Przejdź do treści

98.rocznica Powst. Wlkp.

Patron Szkoły

Obchody 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego rozpoczęły się od uhonorowania grobu Stanisława Porowskiego Krzyżem Powstańczym na cmentarzu parafialnym w Żninie.Wielkopolski Krzyż Powstańczy jest nadawany osobom, które z bronią w ręku lub w inny aktywny sposób uczestniczyły w walkach przeciwko zaborcom niemieckim w Powstaniu Welkopolskim.O godzinie 10.00 rozpoczęła się msza św., którą sprawował  ksiądz dziekan Tadeusz Nowak.Następnie na czele z orkiestrą wojskową i żołnierzami II Batalionu Logistycznego im. Ziemi Żnińskiej z Bydgoszczy zaproszeni goście, przedstawiciele władz, uczniowie szkół i mieszkańcy Żnina  przemaszerowali na dziedziniec naszej szkoły, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniajacym powstańców. Tradycyjnie już Bractwo Kurkowe oddałoz armaty honorową salwę. Dyrektor szkoły Marek Orzechowski i Starostwa Żnina Zbigniew Jaszczuk,Jacek Pietraszko wygłosili okolicznościowe przemówienia. Dalszą część obchodów uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań Katarzyny Daszkowskiej, Doroty Nowak, Beaty Różańskiej i pana Marcina Szarego.Wręczono również nagrody w konkursie na album lub plakat "Pałuccy bohaterowie Powstania Wielkopolskiego" oraz wiedzowym dla uczniów gimnazjum nt."Powstania Wielkopolskiego i jego uczestników".
Nagrodzeni zostali :
I miejsce Zuzanna Karamol, II miejsce Aleksandra Patyk, III miejsce Amelia Musiał.

Wyróżnienia :: Agnieszkę Walczak, Martę Janowską, Olgę Koszutowską, Oliwię Sowę, Nicole Krawczak.
Za wykonane albumy wyróżniono:Marię Tutka i Igora Kwiecińskiego.
W konkursie "Powstanie Wielkopolskie i jego uczestnicy" I miejsce zajął Szymon Łasut-Balcerzak, II miejsce Eryk Dąbrowski, a III miejsce Jakub Stefaniak , wyróżnienie otrzymał Szymon Pichłacz.Starostwo Żnińskie za zasługi w kultywowaniu tradycji i pamięci Powstania Wielkopolskiego

zostało uhonorowane medalem "Wierni tradycji", którym udekorował sztandar Starostwa Żninskiego prezes Towarzystwa  Pamięci Powstania Wielkopolskiego z Poznania pan Tadeusz Musiał.
                                                                          Zapraszamy do Galerii


Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści