Przejdź do treści

Sport w szkole

SREBRNA JEDYNKA

W  dniu 22 października 2020 roku odbyły się w Bydgoszczy finały  wojewódzkie w piłce nożnej chłopców, w których udział wzięły cztery  najlepsze szkoły z województwa kujawsko - pomorskiego. Zawodnicy Szkoły  Podstawowej nr 1 w Żninie uzyskali wyniki:
SP 1 Żnin - SP Wąbrzeźno 2:1
SP 1 Żnin - SP Wielgie 5:0
SP 1 Żnin - SP 15 Bydgoszcz 3:8.
W wyniku rozegranych spotkań uzyskaliśmy drugie miejsce i tytuł vice mistrza województwa na rok szkolny 2020/21.
Zagraliśmy w składzie:
Kamil Bąkowski
Franciszek Szafrański
Adam Wesołek
Mateusz Brończyk
Wiktor Chutek
Arkadiusz Mrówczyński
Dawid Malak
Kacper Rymer
Wojciech Dojaś
Oliwier Kubicki
Jan Czerwiński
Opiekun: Leszek Piekarski






Jedynka najlepszą szkołą w województwie !!!
 
Na pierwszych zawodach wojewódzkich w nowym roku szkolnym, reprezentacja naszej szkoły odebrała puchar i dyplom, a przede wszystkim tytuł NAJLEPSZEJ SZKOŁY W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO – POMORSKIM W ROKU SZKOLNYM 2019/20 W IGRZYSKACH DZIECI (rocznik 2007 i młodsi). W klasyfikacji brano pod uwagę starty w zawodach wojewódzkich we wszystkich dyscyplinach sportowych, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, gdzie odnosiliśmy w zeszłym roku szkolnym duże sukcesy. Przypomnijmy tylko: Mistrzostwo województwa chłopców w piłce nożnej, IV miejsce w województwie w unihokeju chłopców czy IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.
 
W głównej mierze sukces zawdzięczamy uczniom klasy sportowej, jednak w pojedynczych przypadkach pomagali im również uczniowie pozostałych klas. To największy sukces sportowy w historii Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie, a wszystkim którzy przyczynili się do zdobycia tej nagrody – serdecznie gratulujemy !!!  

                             


Sztafetowe Biegi Przełajowe – finał wojewódzki
Dnia 15 października 2020 roku w Bydgoszczy odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały zarówno dziewczyny jak i chłopcy. Jako pierwsze wystartowały dziewczyny w składzie:
Maja Tonder, Zuzanna Strękowska, Nikola Boruch, Anna Grochowalska, Martyna Bolewska, Julia Kiernozek. Po wyrównanej walce na dystansie 6x900 m nasza ekipa zajęła X miejsce.
Drudzy na starcie zameldowali się chłopcy w składzie:
Mateusz Brończyk, Wiktor Chutek, Dawid Malak, Kamil Bąkowski, Jakub Bolewski, Franciszek Szafrański. Chłopcy stoczyli pasjonującą walkę o miejsca 4 – 8, zajmując ostatecznie VII miejsce.
                                                                                                                                  Gratulujemy występu oraz zajętych miejsc.
                                                                





W miniony wtorek , 18 lutego 2020, w Szkole Podstawowej nr 5 w Żninie zostały rozegrane zawody w piłkę koszykową dziewcząt klas VII i VIII. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, które rywalizowały ze sobą w systemie "każdy z każdym".
SP1 ŻNIN - SP2 ŻNIN  ( 23:4)
SP1 ŻNIN - SP5 ŻNIN ( 21:11)
SP2 ŻNIN - SP5 ŻNIN ( 31:20)
Po rozegranych meczach na I miejscu znalazła sie druzyna naszej szkoły. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z SP 2, a gospodarze zajęli III miejsce.
Reprezentantki naszej szkoły :  Dominika Gwit, Dominika Brończyk, Amelia Musiał, Zuzanna Karamol, Aleksandra Patyk, Daria Sowa, Daria Nawrocka, Wiktoria Rabulińska, Agata Byczyńska, Julia Kiernozek, Paulina Kuras, Zuzanna Modlińska.
Do zawodów uczennice przygotowała mgr Kamila Kusior. ( info.: K. Kusior )



II miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w tenisie stołowym



  

W dniu 14 stycznia chłopcy z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie   rozegrali ćwierćfinał wojewódzkiz drużynami Sp Tuczno oraz SP Gniewkowo
Ze szkołą   z Gniewkowa przegrywamy 0:3, a z ekipą z Tuczna wygrywamy 3:1. Zajmujemy   drugie miejsce w rozgrywkach czyli ostatecznie VI miejsce w województwie
Wcześniej   nasza drużyna wygrał zawody gminne oraz powiatowe.
  Naszą   szkołę reprezentowali: Mateusz Brończyk oraz Antoni Zbytniewski. Opiekun: Leszek   Piekarski
info. : Leszek Piekarski



II miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w siatkówce





W piątek 17 stycznia 2020 chłopcy z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie rozegrali ćwierćfinał z drużynami SP 60 (Chemik Bydgoszcz) oraz SP 1 Nakło.
Ze szkołą z Bydgoszczy przegrywamy 0:2, a z ekipą z Nakła wygrywamy 2:0. Zajmujemy drugie miejsce w rozgrywkach czyli ostatecznie VI miejsce w województwie.
 
Wcześniej nasza drużyna pewnie wygrała zawody gminne oraz powiatowe.
 
 
Skład żnińskiej "Jedynki": Arkadiusz Mrówczyński, Dominik Kusior, Wiktor Chutek, Kacper Rymer, Jan Czerwiński, Oliwier Kubicki, Mateusz Brończyk, Kajetan Ruciński, Dawid Malak Trener Leszek Piekarski.
                                                                                                                                                                     info. : Leszek Piekarski





Nasze badmintonistki 7 w województwie


Na  przełomie listopada i grudnia reprezentacja naszej szkoły walczyła w  rozgrywkach badmintona. W składzie kadry dziewcząt znalazły się trzy  dziewczyny z Klasy Sportowej: Hania Horka, Zuzia Strękowska i  Maja Tonder. Dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze wygrywając  Mistrzostwa Gminy. W Mistrzostwach Powiatu w finale odprawiły ekipę z SP  Mamlicz i awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbył się w  Smólniku niedaleko Włocławka. W finale dziewczyny grały ciężkie mecze o  wyjście z grupy kwalifikacyjnej. Niestety, ta sztuka się nie udała.  Rywalki okazały się za silne dla naszej ekipy. W zasięgu było miejsce  piąte, o które nasze dziewczęta toczyły wyrównane pojedynki z  reprezentacjami Sławska Wielkiego i Bydgoszczy.
I w tych spotkaniach nie  udało się odnieść sukcesu. Ostatecznie nasza drużyna została  sklasyfikowana na 7 miejscu w województwie.





IV miejsce w województwie w unihokeju

SP1 Żnin zajęła czwarte miejsce w wojewódzkim finale szkół podstawowych w unihokeju chłopców.
Po wygraniu wszystkich spotkań w rozgrywkach gminnych, powiatowych i półfinałowych wojewódzkich, przyszedł czas na finał w Toruniu.
Koncertowe mecze w grupie: 6:0 z Lubiewem oraz 2:1 z Toruniem. Następnie przegrany półfinał 0:1 oraz mecz o trzecie miejsce po rzutach karnych znów z Toruniem
To kolejny duży sukces podopiecznych Leszka Piekarskiego, po IV miejscu w biegach przełajowych oraz mistrzostwie województwa w piłce nożnej.



Skład żnińskiej "Jedynki": Arkadiusz Mrówczyński, Dominik Kusior, Wiktor Chutek, Kacper Rymer, Jan Czerwiński, Oliwier Kubicki, Mateusz Brończyk, Wojciech Dojaś, Antoni Zbytniewski, Kajetan Ruciński, Dawid Malak i Wiktor Konopacki. Trener Leszek Piekarski.


5  listopada reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rywalizowała w  Mistrzostwach Gminy w piłce ręcznej.  W turnieju oprócz naszej  reprezentacji grały drużyny SP 2 Żnin i SP 5 Żnin. Nasze reprezentantki  pewnie wygrały swoje spotkania: 8:2 z SP 2 Żnin i 8:0 z SP 5 Żnin i  awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 8 listopada. W  składzie drużyny grały: Niki Boruch, Tatiana Domowicz, Hania Horka, Oliwia Jędrzejczak, Nikola Kruszka, Matylda Mielcarzewicz, Zuzanna Nowik, Zuzia Rucińska, Zuzia Strekowska, Maja Tonder, Zosia Tutka, Ala Zdzierak i Hania Zientara.

   


W czartek 31 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Piechcinie zostały rozegrane zawody powiatowe w piłkę ręczną dziewcząt klas siódmych i ósmych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 ze Żnina, Szkoły Podstawowej z Piechcina i Szkoły Podstawowej z Rogowa.Po rozegranych meczach bezkonkurencyjne okazały sie nasze zawodniczki, które wygrały oba mecze z SP z Rogowa 14:2 i SP z Piechcina 5:3.


Skład drużyny : Agata Byczyńska, Paulina Kuras, Zuzanna Modlińska, Julia Kiernozek, Daria Nawrocka, Natascha Powalska, Wiktoria Wójcik, Wiktoria Rabulińska, Martyna Bolewska, Zuzanna Karamol, Aleksandra Patyk, Oliwia Sowa, Dominika Gwit, Wiktoria Kuntowqska
Do zawodów dziewczęta przygotowała pani Kamila Kusior.



Mistrzostwo województwa trafia do Żnina!


Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie zdobyli  Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kujawsko-Pomorskich  Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców z rocznika 2007 i młodszych,  które dziś odbyły się w Bydgoszczy.
Podopieczni  Leszka Piekarskiego w czterodrużynowym finale nie dali szans rywalom,  odnosząc w trzech meczach trzy zwycięstwa: 3:1 z Bydgoszczą, 4:1 z  Wąbrzeźnem i aż 7:1 z Grudziądzem.

 

Mistrzowie  ze żnińskiej "Jedynki" zagrali w składzie: Arkadiusz Mrówczyński,  Dominik Kusior, Wiktor Chutek, Kacper Rymer, Jan Czerwiński, Oliwier  Kubicki, Mateusz Brończyk, Wojciech Dojaś, Franciszek Szafrański,  Kajetan Ruciński, Dawid Malak i Wiktor Konopacki. podopiecznym kibicował również dyrektor żnińskiej placówki Marek Orzechowski.





Dnia 22 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie rozegrano zawody gminne w mini piłce ręcznej  dziewcząt klas VIII i młodszych. Do rywalizacji przystapiły trzy szkoły: SP 1 Żnin, SP 2 Żnin i SP 5 Żnin. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym".

I mecz S 2 -SP 5 - 2:1

II mecz  SP 1 - SP 2 - 2:0

III mecz SP 1 - SP 5 - 1:0

Ostatecznie, po zaciętej walce zwyciężyły uczennice naszej szkoły w składzie: Kuntowska Wiktoria 7a, Karamol Zuzanna 8a,Rabulińska Wiktoria 7b, Powalska Natasza  7b,Wójcik Wiktoria 7b, Bolewska Martyna 7b,Kiernozek Julia 7a, Kuras Paulina 7a,Patyk Aleksandra 8a, Sowa Oliwia 8a,
Gwit Dominika 8a, Nawrocka Daria 8b.
Do zawodów uczennice przygotowała pani Kamila Kusior.






IV miejsce w finale wojewódzkim kujawsko-pomorkich Igrzysk Dzieci

Reprezentacja  Szkoły podstawowej nr 1 w Żninie zajęła wysokie IV miejsce, spośród 25  najlepszych szkół naszego województwa. Do medalu zabrakło niewiele, ale  wiem że wszyscy dali z siebie 100% albo i więcej

Skład drużyny :
Dominik  Kusior, Franciszek Szafrański, Oskar Strękowski, Kacper Rymer, Jan  Czerwiński, Wiktor Chutek, Oliwier Kubicki, Dawid Malak, Wojciech Dojaś,  Mateusz Brończyk. Opiekun Leszek Piekarski.



We wtorek 19 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyły się
 

POWIATOWE ZAWODY W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT Z KLAS VI
 


Do walki o zwycięstwo przystąpiły reprezentacje czterech szkół z powiatu żnińskiego : Zespół Szkół w Barcinie, Szkoła Podstawowa w Łabiszynie, Szkoła Podstawowa w Janowcu i gospodarze zawodów, czyli nasza szkoła. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Okazało się, że nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna. W każdym meczu uczennice SP1 pokonały przeciwniczki wynikiem 2:0, uzyskując tym samym awans do ćwierćfinałów, które odbędą się w Bydgoszczy.

Zwycięska reprezentacja to  : Agata Byczyńska, Paulina Kuras, Wiktoria Rabulińska, Tatiana Domowicz, Oliwia Jędrzejczak, Zuzanna Strękowska, Maja Tonder, Hanna Horka, Wiktoria Kuntowska, Zuzanna Nowiki. Trenerami drużyny są nauczyciele wychowania fizycznego Kamila Kusior i Wojciech Urbanowski .






SP 1 Żnin - 4 szkołą w województwie
Drużyna hokeistów  Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie po wygraniu zawodów gminnych,  powiatowych oraz półfinału wojewódzkiego, awansowała do finałów, które  odbyły się w Toruniu z udziałem sześciu najlepszych drużyn województwa  kujawsko - pomorskiego.
wyniki:
SP 1 Żnin - SP Jajkowo 1:3
SP 1 Żnin - SP Pruszcz 2:1
Półfinał
SP 1 Żnin - SP Wielgie 1:2
Mecz o III miejsce
SP 1 Żnin - SP Jajkowo 2:3

Skład: Arkadiusz  Mrówczyński, Mateusz Brończyk, Kacper Rymer, Oliwier Kubicki, Jan  Czerwiński, Jakub Bolewski, Dominik Kusior, Dawid Malak, Wojciech Dojaś,  Wiktor Chutek. Trener: Leszek Piekarski                                                                                                          fot.: Leszek Piekarski




9 października w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Bardzo udanie wystartowały w nich sztafety reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Żninie. W pierwszym biegu w kategorii rocznika 2006 wystartowały dziewczęta. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasze dziewczyny na kolejnych zmianach przybiegały były trzecie, drugie i pierwsze. Potem znów spadły na drugie miejsce, ale na szczęście na ostatnich zmianach wyszły na prowadzenie i nie oddały pierwszego miejsca już do końca wyścigu. W drugim biegu wystartowali chłopcy z rocznika 2006. Nasi reprezentanci od samego początku biegli w ścisłej czołówce i mimo przetasowań na trasie pewnie wygrali swoją rywalizację. Obie sztafety jako Mistrzowie Powiatu będą reprezentowały szkołę na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 19 października w Bydgoszczy.



Skład sztafety dziewcząt
U dołu od lewej: Tatiana Domowicz Va, Ala Zdzierak Va, Nikola Borach Va, Martyna Bolewska VIb, Maja Tonder Va,
U góry od lewej: p. Kamila Kusior – opiekun sztafety, Zuzia Strekowska Va, Oliwia Walczak VIa, Zuzia Nowik Va, Zosia Zabłocka VIa – rezerwowa, Oliwia Jędrzejczak Va, Wiktoria Rabulińska VIb

DZIEWCZYNY NA MEDAL

15 maja na żnińskim stadionie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym. Reprezentację w kategorii Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie na te zawody tworzyły dziewczęta z Klasy Sportowej. Wystartowały znakomicie zdobywając tytuł Mistrzyń Gminy Żnin, a ponadto w klasyfikacji indywidualnej dziewczęta zajmowały kolejno:

Zuzanna Nowik - 1 miejsce
Tatiana Domowicz - 2 miejsce
Alicja Zdzierak - 3 miejsce
Maja Tonder - 4 miejsce
Oliwia Jędrzejczak - 5 miejsce
W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Nikola Niki Boruch. W składzie drużyny jako zawodniczka rezerwowa wystartowała

Zuzia Strękowska.




BRĄZOWY MEDAL DLA NASZYCH BIEGACZEK

Wielki sukces odniosły uczenni
ce, które 17 kwietnia reprezentowały Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie w Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii klas 4. Zawody odbyły się na terenie Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku. W gronie ekip z województwa kujawsko-pomorskiego nasze dziewczyny zdobyły brązowy medal i zostały trzecią drużyną w województwie !!!.



W medalowej drużynie biegały: Nikola Boruch, Oliwia Jędrzejczak, Tatiana Domowicz, Zuzia Strękowska, Maja Tonder i Zuzanna Nowik, a rezerwową była Alicja Zdzierak. Do zawodów dziewczęta trenowały pod okiem nauczyciela wf Wojciecha Urbanowskiego. Wielkie GRATULACJE !!!




1 marca odbyły się zawody powia towe w mini piłce koszykowej dziewcząt klas VI i młodszych.Do zawodów przystąpiły dwa zespoły: reprez entacja Szkoły Podstawowej nr 1 ze Żnina i Szkoły Podstawowej  nr  1 z Piechcina. Po czterech rozegranych kwartach , spotkanie zakończyło się wynikiem 32:11 na korzyść naszej szkoły. Trenerem drużyny jest pani Kamila Kusior. Skład zwycięskiej drużyny:Agata Byczyńska, Julka Kurek, Dominika Brończyk, Zuzia Karamol, Oliwia Sowa, Wiktoria Lisiecka  wszystkie dziewczyny z klasy VI a oraz Daria Nawrocka z kl.VI b. Spotkanie sędziował nauczyciel wychowania fizycznego z I LO. w Żninie pan Maciej Drzewiecki.

  


   





12 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie odbył sie turniej o Mistrzostwo Gminy w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców z roczników 2002 - 2004. W kategorii dziewcząt zgłosiły się trzy drużyny: SP 5 Żnin, ZSS 3 Żnin oraz gospodynie SP 1 Żnin. Grano systemem "każdy z każdym". W wyniku rozegranych spotkań najlepszą drużyną turnieju została reprezentacja SP 5 Żnin. Nasze dziewczęta wywalczyły drugie miejsce, a drużyna "Trójki" uplasowała się na trzecim miejscu.


W kategorii chłopców rozegrano jedno spotkanie, gdyż do turnieju zgłosiły sie tylko dwie ekipy: SP 5 Żnin i SP 1 Żnin. Nasza reprezentacja rozpoczęła mecz bardzo dobrze, wygrywając pierwszego seta. Niestety w kolejnych partiach przeciwnicy wyciągnęli wnioski z pierwszego przegranego seta i ostatecznie wygrali całe spotkanie.

Klasyfikacja końcowa
:   Dziewczęta:                      Chłopcy:
                                    1. SP 5 Żnin                      1. SP 5 Żnin

                                    2. SP 1 Żnin                       2. SP 1 Żnin

                                    3. ZSS 3 Żnin


Dnia 12 grudnia 7 dziewcząt, uczennic klas czwartych reprezentowało Szkołę Podstawową nr 1 w turnieju unihokeja, w którym walczono
o tytuł Mistrza Gminy Żnin. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. Rywalizowano w dwóch grupach, z których najlepsze drużyny awansowały do finału. Nasza reprezentacja wygrała swoją grupę eliminacyjną, pokonując NSP Bożejewice 6:0 i SP 2 Żnin 2:1.
W finale nasz dziewczyny nie dały szans drużynie ZSS 3 Żnin, wygrywając 5:0.




W skladzie mistrzowskiej drużyny zagrały: Zuzia Rucińska, Hania Zientara, Hania Horka, Tatiana Domowicz, Matylda Mielcarzewicz, Zuzia Nowik i Maja Tonder.



W poniedziałek 11 grudnia 2017 roku w naszej szkole zostały rozegrane powiatowe zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt rocznik 2005 i młodszych. Rywalizacja odbyła się między drużynami SP1 Żnin i SP2 Barcin. Mecz rozegrany został do dwóch wygranych setów,
w których zdecydowanie zwyciężyły uczennice naszej szkoły uzyskując wyniki 25:10 i 25 : 22 Tym samym uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. GRATULUJEMY



Skład drużyny SP 1 Żnin: Paulina Kuras, Agata Byczyńska, Joanna Nowacka,  Oliwia Sowa, Zuzanna Karamol, Dominika Brończyk,   Daria Nawrocka,Dominika Gwit, Klaudia Bablikow, Wiktoria Rabulińska


03.11.2017r.na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żnine odbyły się zawody sportowe dla dziewcząt i chłopców w mini piłce ręcznej. Do zawodów zgłosiły sie dwie szkoły miejskie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1,tym samym przechodząc do etapu powiatowego dalszej rywalizacji , a w kategorii chłopców Szkoła  Podstawowa nr 2 ze Żnina.

Wczoraj  drużyna dziewcząt
wywalczyła tytuł Mistrzyń Powiatu Żnńskiego wygrywając mecz finałowy z drużyną SP Barcin.
Najlepsza zawodniczką meczu i strzelcem dwóch bramek została Zuzanna Karamol.
Wynik meczu dziewcząt:
SP1 Żnin - SP 2 Żnin 7 : 3


Skład drużyny SP 1 Żnin:
Paulina Kuras, Agata Byczyńska, Joanna Nowacka, Am
elia Świt, Agata Ciechna, Oliwia Sowa,
Zuzanna Kara
mol, Dominkia Brończyk, Oliwia Walczak, Zuzanna Modlińska, Daria Nawrocka.
Opiekunem drużuny jest pani Kamila Kusior.





Zakończyła się runda jesienna Czwartków Lekkoatletycznych 2017/2018, w której wzięło udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. Ze względu na niesprzyjającą aurę udało się przeprowadzić trzy z zaplanowanych czterech jesiennych eliminacji. Nasi reprezentanci startowali w nich bardzo udanie, ponieważ aż 32 naszych reprezentantów zdobywało miejsca na podium w poszczególnych mityngach. Część z nich wykonało już pierwsze poważne kroki w kierunku zdobycia kwalifikacji na Finał Ogólnopolski Czwartków LA, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Łodzi. Dzięki bardzo dobrej postawie młodych lekkoatletów na bieżniach, skoczniach, rzutniach nasza szkoła prowadzi w klasyfikacji punktowej szkół z liczbą 4856 punktów. Druga w tej klasyfikacji SP 2 Żnin zgromadziła na swoim koncie 2835 punktów.


Klasyfikacja medalowa Czwartków LA   
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich







W środę 25 października 2017 reprezentacja męskiej drużyny hokeja w składzie  : Maksymilian Kwasek, Mikołaj Horka, Kacper Horka, Maciej Różański, Jakub Wojciechowski, Borys Paliwoda, Mateusz Wiśniewski, Szymon Pichłacz, Jan Szczekot i Eryk Dąbrowski zdobyła tytuł Mistrza Gminy w Unihokeju pokonujac rywali. GRATULUJEMY !!!





We wtorek 24 października 2017 odbyły się gminne zawody w unihokeja dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły : Maria Walczewska, Nikola Ptaszyńska, Maria Tutka, Maria Janowska, Kinga Milska, Małgorzata Kania, Wiktoria Nowicka i Aleksandra Rutkowska odniosła zwycięstwo nad rywalkami ze szkół : Szkoła Podstawowa nr 5 ze Żnina, Niepubliczna Szkoła z Bożejewic i Zespół Społecznych Szkół "3" ze Żnina. Dzięki temu zdobyły tytuł Mistrzyń w Unihokeju w gminie Żnin. Opiekunem drużyny jest pan Wojciech Urbanowski. Gratulujemy !!!




I miejsce w kujawsko pomorskiej lidze orlika

Dnia 13 czerwca 2017 w Śliwicach odbył się finał kujawsko - pomorskiej ligi Orlika,  gdzie rywalizowało 8 najlepszych ekip z województwa.
Doskonale spisała sie dru
żyna SP 1 Żnin, która z kompletem zwycięstw wygrała turniej.
W rozgrywkach grupowych uzyskaliśmy wyniki:
Sp1 Żnin - SP Janikowo 3:0
SP1 ŻNIN  SP BUKOWIEC 6:0
SP 1. ZNIN - SP ŚLIWICE 8:1.
W półfinale pokonujemy SP Brodnica 3:1.

W najciekawszym spotkaniu całego turnieju pokonujemy
w finale SP 64 Bydgoszcz 4:3.
Tym samym zdobywamy tytuł mistrzów województwa

w piłce nożnej dla chłopców rocznika 2007 i młodszych.
Ponadto zdobywamy również nagrody indywidualne:
Jan Czerwiński - król strzelców
Oliwier Kubicki - najlepszy zawodnik.
Wyst
ąpiliśmy w składzie:

Arkadiusz Mrówczyński, Mateusz Brończyk, Franciszek Szafrański,  Wiktor Chutek, Jan Czerwiński, Krzysztof Czerwiński,  Dominik Kusior, Oliwier Kubicki,  Mikołaj Musiał, Antoni Zbytniewski. Trener Leszek Piekarski.





W poniedziałek 29 maja 2017 odbyła się w naszej szkole Gala Sportu Szkolnego, podczas której wręczono statuetki, nagrody i dyplomy wyróżniającym się młodym sportowcom i ich trenerom. Na uroczystości obecni byli znamienici goście : Burmistrz Żnina
Robert Luchowski, z-ca Burmistrza Halina Rosiak, Przewodniczący Rady Miasta  Grzegorz Koziełek, Przewodniczący Komisji EKiS  Sławomir Kujawa, kierownik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jacek Świtała. Za całoroczną pracę i osiągnięcia sportowe zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły i nauczyciele: Maciej Nowakowski,Wojciech Urbanowski. Katarzyna Pietraszko z UKS-u „Jedynka” Żnin,trenująca drużynę hokeja na trawie w składzie : Norbert Zieliński, Mateusz Wiśniewski, Sebastian Przybył, Mikołaj Przybył, Korneliusz Nitka, Jakub Mroziński, Mikołaj Marczyński, Jakub Musiał, Michał Nowakowski, Jakub Gebler, Patryk Bolewski, Piotr Olszak, Maksymilian Marynowski, Kamil Staszewski, Albert Zbytniewski.
W kategorii
najwszechstronniejszego sportowca Gminy Żnin wśród uczniów szkół podstawowych nagrody otrzymali: Marta Tutka, Julia Bolewska,Dominik Lipoński, Norbert Błaszczyk. Nagrody w klasyfikacji najwszechstronniejszego sportowca Gminy Żnin w kategorii szkół gimnazjalnych nagrody otrzymali : Zofia Kanarkowska,Dominika Zielińska, Mikołaj Marczyński, Kornel Nitka.












24 maja na stadionie w Barcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce szkół gimnazjalnych. Na zawody wyjechała skromna reprezentacja złożona z trzech zawodniczek Dominiki Petlic, Kornelii Kuras, które rywalizowały w sprincie na dystanie 100 metrów oraz Zosi Kanarkowskiej, która wzięła udział w biegu na 800 metrów.
Nasze reprezentantki zaprezentowały się bardzo dobrze. Dominika i Kornelia pobiły swoje rekordy życiowe. Jednak nie udało im się zakwalifikować do ścisłego finału. Natomiast Zosia Kanarkowska po pasjonującym wyścigu wywalczyła srebrny medal.


 









23 maja na stadionie im. Michała Joachimowskiego w Żninie odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dla uczniów z rocznika 2006 i młodszych. W rywalizacji naszą szkołę reprezentowali uczniowie przyszłej klasy sportowej. Rewelacyjnie spisali się chłopcy, którzy w klasyfikacji punktowej wywalczyli drugie miejsce. Dziewczynkom nie udało się niestety zająć miejsca w pierwszej trójce, ale należy docenić sportową walkę, która podjęły ze starszymi koleżankami. Ostatecznie zajęły piąte miejsce wyprzedazjąc rywali z Niepublicznej Szkoły Podstawowej     w Brzyskorzystwi.




10 maja w naszą szkołę odwiedziła Magdalena Fularczyk-Kozłowska – mistrzyni olimpijska z letnich Igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarstwie. Była to jej ponowna wizyta. Tym razem opowiedziała o drodze do złotego medalu Igrzysk Olimpijskich oraz  z trenerami Lotto Bydgostii, którzy przyjechali razem z utytułowaną wioślarką, zachęcała do podjęcia treningów w klubie wioślarskim. Na koniec rozegrano regaty na ergometrachwioślarskich, w których mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy spotkania. Nie lada atrakcją dla ścigających się dziewcząt był udział w jednym z wyścigów Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej, która jak przystało na złotą medalistkę olimpijską pierwsza zameldowała się na linii mety.

                                                                                                                                                  



Na Stadionie Miejskim im. Michała Joachimowskiego w Żninie odbyły się zawody czwórboju lekkoatletycznego dla dzieci i młodzieży z Gminy Żnin z rocznika 2004 i młodszych.
Do rywalizacji zgłosiły się reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach, Zespołu Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie, Szkoły Podstawowej w Słębowie i Szkoły Podstawowej w Januszkowie.
O zwycięstwo dzieci i młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg długi (600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy). W klasyfikacji generalnej liczyły się wyniki najlepszych 5 osób z danej szkoły z wszystkich konkurencji. Jednocześnie prowadzono także klasyfikację indywidualną czwórboju.
Po niemal 3 godzinach sportowej rywalizacji zdecydowane zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniosła Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie z wynikiem 1132 pkt (2 miejsce - Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie - 640 pkt, 3 miejsce - Zespół Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie - 595 pkt). Wśród chłopców pewną wygraną odnotowali uczniowie Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie - 874 pkt, drugą lokatę zdobyła Szkoła Podstawowa w Januszkowie - 578 pkt a trzecią Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie - 526 pkt.
Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsze wyniki uzyskało 6 zawodniczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta a o wygranej Julii Nowak nad Kornelią Kilińską zadecydował, zgodnie z regulaminem, lepszy wynik Julii w biegu na 60 m.
Na zawodach pojawił się Burmistrz Żnina Robert Luchowski, który bacznie przeglądał się jak rywalizują ze sobą młodzi sportowcy. Na zakończenie imprezy rozdawał puchary i dyplomy dla najlepszych.
WYNIKI DZIEWCZĄT:
1. Julia Nowak – SP 2 Żnin – 250 pkt
2. Kornelia Kilińska – SP 2 Żnin – 250 pkt
3. Zuzanna Wójcik – SP 2 Żnin – 223 pkt
Wśród chłopców najlepszy wynik zanotował Norbert Błaszczyk z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie – 228 pkt.
WYNIKI CHŁOPCÓW:
1. Norbert Błaszczyk – ZPS nr 1 Żnin – 228 pkt
2. Dominik Lipoński – ZPS nr 1 Żnin – 190 pkt
3. Antoni Wesołek – SP Januszkowo – 185 pkt
Zespół naszej szkoły w składzie : Dominik Lipoński, Filip Kośmicki, Paweł Sobczak, Norbert Błaszczyk, Igor Kwieciński, Mateusz Bracisze4wski, Kamil Brzeziński awansował do zawodów powiatowych, które odbędą się 22 maja na Stadionie Miejskim w Żninie.

 





Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt rocznik 2004 i młodsze.


W piątek 7 kwietnia 2017r. odbyły się na orliku przy ulicy Sądowej w Żninie Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt rocznik 2004 i młodsze.
Gmin
ę Żnin reprezentowały dziewczyny z naszej szkoły, ponieważ wygrały wszystkie mecze na zawodach gminych. Do zawodów powiatowych zgłosiły sie drużyny z Janowca i Rogowa. Dziewczyny z SP1 rozegrały pierwszy mecz z Rogowem. Po ciekawym spotkaniu padł remis 1:1. W drugim meczu zmierzyły się drużyny z Janowca i Rogowa. Podobnie jak w pierwszym meczu padł remis tym razem bezbramkowy.W decydującym meczu SP1 Żnin zmierzyło sie z Janowcem i po pasjonyjącym zaciętym pojedynku wygrała reprezentacja naszej szkoły 2:1. i Wygrywając w zawodach zdobyły  awans do zawodów wojewódzkich. Drużyna SP1 wystąpiła w składzie:Trynka Weronika, Bolewska Julia, Gajewska Weronika, Zuzia Ciabach, Walczak Agnieszka, Tutka Maria, Klara Fanslau, Sowa Oliwia, Karamol Zuzia, Ciechna Agata, Ala Mądra,  opiekun Maciej Nowakowski

 





W środę 22 marca 2017 roku odbyły się w Bydgoszczy Ćwierćfinały IXIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce dziewcząt z rocznika 2004 i młodszych. Drużyna naszej szkoły, której trenerem jest Pan Maciej Nowakowski, zajęła wysokie 6. miejsce pokonując drużynę z Mroczy, a przegrywając z ekipą z Bydgoszczy. I chociaż nie jest to medalowa pozycja, to bardzo cieszy nas sukces dziewcząt, które wystapiły w nastepujacym składzie : Julia Bolewska, Maria Tutka, Zuzanna Ciabach,Weronika Gajewska, Marta Janowska, Nikola Ptaszyńska, Agnieszka Walczak, Zuzanna Karamol, Oliwia Sowa i Ola Ptak



NASZE MISTRZYNIE POWIATU!


Dziś (17 marca 2017r.) spotkały się reprezentacje dziewcząt naszej szkoły podstawowej  z reprezentacją dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Piechcinie. Spotkanie wyłoniło mistrza powiatu w mini koszykówce.
Zwycięska  drużyna zawalczy o laur w wojwództwie. Brawo!, gratulujemy.

Reprezentacja w składzie: Marta Janowska, Nikola Ptaszyńska, Agnieszka Walczak, Maria Tutka, Julia Bolewska, Zuzanna Ciabach, Weronika Gajewska, Weronika Trynka, Zuzanna Karamol, Oliwia Sowa, Dominika Brończyk, Ola Patryk, Julia Kurek, Amelia Musiał.

Opiekunem drużyny jest Maciej Nowakowski.

 

                                   



Mistrzostwa Gminy Żnin
w mini siatkówce dziewcząt i chłopców


Na sali gimnastycznej ZPS nr 1 w Żninie 04.01.17 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Żnin w mini siatkówce.
Do rywalizacji w zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zgłosiły się trzy szkoły: Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Bożejewic, Szkoła Podstawowa nr 1 ze Żnina i Szkoła Podstawowa nr 2 ze Żnina.
Zgodnie z regulaminem rozegrano mecze „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Każdy set do 25 punktów. W sytuacji, gdy w setach był remis 1:1 rozegrano 3 set do 15 punktów tzw. tie-break.
Wyniki dziewcząt:
SP 2 Żnin – SP 1 Żnin 1 : 2 (25: 23 ; 13: 25 ; 15 : 12)
SP 1 Żnin – NSP Bożejewice 2 : 0 (25 : 11 ; 25 : 13)
SP 2 Żnin – NSP Bożejewice 2 : 0 (25 : 16 ; 25 : 14)
Wyniki chłopców:
SP 2 Żnin – SP 1 Żnin 2 : 1 (25: 17 ; 18: 25 ; 15 : 10)
SP 1 Żnin – NSP Bożejewice 2 : 0 (25 : 12 ; 25 : 21)
SP 2 Żnin – NSP Bożejewice 2 : 0 (25 : 8 ; 25 :15)

W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła drużyna SP 1 Żnin pod opieką pana Macieja Nowakowskiego. Dziewczęta zagrały w składzie:
Sowa Oliwia, Walczak Agnieszka, Karambol Zuzanna, Bolewska Julia, Gajewska Weronika, Ciabach Zuzanna, Trynka Weronika, Tutka Maria, Janowska Marta, Nowak Jagoda.



W kategorii chłopców I miejsce zdobyła drużyna SP 2 Żnin pod opieką
pana Stanisława Goclika. Chłopcy zagrali w składzie:
Bartnikowski Alan, Bolewski Marcin, Dolata Hubert, Droszcz Jędrzej, Gwit Piotr, Kaszak Bartosz, Korga Jakub, Nowak Kacper, Pioterek Igor, Kowalewski Dawid, Gac Paweł.

 

Zawody zorganizował Gminny Koordynator Sportu Szkolnego Marek Orzechowski.




Rozpoczął się kolejny Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Pałuk 2016. Miło nam poinformować, że nasza Szkoła ma w nim aż dwoje reprezentantów.
Jedną z kandydatek jest Zosia Kanarkowska, uczennica klasy III A gimnazjum. Zosia startuje w biegach długodystansowych uzyskując w nich bardzo wysokie lokaty. Najważniejsze sukcesy Zosi w mijającym roku to zwycięstwa w Biegu Niepodległości w Gąsawie, Biegu Niepodległości w Żninie, Biegu Młodzieżowym podczas VIII Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka i Biegu Papieskim w Pniewach. Jest także liderką rundy jesiennej Czwartków LA w Żninie. Ponadto Zosia jest aktualną Mistrzynią Gminy i Mistrzynią Powiatu w Indywidualnych  Biegach Przełajowych, a także Mistrzynią Gminy w unihokeju.
Drugim kandydatem jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole
Wojciech Urbanowski . Pan Wojtek zdobył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski Masters w wioślarstwie rozgrywanych na torze regatowym Malta w Poznaniu, srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w wioślarstwie halowym, które  odbyły się w Gdańsku. Ponadto zwyciężał w zawodach lokalnych III Długodystansowych Mistrzostwach Żnina w wioślarstwie halowym, XIII Otwartych Mistrzostwach Żnina w wioślarstwie halowym oraz w Regatach Kajakowych o Miecz Diabła Weneckiego. Oprócz wyżej wymienionych zawodów Wojciecha Urbanowskiego można zobaczyć na trasach biegów długodystansowych, w zawodach triathlonowych i kolarskich, a także w maratonach pływackich.
Zachęcamy do głosowania. Regulamin dostępny jest na: http://palukitv.pl/plebiscyt-sportowy/znin-2016/kandydaci.html  




Późna jesień to czas zawodów unihokeja. Od końca października uczniowie naszej szkoły rywalizowali w zawodach rangi Mistrzostw Gminy i Powiatu we wszystkich kategoriach wiekowych. W rozgrywkach gminnych wszystkie drużyny uplasowały się na podium. Dziewczęta i chłopcy
z gimnazjum oraz chłopcy klas V-VI z podstawówki zdobyli tytuły Mistrzów Gminy Żnin. Dziewczynki z klas IV wywalczyły drugie miejsce
w gminie, a ich starsze koleżanki trzecie. Bardzo dobrze spisali się chłopcy reprezentacji klas czwartych, którzy zostali Mistrzami Gminy Żnin wysoko wygrywając wszystkie swoje mecze.
W Mistrzostwach Powiatu chłopcy – szóstoklasiści uplasowali się tuż za podium. Dziewczęta dziewcząt gimnazjum miały realne szanse na awans do półfinału wojewódzkiego, jednak dziewcząt ostatnim swoim meczu straciły bramkę dziewcząt ostatniej minucie meczu z gimnazjalistkami z Gąsawy i ostatecznie zajęły trzecie miejsce w powiecie.
Najlepiej w zawodach powiatowych poradzili sobie chłopcy z gimnazjum. Odprawili z kwitkiem wszystkie drużyny i z tytułem Mistrzów Powiatu Żnińskiego pewnie awansowali do półfinału wojewódzkiego, w którym dali rywalom solidną lekcję unihokeja. Przed nimi turniej finałowy,

w którym stawką jest tytuł Mistrza Województwa w unihokeju.
Reprezentacja dziewcząt gimnazjum :Maria Walczewska, Zofia Kanarkowska,Kornelia Kuras,Katarzyna Kobusińska,Gabriela Kolasińska,
Zuzanna Szmańda
, Patrycja Czaj,Dominika Petlic, Dominika Zielińska,Anna Brzykcy,Maria Najzer,Samanta Kulik
Reprezentacja chłopców gimnazjum :Mateusz Wiśniewski,Jakub Gebler,Jakub Musiał,Jakub Mroziński,Korneliusz Nitka,Mikołaj Marczyński,
Mikołaj Przybył
,Sebastian Przybył
Reprezentacja dziewcząt szkoły podstawowej:Walczak Aga,Tutka Maria,Fanslau Klara,Bolewska Julia,Gajewska Weronika,Mądra Ala,
Trynka Weronika
,Ciabach Zuzia, Karamol Zuzia, Brończyk Dominika, Oliwia Sowa, Nowacka Joanna


     

                       Reprezentacja dziewcząt gimnazjum z Wojtkiem Urbanowskim         Reprezentacja chłopców gimnazjum z Kasią Pietraszko

     

                           Reprezentacja dziewcząt kl. VI  z Maciejem Nowakowskim              Reprezentacja chłopców kl. VI z Leszkiem Piekarskim




SP1 ŻNIN - MISTRZEM POWIATU W MINI KOSZYKÓWCE

9 marca 2016 na gościnnej sali ZPS nr 1 w Żninie odbyły się finałowe rozgrywki w mini koszykówce dziewcząt i chłopców z rocznika 2003 i młodszych.
Wyniki dziewcząt:
SP 1 Żnin - SP 2 Barcin 28 : 10
Trenerem drużyny dziewcząt jest p. Kamila Kusior.
Wyniki chłopców:
SP 1 Żnin : SP 2 Barcin 54 : 26
Trenerem drużyny chłopców jest p. Leszek Piekarski.





   


              
Finału Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Unihokeju

      w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych


11 grudnia w Zbicznie koło Brodnicy odbył się Finał Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Unihokeju w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych. Wśród sześciu drużyn, które zakwalifikowały się do ścisłej czołówki znalazła się drużyna Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie. Oprócz podopiecznych Wojciecha Urbanowskiego w turnieju wzięły udział reprezentacje Rogowa, Wielgiego, Papowa Biskupiego, Tłuchowa i  Brzozia. Losowanie sprawiło, że w swoim pierwszym meczu gimnazjalistki ze Żnina spotkały się z koleżankami z Rogowa. Lepsze w tym spotkaniu okazały się żninianki. Kolejne mecze naszych gimnazjalistek przebiegały ze zmiennym szczęściem. Dziewczęta najpierw zremisowały z zespołem z Tłuchowa, a następnie pechowo przegrały z drużyną z Wielgiego    i w tej fazie rozgrywek znajdowały się poza strefą medalową. Na mecz z Papowem Biskupim wychodziły ze świadomością, że muszą zwyciężyć, jeśli chcą spełnić swoje marzenia o medalu. Nie zawiodły swoich nadziei i wygrały aż 5:0. Żninianki w swoim ostatnim meczu spotkały się z zespołem z Brzozia. Obie drużyny miały o co walczyć. Wygrana naszej reprezentacji dałaby nam srebro, dziewczęta z Brzozia  wygrywając zapewniłyby sobie tytuł mistrzowski. Mecz tych drużyn okazał się najbardziej emocjonującym meczem turnieju. Zwyciężył w nim zespół z Brzozia i wywalczył tym samym złoty medal,  a dziewczyny ze Żnina schodziły z boiska ze świadomością, że mimo przegranej w tym spotkaniu osiągnęły życiowy sukces zdobywając brązowy medal.

Skład drużyny PG 3 Żnin: Martyna Substyk, Dominika Stypczyńska, Marta Gawrońska, Martyna Jurczak, Dominika Zielińska, Anna Brzykcy, Maria Najzer, Kornelia Kuras, Samanta Kulik i Maria Walczewska. Opiekun drużyny: Wojciech Urbanowski.



Duży sukces odniosły gimnazjalistki z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie. W rozegranym
20 listopada półfinale wojewódzkim w unihokeju, który odbył się w hali sportowej w Gąsawie, pewnie pokonały zespoły z Wojnowa, Rynarzewa i Bydgoszczy i awansowały do turnieju finałowego, w którym w walce o medale i tytuł Mistrza Województwa zmierzą się z trzema innymi drużynami. Turniej finałowy odbędzie się 11 grudnia w Zbicznie koło Brodnicy.
Skład drużyny: Martyna Substyk, Martyna Jurczak, Dominika Stypczyńska, Marta Gawrońska, Dominika Zielińska, Anna Brzykcy, Samanta Kulik, Maria Najzer, Katarzyna Kobusińska, Zofia Kanarkowska, Kornelia Kuras, Maria Walczewska. Opiekunem drużyny jest Wojciech Urbanowski.




18 października w Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Kwartetu Biegowego odbył się III Półmaraton Bydgoski. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu był bieg na dystansie 5 km, dla biegaczy, którzy niekoniecznie chcą zmagać się z  dystansem ponad 21 km. W biegu tym bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica drugiej klasy Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie – Zosia Kanarkowska. W gronie 492 uczestników w kategorii open (w tej kategorii klasyfikowani są biegacze bez podziału na płeć i wiek) zajęła wysokie 57 miejsce. W kategorii kobiet została sklasyfikowana tuż za podium na 4 miejscu. A warto zaznaczyć, że w biegu wzięło udział aż 220 pań. Natomiast w kategorii wiekowej K-20 zajęła 1 miejsce wyprzedzając kolejną zawodniczkę o 12 sekund. Ustanowiła także na tym dystansie swój rekord życiowy, który wynosi obecnie 22 min. 50 sek



W piątek 9 października został rozegrany Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Gminny Związek Sportowy w Żninie w kategorii szkół gimnazjalnych. Rozegrano następujące mecze:
PG1 - PG3                 1:1
PG3 : ZSS "Trójka"   14 :0
PG1 : ZSS "Trójka"   10 :0
Skład zwycięskiej drużyny PG 3 Żnin: Michał Margas, Michał Nowakowski, Michał Hopcia, Radosław Ciechna, Jakub Musiał, Mikołaj Marczyński, Mateusz Wiśniewski, Sebastian Przybył, Mikołaj Przybył, Korneliusz Nitka

 
                        PG1 Żnin                              ZSS "Trójka" Żnin                                        PG 3 Żnin

         

Dnia 11 września 2015r. rozegrano gminne eliminacje Turnieju Piłki Nożnej O Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polski.
W kategorii chłopców klas V i młodszych, uczniowie SP1 Żnin uzyskali następujące wyniki:
SP 1 SP Brzyskorzystew  4:0
SP1 - SP 2 Żnin  1:0
SP1 - SP Januszkowo 3:1
SP1 -Trójka Żnin  8:0
Nasza drużyna wywalczyła awans do kolejnego etapu, który zostanie rozegrany w Szubinie.
Skład zwycięskiej drużyny:
Albert Brzykcy, Dominik Lipoński, Rafał Lipiński, Norbert Lipiński, Oskar Kowalik, Wojciech Wesołowski, Bernard Wysocki,
Igor Kwieciński, Paweł Szczekot.
       
W kategorii dziewcząt uczennice naszej szkoły również wywalczyły I miejsce, II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej
nr 2 w Żninie, a III miejsce żnińskiej "Trójce".
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt:Oliwia Kasprzak, Nikola Ptaszyńska, Maria Tutka, Kinga Milska, Aleksandra Kużdowicz, Agnieszka Walczak, Julia Bolewska, Weronika Trynka, Weronika Gajewska, Zuzanna Ciabach.


    

Orlik przy ulicy Sądowej ponownie gościł piłkarzy. W czwartek (17 września 2015r. ) rozegrano kolejne mecze eliminacyjne  turnieju
O Puchar Premiera RP. Tym razem ryzowali  uczniowie  z rocznika 2002 i 2003.W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła I miejsce.
W kategorii chłopców losy pierwszego miejsca ważyły się do samego końca między PG 1 a PG 3. O zwycięstwie zadecydowała liczba strzelonych bramek we wszystkich meczach turnieju. Ostatecznie I miejsce zajęli sportowcy z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie.


   

Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt:Sodkiewicz Karina, Bereźnicka Katarzyna,Rutkowska Aleksandra, Bierońska Marta, Chojnacka Kornelia, Danelska Julia.

  


Wygrany poniedziałek!
Informujemy wszystkich fanów piłki nożnej, że wczoraj, tj.21 września 2015r. w Szubinie drużyna dziewcząt rocznik 2004 i2005, rozgromiła przeciwników i jest już w półfinałach wojewódzkich.

Dziewczyny! Liczymy na Was.

                                                        

  

 
  

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści