Przejdź do treści

2020/2021

Aktualności

    

Szczęśliwej drogi, już czas ......



Podsumowanie tegorocznych
spotkań online
uczniów klasy 6a  z rozszerzonym językiem angielskim.
Piątek
18 czerwca 2021

W JEDNYM DNIU W DWÓCH RÓŻNYCH KRAJACH
 
Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla uczniów klasy VIa ponieważ po raz kolejny spotkaliśmy się z podopiecznymi sierocińca St. Kizito Hope for Orphans. W zeszłym tygodniu nie starczyło nam czasu, aby odpowiedzieć na pytania dzieci z Ugandy i  nie zdążyliśmy przedstawić prezentacji       o naszej szkole. Spotkanie  zaczęło się od pytań zarówno tych łatwych jak i trudnych. Niektóre  pytania wywołały w nas smutek ponieważ tylko pozornie łatwo jest  odpowiedzieć na pytanie, czy wszystkie dzieci w szkole mają buty.

  
Dziękujemy panu Mawandzie Abelowi za  możliwość poznania dzieci z sierocińca, którego jest dyrektorem.
Mamy  nadzieję, że nasza prezentacja o szkole wywołała uśmiech na twarzach  odbiorców.

Na siódmej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się z naszymi kolegami korespondencyjnymi z Francji. W ten sposób pragnęliśmy zakończyć całoroczną współpracę.  Uczniów  z Francji znaliśmy tylko z listów, które pisaliśmy w tym roku szkolnym.  Szkoda tylko, że jakość obrazu i dźwięku zawiodła, ale my stanęliśmy na  wysokości zadania i zaprezentowaliśmy zarówno Żnin jak i naszą szkołę.  Uczniowie z Francji zaśpiewali hymn swojego kraju, którego z godnością  wysłuchaliśmy. Dziękujemy nauczycielce języka angielskiego pani Laurze Charbonnier za współpracę.


Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek
 
 
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
 
 
Organizacja szczepień
 
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
 
 
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
 
   
 
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
 
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
 
·         zgodę rodzica,
 
·         kwestionariusz,
 
·         kwalifikację lekarza,
 
·         szczepienie.
 
 
Harmonogram szczepień po wakacjach
 
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
 
 
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
 
·         I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
 
·         II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
 
·         III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
 
 
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
 
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
 
 
Dlaczego warto się zaszczepić?
 
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
 
 
Jak działa szczepionka?
 
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
 
 
Ministerstwo Edukacji i Nauki
 
Departament Informacji i Promocji
Piątek
11 czerwca 2021

10 czerwca 2021 roku uczniowie klasy1b i 2b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, poświęconym zasadom bezpieczeństwa i postępowaniu na wypadek pożaru. Dzieci miały możliwość na moment stać się małymi, dzielnymi strażakami. Ubrane w strój strażacki ratowały kota z drzewa, jechały wozem strażackim gasić pożar, ewakuowały się z zadymionej sali, ćwiczyły jak ugasić palące ubrania na sobie oraz na innej osobie.
Poniedziałek
7 czerwca 2021

Kujawsko-Pomorski  Kurator Oświaty, działając na podstawie Porozumienia  zawartego  w dniu 27 marca  2019r. z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim  w sprawie  powierzenia Kujawsko-Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty zadań  związanych z realizacją  modułu 3 wieloletniego  rządowego  programu "Posiłek w szkole i w domu",  zatwierdził listę  organów, którym  została przyznana  dotacja w ramach Rządowego  programu " Posiłek  w szkole i w domu".
Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie  w kwocie 80000,00 zł.
Całkowita wartość  projektu to 100000,00 zł.Dofinansowanie przeznaczone jest na wyposażenie
kuchni szkolnej.
   
Środa
2 czerwca 2021

KONKURS BIOLOGICZNY-„BEZKRĘGOWCE”
 
14 maja 2021r. uczniowie klas VI wzięli udział w szkolnym konkursie biologicznym pt”Bezkręgowce”. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę dotyczącą życia zwierząt bezkręgowych. Organizatorem konkursu była mgr Monika Kujawa. Nazwiska zwycięzców zostały ogłoszone 2 czerwca 2021r. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody, które ufundowała Szkoła, a także firma Terapia Bólu mgr fizjoterapii Tomasz Myszkowski Żnin.
 
Wyniki konkursu:
 
I miejsce - Olgierd Pawłowski kl. VIb
 
II miejsce – Anna Smorowska kl. VIc
 
III miejsce – Kacper Augustyniak kl. VIa




Czwartek
20 maja 2021
 KONKURS WIEDZY O WIELKIM PRYMASIE STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM
                                                                             
Dzisiaj  radosny dzień dla uczniów klas VI, którzy po powrocie do szkoły otrzymali nagrody z konkursu wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę, nazwiska zwycięzców zostały ogłoszone 26 października 2020, ale dopiero dzisiaj uczniowie otrzymali nagrody. Przypomnijmy, że najlepsi okazali się:  
I miejsce – Olgierd Pawłowski kl. VIb
II miejsce – Szymon Gostomczyk kl. VI b i Maksymilian Reiter kl VI a
III miejsce – Alan Komar VI b i Filip Tafelski VI a




Piątek
14 maja 2021

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego pierwszoklasiści, uczęszczający na zajęcia logopedyczne, zostali zaproszeni do udziału w zabawie plastycznej „Śmieszne wierszyki łamiące języki”. Tegoroczne prace wykonane przez uczniów zawisły w gabinecie logopedy. Każde dziecko otrzymało upominek oraz pamiątkowy dyplom.


Wtorek
11 maja 2021

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie informuje, że
nauczanie hybrydowe zaplanowane na okres od 17.05.2021 do dnia 28.05.2021,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29.04.2021 r., zostaje ustalone w następującej formie:

  • Klasy I-III nauka stacjonarna zgodnie z planem lekcji.
  • Klasy IV- VIII nauka hybrydowa zgodnie z planem lekcji.

Podział klas IV- VIII :

poniedziałek 17.05.2021 r.- nauka stacjonarna w szkole klasy  VIIa, VIIb, VIIc, VIId,VIIIa, VIIIb. Pozostałe klasy IV-VI nauka zdalna,
wtorek 18.05.2021r.- nauka stacjonarna w szkole klasy IVa, IVb, Va, VIa, VIb, VIc, VId. Pozostałe klasy  VII-VIII nauka zdalna,
środa 19.05.2021 r. - nauka stacjonarna w szkole klasy  VIIa, VIIb, VIIc, VIId,VIIIa, VIIIb.Ppozostałe klasy IV-VI nauka zdalna,
czwartek 20.05.2021 r. - nauka stacjonarna w szkole klasa IVa, IVb, Va, VIa, VIb, VIc, VId. Pozostałe klasy  VII-VIII nauka zdalna,
piątek 21.05.2021 r.- nauka stacjonarna w szkole klasy  VIIa, VIIb, VIIc, VIId,VIIIa, VIIIb. Pozostałe klasy IV-VI nauka zdalna,
poniedziałek 24.05.2021 r.-  nauka stacjonarna w szkole klasy  VIIa, VIIb, VIIc, VIId,VIIIa, VIIIb. Pozostałe klasy IV-VI nauka zdalna,
wtorek, środa, czwartek (25-27. 05.2021 r.) egzaminy ósmoklasisty, klasy I-VII dni wolne od zajęć dydaktycznych,
piątek 28.05.2021 r. - nauka stacjonarna w szkole klasa IVa, IVb, Va, VIa, VIb, VIc, VId. Pozostałe klasy  VII-VIII nauka zdalna.

Poniżej przesyłam link do strony Ministerstwa Edukacji i Nauki
https://liblink.pl/RRNUIMiMzj

Obiady wydawane będą od dnia 17.05.2021 r.
Dowozy zgodnie z rozkładem jazdy autobusów szkolnych.  



                                   Pozdrawiam,
                                           Marek Orzechowski
                                                                    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
                                                                             im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie


Piątek
7 maja 2021
Uczniowie klasy I z wychowczynią Panią Ireną Lisiecką przygotowali niespodziankę dla pań ze swojej biblioteki szkolnej. 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne laurki, bukieciki kwiatków i słodycze. Panie zaproszone do klasy były bardzo mile zaskoczone. Odwdzięczyły się za tak miły gest przeczytaniem fragmentów książek  Doroty Sumińskiej pt. Dlaczego hipopotam jest gruby? "  oraz Grażyny Bąkiewicz  "Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia".
 


Już po wakacjach spotkamy się wszyscy w bibliotece szkolej. Bardzo gorąco dziękujemy !!!

Piątek
7 maja 2021
Domowa Lista Przebojów
Gratulujemy naszym uczennicom biorącym udział w powiatowym konkursie piosenki Domowa Lista Przebojów. Oto wyniki:
II miejsce HANNA PIASECKA VIa
VI miejsce WERONIKA ŁOCHOWICZ Va
VII miejsce ZUZANNA KOKOCHA IVa      więcej ...

Czwartek
6 maja 2021

Prawie wszyscy już zapomnieliśmy kiedy była Wielkanoc. Czas pandemii wszystko zmienił. Odizolował nas od szkoły , rówieśników, nauczycieli. Jedak dzisiaj, nareszcie, w wietrzny dzień majowy mogliśmy się wszyscy spotkać na uroczystym wręczeniu nagród za prace konkursowe, których tematem były zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Pisaliśmy o tym 19 marca 2021 r. Wówczas podaliśmy również nazwiska zwycięzców. Dzisiaj na ganku szkoły Pan Dyrektor Marek Orzechowski wręczył uczestnikom nagrody i lizaki. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i przypomnijmy, że organizatorką konkursu jest Pani Maria Śliwińska.

 






Od 4 maja 2021r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
będą uczyć się stacjonarnie.



Pozostałe łagodzienie obostrzeń przedstawiamy poniżej: ( źródło )



Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w  Żninie informuje że nauczanie hybrydowe zaplanowane na okres od  26.04.2021 do dnia 02.05.2021 zgodnie z Rozporządzeniem   Ministra  Edukacji i Nauki z dnia 22.04.2021 r. zostaje ustalone w następującej  formie:
Podział klas I-III na dwie grupy:
  • poniedziałek 26.04.2021 r. nauka stacjonarna w szkole klasy Ia, Ib, IIa, IIb, pozostałe klasy nauka zdalna,
  • wtorek 27.04.2021r. nauka stacjonarna w szkole klasy IIc, IIIa, IIIb, IIIc, pozostałe klasy nauka zdalna,
  • środa 28.04.2021 r. nauka stacjonarna w szkole klasy Ia, Ib, IIa, IIb, pozostałe klasy nauka zdalna,
  • czwartek 29.04.2021 r.nauka stacjonarna w szkole klasa IIc, IIIa, IIIb, IIIc, pozostałe klasy nauka zdalna,
   
                
                            piątek 30.04.2021 dzień dyrektorski wolny od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas I-VIII

Klasy IV- VIII od dnia 26.04.2021r . kontynuują naukę zdalną.

Poniżej przesyłam link do strony Ministerstwa Edukacji i Nauki
                                                                                          Pozdrawiam,
                                                                                          Marek Orzechowski
                                                                                          Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
                                                                                          im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie




Obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 18 kwietnia
Handel - ograniczenia
  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra  i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem  m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych,  księgarni.
W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  
  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
Kult religijny  w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi  przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa  oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetycznepozostają zamknięte
Żłobki i przedszkolanadal są nieczynne. Wyjątkiem  jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb  porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży  pożarnej).
Sport działalność  obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.  Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte  pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny,  sauny i solaria.
Edukacja –  uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych,  słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia  zawodowego uczą się zdalnie.
Hotele –  obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli  robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport  drogowy czy żołnierzy).
Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
#SzczepimySię szybciej
Wielką szansą na pokonanie pandemii są  szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano blisko 6  mln 800 tys. zastrzyków. Prawie 2 mln 100 tys. osób przyjęło już dwie  dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie.
Będziemy szczepić się szybciej dzięki  temu, że napłynie do nas znacznie więcej szczepionek niż do tej pory.  Dlatego przesuwamy terminy szczepień dla osób 60+ z maja na kwiecień, a  12 kwietnia uruchamiamy rejestrację dla kolejnych roczników. Mamy  nadzieję, że producenci wywiążą się z deklaracji i do końca wakacji uda  się zaszczepić w Polsce wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o  Narodowym Programie Szczepień znajdują się na stronie gov.pl/szczepimysie – zapraszamy do odwiedzin.
Zasady bezpieczeństwa wciąż bardzo ważne
Do tego czasu, do momentu wyszczepienia  większej części społeczeństwa musimy nadal być bardzo ostrożni. Dlatego  stale przypominamy o podstawowych zasadach: nośmy maseczki, unikajmy  dużych zgrupowań, zachowujmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji rąk,  wietrzmy pomieszczenia. Zachęcamy też do pobrania aplikacji Stop Covid – ProteGo Safe.
Od sytuacji epidemicznej zależne są  decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze  zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może  decydować o losie innych.

Czwartek
8 kwietnia 2021

W marcu, mimo panującej pandemii,  nauczyciele wychowania fizycznego - Leszek Piekarski oraz Wojciech  Urbanowski - organizowali zajęcia z klasą sportową w szkole.
Podczas  jednej z lekcji uczniowie klasy sportowej otrzymali przygotowane  wcześniej dresy z nazwą naszej szkoły oraz swoimi inicjałami.
Pieniądze  na zakup nowych dresów pochodziły, w części z udziału w licznych  rozgrywkach uczniów naszej szkoły, a w części pozyskane zostały od  sponsorów. Nadruki wykonane zostały przy wsparciu Rady Rodziców Szkoły  Podstawowej nr 1 w Żninie.


                      Na zdjęciu uczniowie klasy sportowej z wychowawcą, panem Leszkiem Piekarskim. Autor zdjęcia: Wojciech Urbanowski.






Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.
Aby  opanować tempo rozwoju COVID-19, musimy ograniczyć mobilność społeczną,  która jest kluczowa w walce z koronawirusem. Wszystkie decyzje w sprawie  obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi ekspertami z dziedziny zdrowia  publicznego, wirusologami i epidemiologami. Co zmieni się od soboty, 27  marca?

Handel
  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
  • Centra i  galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem  m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych,  księgarni.
Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:  
  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
Kult religijny
Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne
Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
Żłobki i przedszkola tylko dla medyków
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.   Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych  i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży  pożarnej).
Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Sport – tylko zawodowy
Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.
W Święta Wielkanocne zostańmy w domu
Trudna  sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności  społecznej – także podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Jeśli chcemy wrócić  do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt  powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych  domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej  bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją  rodzinę.
Praca zdalna – wszędzie tam, gdzie możesz
W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Pamiętaj  o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym  wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o  zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o  możliwym kontakcie z osobą zarażoną.
Pozostałe ograniczenia – bez zmian
Pozostałe zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują:
  • Edukacja  uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych,  słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia  zawodowego, uczą się zdalnie.
  • Hotele –  obiekty pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a  także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy  żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).
  • Kultura – wciąż zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
  • Sport – zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Wtorek
6 kwietnia 2021
Wielkanocne inspiracje
pod taką nazwą odbył się I powiatowy konkurs plastyczny na pracę inspirowaną tradycjami  i symboliką świąt wielkanocnych.
Uczennice naszej szkoły które odniosły sukcesy:
kategoria 13 - 16 lat                                                                     kategoria 9 - 12 lat

I miejsce Nikola Boruch VIIa                                                       II miejsce Justyna Walczak IVa
III miejsce Oliwia Walczak VIIIa
                                                            więcej ...

Piątek
26 marca 2021
Akcja pomocy bezdomnym kotom, mieszkającym w Żninie ruszyła 4 marca 2021.  Mimo pandemii i ograniczonych mozliwości kontaktów udało się zebrać dla kotków dużo karmy, żwirku. W ten sposób uczniowie pomogli Żnińskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Kotom Wolnożyjącym i Bezdomnym. W dniu dzisiejszym przedstawiciel stowarzyszenia pan Tomasz Gatka i pomysładowczyni akcji Agnieszka Strzębała odebrali podarowaną karmę, puszki, koce i żwirek. Z W szkole nad całą akcją czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem panem Dawidem Boguckim.



Poniedziałek
22 marca 2021
Wiosna i kolorowe skarpetki w Ia i IIc
Każde dziecko i dorosły wie, że dzień 21 marca to Pierwszy Dzień  Wiosny - początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego  życia, ale i narodziny ludzi niezwykłych.
Co to jest Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki i dlaczego 21 marca?
21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa, znany również jako trisomia 21 chromosomu
( 21 dzień trzeciego miesiąca ). Dodatkowy chromosom pojawia się  przypadkowo i powoduje Zespół Downa. Jest zaburzeniem genetycznym.
Dzień Kolorowej Skarpetki i my pamiętamy, że jesteśmy różni, a wśród nas są ludzie wyjątkowi.
Uczymy integracji i akceptacji.


Piątek
19 marca 2021
WIOSNA   WIOSNA   WIOSNA
                 
                                                                                                                                                     zapraszamy do Galerii
Piątek
19 marca 2021
    Jak co roku w naszej szkole przed świętami Wielkiej Nocy  zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III.I w tym  roku cieszył się powodzeniem wśród dzieci , które wykonały piękne prace w  rozmaitej technice i formacie (62 prace).Większość  prac stanowią  rysunki kredką przedstawiające  polskie tradycje wielkanocne (koszyczki  ze święconką, śmigus dyngus ,śniadanie wielkanocne ,inne..).Prace  uczniów w ostatni dzień nauki stacjonarnej oceniła komisja w  składzie:p.Małgorzata Kuliczkowska,p.Monika Szafraniak, p.Beata  Klag,p.Maria Śliwińska i p.Anna Majewska-Gebler . Wszystkie prace można  podziwiać na wystawie w holu szkoły. Wystawa przypomina o nadchodzących  świętach . Nagrody i dyplomy dla wykonawców najpiękniejszych prac trafią  do ich rąk po powrocie do szkoły i ponownej nauki  stacjonarnej .   Konkurs  zorganizowała katechetka  Maria Śliwińska.  


Prace płaskie
I miejsce
Maksymilian Jakubowski  1a, Michał Gąsiorowski 1a, Maja Szafraniak 1a, Julia Staniszewska 2c, Amelia Konopacka 3a, Rafał Augustyniak 3a, Nadia Pawak 3a, Tymoteusz Ślęzak 3b
II miejsce
Nikola Kaczmarek 1a, Liwia Nagelska 1a, Julia Pawłowska 1b, Jakub Kubicki 2c, Magdalena Nowak 3c
III miejsce
Oskar Nowicki 1a, Kaja Piniaź 1b, Maja Modlińska 1b, Alicja Fyda 2c, Klaudia Pawak 3c, Julia Wasicka 3c
Prace przestrzenne
I miejsce
Olga Bykowska 1a, Miłosz Olejnik 3a, Helena Smorowska 3a, Marta Pochopień 2c, Oliwia Ślipek 3b, Marika Świtała 3a
II miejsce
Małgorzata Świtała 3a , Julia Lisiecka  3a
Wyróżnienia
Milena Jaślikowska 1a, Milena Małecka 1a, Emilia Szczepańska-Szymczyk 1a, Amelia Tomczewska 1a, Pola Pietraszko 1b, Milan Komar 1b, Matylda Kubicka 2a, Antonina Woźniak 2c, Olga Winiecka 3a, Ewa Szpojda 3b, Adam Szatkowski 3b, Przemysław Skibiński 3c

      

Poniedziałek
15 marca 2021
W  miniony piątek i dzisiaj uczniowie klas drugich, podzieleni na klasowe grupy złożyli uroczyste
                    przyrzeczenie czytelnika.
Pandemia wymusiła na nas odłożenie uroczystości w czasie, ale już i nareszcie mamy nowych czytelników.
Najpierw spotkaliśmy się wszyscy w klasach, gdzie uczniowie wypowiadali się na temat książki, biblioteki. Odgadywali wierszowane zagadki i przyporządkowywali rekwizyty do tytułu bajki.
Każdy kandydat na czytelnika, wspólnie z koleżankami i kolegami, złożył przyrzeczenie.
A w bibliotece wszyscy poznali zasady jakimi należy się posługiwać podczas wypożyczania książek. I…. każdy uczeń wypożyczył swoja pierwszą książkę.
Serdecznie witamy w gronie czytelników szkolnej biblioteki.

Być Kobietą. Być Kobietą….
 
 
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia marzeń, dobrych ocen, samych przyjemnych zdarzeń ……. tego i wiele innych miłych słów usłyszały panie i dziewczynki w klasach I-III  od swoich kolegów.

Stanęli  oni na wysokości zadania, nie zapomnieli o swoich paniach. Złożyli życzenia, wręczyli kwiaty oraz różne słodkie niespodzianki, babeczki, cukierki, lizaki, nie zabrakło również głośnego Sto lat! Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej  atmosferze. Uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.   DZIĘKUJEMY :)


Piątek
5 marca 2021

Miło nam poinformować, że

Gabriel Malak

został finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki.

                                               GRATULUJEMY !!!!



Piątek
5 marca 2021
Alfik matematyczny
 

 
25 lutego 2021 r. uczniowie klas II i III  naszej szkoły wzięli udział w XXVI edycji  popularnego ogólnopolskiego  konkursu matematycznego Alfik Matematyczny. Uczniowie zmagali się z testem jednokrotnego wyboru o różnym stopniu trudności. Zadania konkursowe  wymagają dużej wiedzy szkolnej, oraz sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.  
 
Życzymy Wam sukcesów !
 

Wtorek
2 marca 2021
 

Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

 

2 marca 2021 roku uczeń klasy 8a Gabriel Malak przystąpił do ostatniego już etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki. Konkurs odbył się w nietypowy sposób.
Gabriel rozwiązywał zadania on-line na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie.
Do rozwiązania miał 18 zadań w ciągu 60 minut.
 

                                          Życząc powodzenia czekamy na wyniki.






Wtorek
16 lutego 2021


Władysław Lewandowski
powstaniec wielkopolski 1918-1919





Dzisiaj w samo południe, gdy zabrzmiał hejnał ze żnińskiej baszty, rozpoczęły się uroczystości odsłonięcia pomnika Władysława Lewandowskiego, powstańca wielkopolskiego,który zginął nad brzegiem Gąsawki.
Odsłonięcia dokonali prezes żnińskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 pan Jacek Pietraszko i prawnuk powstańca wielkopolskiego Radosław Urbanowski.
Następnie ksiądz dziekan Tadeusz Nowak, proboszcz parafii św. Floriana poświęcił figurę, a wszyscy zebrani odmówili modlitwę za dusze Powstańców Wielkopolskich.


Dyrektor szkoły pan Marek Orzechowski przybliżył gościom historię powstania pomnika, wykonanego z lipy, która przez wiele lat rosła na szczycie szkoły. Gdy się tak bardzo rozrosła, że zagrażała uszkodzeniem dachu sali gimnastycznej podjęto  trudną decyzję usunięcia jej. To z tego ściętego drzewa powstała rzeźba Władysława Lewandowskiego. Rzeźbiarzem, który podjął się tego zadania był  pan Eugeniusz Izdebski, a po jego śmierci prace dokończły pan Łukasz Napierała.



Poczet sztandarowy żnińskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 panowie : Łukasz Naliwajski, Marek Wilgórski
i Leszek Dolaciński zostali odznaczeni medalem "Wierni tradycji".




Przyszła zima biała, śniegu nasypała


 
 
Pani Zima sprawiła Nam w tym roku wiele radości. Uczniowie dbając o zdrowie i hartując organizmy oddali się zimowemu szaleństwu, rzucali  śnieżkami, budowali fortece, no ale przede wszystkim lepili  bałwany. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości. Było super!



      Jak co roku w karnawale
 
 


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Również w naszej szkole dla uczniów klas I-III zostały zorganizowane bale i dyskoteki karnawałowe. Przestrzegając obostrzeń sanitarnych uczniowie bawili się w swoich salach lekcyjnych. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sale klasowe wyglądały inaczej niż na co dzień, udekorowane kolorowymi balonami i serpentynami zachęcały do szampańskiej zabawy. Uczniowie przebrani w bajeczne stroje bawili się przy dźwiękach ulubionych utworów muzycznych. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy przeciąganiu liny. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory.
Sami zobaczcie - zapraszamy do GALERII
Piątek
29 stycznia 2021                                                                                                                                                                                      

Pod koniec roku 2020 do biblioteki zawitały nowości wydawnicze o ogólnej wartości ok. 1500 zł.
 
Są wśród nich przede wszystkim książki z literatury pięknej dla dzieci.  Mamy już najnowszą książkę autorki najsławniejszej powieści o młodym czarodzieju - Harrym Potterze. Nosi ona tytuł "IKABOG", powstała dla własnych dzieci autorki, ale gdy wybuchła pandemia COVID autorka postanowiła udostepnić ją wszystkim dzieciom na świecie. Kupiliśmy również komplet 25 sztuk lektury dla klasy trzeciej pt. „Dziewczynka z parku”, której autorką jest Barbara  Kosmowska. Ponadto wzbogaciliśmy ilość lektur dla klas I-III do 10 sztuk tytułów : Joanny Papuzińskiej „ Asiunia”; Grzegorza Kasdepki „Detektyw Pozytywka”; Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”; Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
( czterech prawych i sześciu lewych).”Nie jest to wystarczająca liczba egzemplarzy, ale chętni uczniowie mogą się bliżej zapoznać z lekturą.Spośród nowości wydawniczych polecamy również książki dla dorosłych: Stephenie Meyer „Słońce w mroku”; doskonałe thrillery B.A. Paris „ Pozwól mi wrócić”i „Dylemat”, czy książki autorstwa Lucindy Riley m. in. ostatnia część cyklu „Siedem sióstr” lub „Dziewczyna na klifie”.
 
               Zapraszamy na bloga biblioteki, gdzie umieszczamy recenzje nowych książek.  

                                      
Czwartek

28 sty
cznia 2021

JACEK TUCHOLSKI I JEGO MINI MODEL


Przygoda Jacka z modelarstwem rozpoczęła się w dniu jego 6 urodzin.  Dostał wtedy w prezencie książkę Historia kompletna. Samochody Philipa  Steele -50 papierowych modeli do sklejenia plus informacje na temat  każdego samochodu.
W pierwszej klasie czekając u Babci po lekcjach na powrót do domu zaczął  drukować modele wyszukane w internecie. Najpierw proste, znalezione na  Pintereście, a potem CanonPaperCraft oraz Minimodel.sk.
Znalezione na strychu plastikowe modele Wujka skierowały jego  zainteresowane na ten typ modelarstwa oraz tematykę militarną, zwłaszcza  samoloty. Jacek uczęszczał na warsztaty organizowane przez ŻDK  (zawieszone-Covid), gdzie doskonali swoje umiejętności po okiem Pana  Darka Golińskiego.
Jacek nie tylko skleja - uwielbia czytać książki,(też podejmuje próby  pisarskie) zdobywa informację na temat każdego modelu oraz poszerza  wiedzę historyczną. Czyta o bitwach, akcjach w jakich dane pojazdy brały  udział, poznaje niesamowitych bohaterów-pilotów wojskowych z czasów  drugiej wojny światowej. Imponują mu  Polscy piloci biorący udział w  bitwie o Anglię. Preferuje modele Armii Amerykańskiej.

                               

Konkurs na najlepszy Minimodel roku 2020 zorganizował portal  Minimodel.sk. Wzięło w nim udział 15 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji  a nawet Chile. Jacek zgłosił  model Mercedes Actros. Głosy spływały z  całego świata m.in. Australi,  USA, czy Indonezji. Ze względu na udział  Jacka i jego przewagę utworzono kategorię Junior w której zwyciężył  dzięki 43 głosom koleżanek i kolegów z klasy, a także rodziny i  przyjaciół. W nagrodę otrzymał (mailem ze względu na pandemie) dyplom  oraz model do druku stworzony specjalnie dla tego konkursu. Pozostałe  upominki m.in. kalendarz, długopis będą wysłane po ustaniu lock downu.
Ponadto udało się nawiązać kontakt ze zdobywcą pierwszego miejsca kategorii senior.  To wartość dodana uczestnictwa w konkursie.  

Czwartek

14 stycznia 2021

Dzień dobry,

W związku z powrotem uczniów klas I-III do szkół przypominam o następujących zasadach:

- do szkoły uczęszczają uczniowie bez objawów chorobowych,

- do budynku szkoły wchodzimy, wejściem głównym klasy 3A, 3B, 3C, 2B, 2C, wejściem bocznym od nowej sali gimnastycznej klasy IA, IB. IIA,

- przy wejściu do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce i zachować bezpieczny dystans

- dzwonki szkolne zostają wyłączone, wychowawca sam decyduje o przerwie w lekcjach nie rzadziej niż co 45 minut (klasy nie mogą podczas przerw spotykać się na terenie szkoły)

- świetlica szkolna zostaje przeniesiona do sali nr 7

- wydawanie obiadów w szkole rozpocznie się od 25.01.2021 r.   


                                                                                                                                                             Z poważaniem,

                                                                                                                                                                   Marek Orzechowski,

                                                                                                                                                                    Dyrektor Szkoły



( klik na obrazek)

Wtorek
22 grudnia 2020

Scratch Junior
Dnia 21.12. 2020 odbyły się w szkole warsztaty online z nauki programowania Scratch Junior. Oczywiście
z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. 1b i 2b pod opieką
p. Ewy Słomkowskiej i p. Joanny Karamol. Uczniowie uczyli się tworzenia własnych animacji i prostych gier.
Udział w warsztatach był możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Browarowa większy format" Nauka programowania na zajęciach online odbywała się w ramach realizacji projektu „ Programuję nie żałuję".Dziękujemy Pani Alinie Frankowskiej koordynatorowi projektu za możliwość uczestniczenia w zajęciach.

 

 





 
Czwartek
18 grudnia 2020

ŚWIĄTECZNA PACZKA'2020
Trochę słońca i gorącego serca oddali nasi uczniowie i ich rodzice podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie.
Ze względu na specyficzne warunki, jakie wywołała pandemia koronawirusa, w dniach od 7do 16  grudnia 2020 r. uczniowie indywidualnie dostarczali paczki, paczuszki do szkoły.

A w środę po południu pojawił się sztab pomagający Świętemu Mikołajowi i zapakował niezliczone ilości słodyczy, żywności, kosmetyków i wielu innych przedmiotów do paczek, które pojadą do 18 rodzin wytypowanych przez MOPS
 
Jakież było zdziwienie, gdy w progach szkoły obok pani Marii Bursztyńskiej, dyrektor Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej i pracowników tej instytucji stanęli we własnej osobie Mikołaj z Pania Mikołajową. Zabrali przygotowane prezenty i osobiście zawiozą je do rodzin.







Podczas spotkania obecni byli również sprawcy innego dobra. Pani Beata Różańska z ogromnym poświęceniem koordynuje zbieranie plastikowych nakrętek, które pomogą rodzicom małej Celinki Andrzejewskiej zebrać niewyobrażalną kwotę 9 mln 600 tysięcy złotych na najdroższy lek świata - jedyny ratunek dla tej małej dziewczynki. Mimo utrudnionych warunków, braku codziennego kontaktu z uczniami zebraliśmy 500 kg nakrętek.




Okazuje się, że uczniowie pamiętają również o naszych braciach mniejszych.
Za ich przyczyną pieski, kotki ze schroniska w Bydgoszczy  będą miały również swoją kocio-psią Gwiazdkę.
Akcja "Człowieku, podaj łapę" cieszyła się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem. Organizatorzy nie wiedzieli, jak brak zajęć i codziennych spotkań z uczniami wpłynie na zaangażowanie uczniów. Jednak Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swojego opiekuna pana Dawida Boguckiego i pomocy pani Natalii Zaręby- Napierała.
Uczniowie jak zwykle NIE ZAWIEDLI !!!
A pan Dawid zawiezie osobiscie podarunki do Schroniska w Bydgoszczy












Poniedziałek
14 grudnia 2020
Konkurs przyrodniczy ,,Świetlik”
Uczniowie klas I-III brali udział w XIII edycji konkursu przyrodniczego ,,Świetlik”.   Konkurs ten popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych.
W ramach  przygotowań uczniowie wykonywali w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny ,,Świetlika”, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.  
Konkurs ten miał się odbyć 31 marca 2020 r., który ze względu pandemii nie doszedł do skutku. Chętnych było dużo. Termin był przesuwany. Ostatecznie został przeprowadzony 9 września 2020 r. z zachowaniem reżimu sanitarnego. 30 listopada 2020 roku ogłoszono wyniki.
Nasze dzieci wypadły bardzo dobrze. Oto wyniki:

W kategorii klas pierwszych (obecnie drugich) nagrodę otrzymuje:

                                                                  Mikołaj Drabik z kl. I B – 67 pkt (93,06%)
Wyróżnienia otrzymują:
- Rafał Adamczyk z kL. I B – 58 pkt (80,56%)
- Xawier Guściora z kl. I B – 60 pkt (83,33%)
- Lena Jakubowska z kl. I B – 63 pkt (87,50%)
- Anna Leszczyńska z kl. I B – 63 pkt (87,50%)
- Adrianna Murawska z kl. I B – 64 pkt (88,89%)
- Weronika Pietrzak z kl. I C – 59 pkt (81,94%)
- Julia Staniszewska z kl. I C  - 59 pkt (81,94%)
- Marta Pochopień z kl. I A – 59 pkt (81,94%)

W kategorii klas drugich (obecnie trzecich) nagrody otrzymują:
Jan Mataczyński z kl. II A – 67 pkt (93,06%)
Jacek Tucholski z kl. II A – 67 pkt (93,06%)
  Tymoteusz Ślęzak z kl. II B – 67 pkt (93,06%)
   Maja Staniszewska z kl. II C – 67 pkt (93,06%)

Wyróżnienia otrzymują:
- Konstanty Głowski z kl. II B – 61 pkt (84,72%)
- Karol Kopczyński z kl. II B – 60 pkt (83,33%)
- Agata Prosianowska z kl. II B – 58 pkt (80,56%)
- Olga Winiecka z kl. II A – 56 pkt (77,78%)

Pozostali uczniowie, którzy brali udział w konkursie ,,Świetlik” otrzymują dyplomy.
Gratuluję wszystkim dzieciom uzyskanych wyników.
                                                                                 Koordynator konkursu
                                                                                      Barbara Lubik

Poniedziałek
30 listopada 2020


Do 3 stycznia 2020 r. Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz  centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.

Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021r.

Ferie zimowe dla wszystkich uczniów będą trwały od 4 stycznia 2021 do 17 stycznia 2021r.

          Więcej  o aktualnych zasadach i ograniczeniach znajdziecie ( kliknij na obrazek poniżej)


                                                                                 



Środa
25 listopada 2020

            MISIE, MIŚKI, MISIACZKI...
Ukochana zabawka z dzieciństwa, przytulanka, prezent  dziś ma swoje święto. Zobaczcie jak tęsknią za czytelnikami misie  mieszkające w bibliotece szkolnej.
25 LISTOPADA PRZYPADA  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  

  Powiedziały Nam w sekrecie, że mają malutkie marzenie... Chcą aby każdy z Was przeczytał dziś lub w najblizszym czasie chociaż fragment książeczki , której głównym bohaterem jest MIŚ.Co Wy na to? Szkolne misiaki trzymają kciuki żeby się udało.
Powodzenia !!! Zapraszamy na  bloga biblioteki na odrobinę wspomnień, jak kiedyś świętowaliśmy ten dzień https://bibliotekazps1znin.blogspot.com/search?q=dzie%C5%84+pluszowego+misia
Jeśli szukacie  tytułów książek , gdzie mieszka miś, podsyłamy link https://www.makiwgiverny.pl/2016/11/misie-w-ksiazkach-dla-dzieci-przeglad.html
Może okaże się inspiracją na prezent  świąteczny lub od tak zwyczajnie z miłości i troski o rozwój  naszych pociech.

Poniedziałek
23 listopada 2020

ŚWIAT ZAMKNIĘTY, SPOTKANIA AUTORSKIE ZAWIESZONE WIĘC NA RAZIE  ZOSTAJĄ WSPOMNIENIA…
          W tym roku minęły 4 lata od spotkania naszych uczniów  Moniką Marin, autorką trylogii Kroniki Saltamontes.



  Przypomnijmy, że autorka podarowała dla naszych uczniów wszystkie części książki, które trafiły do Waszych rąk.


 
  A tak mówi o swojej powieści autorka:   https://www.youtube.com/watch?v=hDC4W9pPPSE
                 Zachęcamy Was do przeczytania, a recenzje tych książek możecie znaleźć na blogu biblioteki : biblioteczne blogowanie.
Przeczytajcie fragment części 1 „Ucieczka z mroku”


Poniedziałek
16 listopada 2020
                             
Biblioteka szkolna  czeka na Was z nowościami
które otrzymaliśmy od jednego z uczniów siódmej klasy. Wśród nich znajdziecie książki o sporcie, ciekawych miejscach w Polsce oraz  książeczki do samodzielnej nauki czytania  z serii ABC... UCZĘ SIĘ!



                                                                                                Zapraszamy na bolga

Poniedziałek
16 listopada 2020
Kampania „Mała książka – wielki człowiek”
realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ruszyła  pierwsza edycja projektu  w szkołach podstawowych w całej Polsce. Pierwszoklasistom zostały przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

                          Więcej informacji o kampani: Darmowe książki dla pierwszoklasistów na stronie www.wielki-czlowiek.pl


Środa
11 listopada 2020

Czwartek
5 listopada 2020
                                             
                                                                                            Szanowni Rodzice,
 informuję, że od dnia 9 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 zajęcia  dydaktyczne  dla uczniów klas I-VIII będą odbywały się w trybie  zdalnym,według obowiązującego planu lekcji.

                                                                  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie
                                                                                         Marek Orzechowski

  
Czwartek
5 listopada 2020
„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” realizowane przez Ministra Cyfryzacji
                                           już działają....

 


                                                                                                                       
Wtorek
3 listopada 2020

" Pocztówka z regionu" w SP1 w Żninie.


Konkurs został  zorganizowany w ramach realizacji projektu "Piękna Nasza Polska Cała", w  którym Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich bierze  udział. Celem konkursu było przedstawienie oczyma dzieci i młodzieży  najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny, promocja Pałuk oraz  umacnianie tożsamości lokalnej uczniów. Zadaniem uczestników było  zaprojektowanie widokówki i przedstawienie  najpiękniejszych zakątków  regionu. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII. Organizatorkami  konkursu były: mgr Natalia Zaręba-Napierała oraz mgr Natalia Wysocka.  Nagrody ufundowała Szkoła, a także Starostwo Powiatowe w Żninie i  Księgarnia Pałucka w Żninie. Nagrody zostały wręczone 2.11.2020 r. przez  Dyrektora Marka Orzechowskiego uczniom klas I-III, uczniowie klas  starszych, ze względu na objęcie nauczaniem zdalnym, otrzymają je po  powrocie do szkoły. (tekst: organizatorki)
Wyniki konkursu:

Klasy I-III
 
I miejsce:       Miłosz Olejnik               kl. 3 a
 
                       Helena Smorowska     kl. 3 a
 
II miejsce:     Amelia Tomczewska  kl. 1 a
 
                       Kacper Napieralski      kl. 3 a
 
III miejsce:    Agata Prosianowska   kl. 3 b
 
                       Rafał Augustyniak       kl. 3 a
 
Klasy IV-VI
 
I miejsce:       Monika Gąsiorowska kl. 6 b
 
II miejsce:     Emil Speier    kl. 4 b
 
III miejsce:    Weronika Loferska kl. 5 a
 
Klasy VII-VIII
 
I miejsce:       Oliwia Walczak    kl. 8 a
 
II miejsce:     Bianka Pająk         kl.7 c
 
III miejsce:    Weronika Kędzierska kl. 7 c








Czwartek
29 października 2020
„Tydzień Misyjny w naszej szkole”



 Jak co roku obchodziliśmy w Polsce „Tydzień Misyjny”. Także uczniowie naszej szkoły pamiętali o misjach. Na zajęciach „Koła Misyjnego” poznaliśmy trudną sytuację dzieci z dalekich państw świata. Na lekcjach religii poruszana była tematyka misyjna. Grupa uczniów we wtorek  20. X modliła się w kościele p. w.   św. Floriana na różańcu misyjnym za dzieci z całego świata. Uczniowie klas I-IV  wzięli także udział w konkursie plastycznym „ Misjonarze niosą światu Dobrą Nowinę”. Wykonano 35 prace, które oceniła komisja w składzie: Małgorzata Kuliczkowska, Natalia Wysocka, Natalia Zaręba-Napierała, Beata Klag, Monika Szafraniak, Maria Śliwińska. Najpiękniejsze prace wykonali:

I miejsce

Rafał Augustyniak kl. III a
Tymoteusz Ślęzak kl. III b
Amelia Konopacka kl. III a
Magdalena Nowak  kl. III c
Maja  Szafraniak  kl. I a
Emil Speier  kl. IV b






II miejsce
Michał Gąsiorowski I a
Agata Prosianowska  kl. III b
Dominika Kilińska  kl. IV b
Jakub Grycza  kl. I b
Maja Zwolenkiewicz kl. IV a
Pola Pietraszko kl. I b
Kaja Piniaź kl. I b








III miejsce
Maja Modlińska  kl. I b
Zofia Szatkowska kl. IV a
Olga Winiecka  kl. III a
Laura  Golińska kl. II a






Prace uczniów można podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu szkoły. Konkurs zorganizowała  Maria Śliwińska.

Poniedziałek
26 października 2020
 
 
 
   Przed beatyfikacją Wielkiego Prymasa Polski – Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy poświęcony temu wybitnemu Polakowi.
 
     Konkurs przeznaczony był dla klas VI i poprzedziła go katecheza nawiązująca do biografii Ks. Kardynała Wyszyńskiego .
 
Uczniowie otrzymali też wskazówki i pomoce potrzebne do nauki i poszerzenia swojej wiedzy o Wielkim Patriocie .
Test sprawdzający wiedzę – zawierający 13 pytań odbył się w piątek 23 X w grupach klasowych ( - z powodu pandemii).
Wzięło w nim udział 21 uczniów klas VI , zdążyliśmy przed nauką zdalną.
 
Najlepsze wyniki testu osiągnęli :
 
I miejsce – Olgierd Pawłowski kl. Vib
 
II miejsce – Szymon Gostomczyk kl. VI b i Maksymilian Reiter kl VI a
 
III miejsce – Alan Komar VI b i Filip TafelskiVI a
Konkurs zorganizowała Katechetka Maria Śliwińska.
 

Piątek
23 października 2020

Szanowni Rodzice,
informuję, że od dnia 26 października 2020 r. do odwołania zajęcia dydaktyczne  dla uczniów klas IV-VIII będą odbywały się w trybie zdalnym.
Natomiast uczniowie klas I-III uczęszczają do szkoły w trybie stacjonarnym  według obowiązującego planu lekcji.
Obiady wydawane będą tylko dla uczniów klas I-III   według dotychczasowego planu z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Dowozy autobusowe dla klas I- III pozostają według zwykłego rozkładu jazdy.

                                                                                                     Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie

                                                                                                                                 Marek Orzechowski

Piątek
23 października 2020
SREBRNA JEDYNKA

                                        więcej ...

Piątek
16 października 2020                           NIESAMOWITY  SUKCES SPORTOWCÓW Z JEDYNKI
JEDYNKA NAJLEPSZA SZKOŁĄ W WOJEWÓDZTWIE !!!

  

Środa
14 października 2020

Wtorek
13 października 2020
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA dzieci z klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności jednego z rodziców, wychowawczyń  oraz dyrekcji szkoły zaśpiewali piosenkę  "Witaj szkoło", wyrecytowali miedzy innymi wiersz "Kto Ty jesteś?" po czym grzecznie zapytały : "Czy to już czas na ślubowanie...?"
           

Pan Dyrektor wydał zgodę i dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Ślubowanie złożyli tez  zgromadzeni rodzice. Następnie, jak tradycja nakazuje Dyrektor szkoły pasował wielkim ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie każde  dziecko. Na zakończenie panie wychowawczynie  wręczyły uczniom dyplomy, pamiątki z pasowania  i niespodzianki.
 
Uroczystość stała się również okazją do przekazania  kochanym pierwszakom pozyskanych przez Dyrekcję  25 tabletów wraz z dostępem do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli swoim młodszym kolegom życzenia radości, przyjaźni i samych sukcesów.

            
 
Uroczystość odbyła się zgodnie z zasadami sanitarnymi obowiązującymi z powodu Covid-19.
Czwartek
8 października 2020
Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować, że  w wyniku starań Dyrekcji szkoły nasza placówka otrzymała 25 tabletów wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.
 
„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzielonej w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz z oprogramowaniem.
 
NASK PIB, realizując ustawowe uprawnienia i misję wsparcia szkół w rozwoju edukacji cyfrowej, przekaże Państwu „Szkolny Pakiet Multimedialny OSE” (dalej SPM) składający się zestawów, których elementami są: tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.
 
 
Wartość dostarczanego Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE wynosi 19 725,00 zł netto, 24 261,75 zł brutto.
 
Mamy nadzieję, że dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej.

                                                              
 
         Procedury organizowania zajęć w szkole
z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny
 
COVID-19
od 1 września 2020 r.
 
opracowane na podstawie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia
 
 
Organizacja zajęć w szkole:
 
  • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Przy wejściu do budynku szkoły znajduje się informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkich wchodzących do budynku szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci nie wchodzą na teren szkoły.
  • Na terenie szkoły nie przebywają żadne osoby z zewnątrz, wszystkie sprawy należy załatwiać drogą mailową lub telefonicznie, w razie konieczności przyjścia do szkoły, po uprzednim telefonicznym umówieniu się  (obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych).
  • Komunikacja opiekunów ucznia z nauczycielami, wychowawcami, pedagogiem  może odbywać się za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus oraz drogą meilową i telefonicznie.
  • Przy wejściu do szkoły uczniowie dokonują dezynfekcji rąk oraz wybiórczo mają mierzoną temperaturę. Termometr bezdotykowy jest  dezynfekowany po użyciu w danej grupie. Należy osłaniać usta i nos podczas kichania i kaszlu oraz unikać dotykania oczu, nosa i ust.
  • Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, odizolowujemy ucznia w odrębnym przygotowanym na izolatorium pomieszczeniu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadamiamy rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
  • Uczniowie klas IV-VIII oraz pracownicy szkoły  na terenie szkoły przebywają w maseczkach ochronnych lub przyłbicach, po wejściu do klas i zajęciu swojego miejsca mogą zdjąć maseczki lub przyłbice.
  • Po wejściu do szkoły przed godziną 8:00 uczniowie oraz pracownicy szkoły dezynfekują ręce,  przechodzą do klasy, w której rozpoczynają zajęcia, unikają grupowania się na korytarzach, przy salach lekcyjnych, zachowują bezpieczną odległość.
  • Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć czyścimy  lub dezynfekujemy raz dziennie.
  • Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
  • Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
  • Uczniowie w czasie przerw korzystają  z boiska szkolnego, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przebywają na terenie szkoły, zachowując odpowiedni dystans w maseczkach ochronnych.
  • Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych,
     w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
  • Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  • W czasie zajęć lekcyjnych uczeń korzysta tylko ze swoich przyborów i podręczników.
  • W razie korzystania z tego samego pisaka do tablic suchościeralnych , nauczyciel po każdym użyciu przez ucznia dezynfekuje pisak.
  • Uczniowie klas I-III pozostawiają wierzchnie ubrania w przypisanych dla nich salach lekcyjnych, natomiast uczniowie klas IV-VIII korzystają z szatni z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Uczniowie po przyjściu do świetlicy dezynfekują ręce pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę
    w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
    W  świetlicy szkolnej mogą jedynie znajdować się zabawki i gry, które można zdezynfekować.
  • Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
  • Korzystanie z biblioteki szkolnej dobywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz w reżimie sanitarnym, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
  • Zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy,  zostają ustalone z pielęgniarką szkolną uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
  • Gabinet stomatologiczny, działa  na  podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy zostają upowszechnione wśród uczniów i ich opiekunów.
   

Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni
 
  • Wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekują dłonie lub zakładają rękawiczki ochronne, mają zakryte usta i nos oraz nie przekraczają obowiązujących stref przebywania.
  • Regularnie myjemy ręce wodą z mydłem, dezynfekujemy je oraz pilnujemy, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
  • Odbywa się monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
  • Wietrzymy sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
  • Przeprowadzając dezynfekcję, przestrzega się zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
  • W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych znajdują się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk instrukcje dezynfekcji.
  • Na bieżąco dbamy o czystość urządzeń sanitarno-higienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.
  • Na terenie szkoły znajdują się pojemniki służce do wyrzucania zużytych maseczek oraz rękawic ochronnych.
 

Gastronomia
 
  • Wydawanie posiłków w stołówce szkolnej odbywać się będzie według ściśle ustalonego harmonogramu.
  • Do stołówki szkolnej uczniowie wchodzą po uprzedniej dezynfekcji rąk , w maseczkach ochronnych.
  • Uczniowie odbierają od wyznaczonej osoby/obsługi stołówki dania wraz z sztućcami i siadają na wyznaczonym miejscu. Po zjedzonym posiłku opuszczając stołówkę odnoszą naczynia w wyznaczone miejsce.
  • Opuszczone stanowisko zostaje zdezynfekowane przez pracownika obsługi (blaty, krzesła).
   

Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
 
  • Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka stosuje się  rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna).
  • W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych kontaktuje się on telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną.
  • Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie poddajemy gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz dezynfekujemy powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz stosujemy się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
  • W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły stosujemy się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego (ustalamy listy osób przebywających w tym samym czasie w częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i stosujemy się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
 
 
ALARM COVID-19 – JAK POSTĘPOWAĆ
 
KROK 1. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia niepokojące objawy, powinien zmierzyć mu temperaturę i go odizolować w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym do tego miejscu, zapewniając minimum 2 m. odległości od innych osób. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku, gdy objawy się ujawnią u pracownika szkoły.
 
KROK 2. W przypadku dziecka należy niezwłocznie powiadomić rodziców lub opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły, a ci powinni skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub przychodnią.
 
KROK 3. W oczekiwaniu na przyjazd rodziców lub opiekunów dyrektor szkoły powinien skontaktować się z powiatową stacją sanepidu, by powiadomić o ewentualnym przypadku zachorowania. PSSE należy zawiadomić również, gdy podejrzanym o zakażenieCOVID-19 jest pracownik szkoły.
 
KROK 4. Gdy dyrektor szkoły nie może skontaktować się z rodzicami, powinien zawiadomić PSSE i wypytać w niej o dalszą ścieżkę postępowania. Dziecko nie może bowiem w nieskończoność przebywać w placówce. Gdy u ucznia występują objawy kliniczne należy wezwać pogotowie.
 
KROK 5. W  międzyczasie dyrektor szkoły powinien utworzyć listę kontaktów dziecka lub pracownika z innymi uczniami i nauczycielami, jeśli takie miały miejsce po dotarciu do szkoły. Powinna ona zawierać imię i nazwisko ucznia lub nauczyciela, numer telefonu oraz liczbę osób będących w jego ognisku domowym. Wszystko po to, by potem przyśpieszyć prace z inspektorem sanitarnym.
 
KROK 6. Krokiem kolejnym jest zadbanie o klasę, z której pochodził uczeń lub w której nauczał nauczyciel z podejrzeniem koronawirusa. Uczniowie nie powinni wówczas opuszczać zajmowanie Sali i czekać na przyjazd rodziców, którzy zabiorą ich do domu, w celu odbycia kwarantanny.
KROK 7. W przypadku wystąpienia narażenia na COVID-19 lub podejrzenia zakażenia  właściwy terenowo powiatowy inspektor sanitarny kontaktuje się z dyrektorem szkoły w celu przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego na terenie szkoły.                                                              
 
                                                                                        
                                                            
Wtorek
22 września 2020
Nowa zakładka VI A na stronie szkoły
Kolejny rok szkolny, kolejne wyzwania, ale w reżimie sanitarnym. Chociaż nie możemy bezpośrednio spotkać się z obcokrajowcami, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy współpracowali korespondencyjnie. Na szczęście językiem angielskim posługuje się większość mieszkańców kuli ziemskiej. My daleko nie szukaliśmy.
Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Middle School Paul – Emile Victor w zachodniej Francji   i oczekujemy niecierpliwie na listy od naszych nowych kolegów. Nie omieszkamy podzielić się z wami naszymi wrażeniami.

Zapraszamy do zakładki KĄCIK JĘZYKOWY VI A !!




Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
1 WRZEŚNIA 2020 r.
Godzina 9:00  klasy I – boisko szkolne spotkanie z dyrekcją szkoły
i wychowawcami.
Godzina 9:00 klasa IV a sala nr 40 spotkanie z wychowawcą.
Godzina 9:00 klasa IV b sala nr 38 spotkanie z wychowawcą.
Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MEN w tym roku szkolnym nie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, dlatego pozostali uczniowie (klasy II-III oraz V-VIII) rozpoczynają rok szkolny
2 września 2020 r. według obowiązującego planu lekcji.
Kursy autobusów w dniu 1 września 2020 r.
Przyjazd do szkoły na godzinę 9:00 ze wszystkich kierunków.
Odjazd ze szkoły o godzinie 10:00 we wszystkich kierunkach.
Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się 1 września 2020 r. o godzinie 17:00 w kościele św. Floriana dla dzieci wraz z rodzicami.
2 WRZEŚNIA 2020 r.
Godzina 8:00 Uczniowie klas IV-VI apel porządkowy boisko szkolne.
Godzina 8:30 Uczniowie klas VII-VIII apel porządkowy boisko szkolne.
Darmowy licznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści