Przejdź do treści

2017/2018

Aktualności

Piątek
22 czerwca 2018

Nareszcie WAKACJE ...

Wczoraj odbył się apel pożegnalny uczniów ostatniej klasy gimnazjalnej. Od nowego roku szkolnego w naszej szkole będą się uczyć tylko uczniowie podstawówki.
Dzisiaj w szkole działo się bardzo dużo. Uczniowie klas III zakończyli pierwszy etap nauki szkolnej i pięknym apelem podziękowali nauczycielom za trudy wychowania. Gościem na uroczystości był przedstawiciel Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego pan Dawid Kolasa.


Ostatnimi, którzy pożegnali rok szkolny byli uczniowie klas IV - VII. Robert Luchowski Burmistrz Żnina gratulował uczniom wysokich  ocen nauczania i sukcesów odniesionych podczas różnych konkursów. Życzył jednocześnie udanych i bezpiecznych wakacji.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Czwartek
21 czerwca 2018

XIV MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS
„Sztuka Ludowa Pałuk w Twórczości Dzieci, Młodzieży i Ich Opiekunów”


Dnia 20. 06.2018r. ogłoszono w Wągrowcu wyniki XIV Międzywojewódzkiego Konkursu „Sztuka Ludowa Pałuk w Twórczości Dzieci, Młodzieży
i ich Opiekunów”.
 Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów członków kółka regionalnego wykonując 29 prac z dziedziny zdobnictwo prac w tym: wianki, rózgi pałuckie, ramki do obrazu, bukiety kwiatowe,wycinanki.Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
Bukiety kwiatowe: I m
iejsce: Julita Błaszczyk kl.III b, Paulina Malinowska kl. III b, Anna Piechowiak kl. III a,
                                         
Nicole Pietraszko kl. III b
            II miejsce : Marcelina Złotnicka kl. III a, III m-ce Karolina Hutman kl IV b,wyróżnienie Anna Smorowska kl. III a
Wianki :I
miejsce :Dominika Piątek kl. VII a, II miejsce : Alan Komar kl.III b,Magdalena Kaizer kl. VII a, Weronika                             Wawrzyniak kl. VII a,wyróżnienie Julita Błaszczyk kl.III b
Ramki: II
miejsce : Amelia Musiał kl. VI a,
Rózgi kwiatowe
I miejsce : Wiktoria Nadolna kl. VII a ,IIIm-ce Joanna Wawrzyniak kl. III d, Paulina Malinowska kl. III b,                                        Weronika Wawrzyniak kl. VII a.
Za swoje prace otrzymali dyplomy i upominki.
Opiekunem kółka regionalnego jest pani Elżbieta Piechowiak.
                                                                                                                 Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!


Piątek

22 czerwca 2018

W poniedziałek 18 czerwca w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego O SMOGU - ŻYCIA I ŚRODOWISKA WROGU.
Jan Czerwiński- klasa 4a, zdobył II miejsce,
Agnieszka Walczak-  klasa 7, zdobyła III miejsce,
Marta Janowska- klasa 7, otrzymała wyróżnienie,

z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Żninie
Szymon Łasut
- Balcerzak - klasa 3, zdobył II miejsce,
Mateusz Wiśniewski- klasa 3, zdobyła III miejsce,
Maria Walczewska - klasa 3, otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy !


Piątek
15 czerwca 2018
Konkurs wiedzy: „Matka Boża Częstochowska - historia cudownego obrazu” dla uczniów kl. VI-VII  
zorganizowany został z okazji   jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy i nagrody.
Uczniom gratulacje złożyła pani dyrektor  Małgorzata Kubanek.
Konkurs zorganizowała katechetka Małgorzata Rynarzewska.


 


LAUREACI KONKURSU WIEDZY:
I miejsce
Michał Kluczyński  kl. VI b
II miejsce
Wiktor Musiał kl. VII a
,  Maria Tutka kl. VII a
III miejsce
Wojciech Byczyński  kl. VI a
, Wiktoria Nowicka  kl. VII a
Wyróżnienia:
Weronika Adamska kl. VI b,  Julia Kurek kl. VI a,  Jagoda Nowak kl. VII a.

Relację foto z ostatniej w tym roku szkolnym dyskoteki znajdziecie tutaj
Chcecie powspominać ? Zapraszamy na stronę SU

Środa
13 czerwca 2018

XV edycja ogólnopolskiego
Święta Wolnych Książek

We wtorek 12 czerwca uczniowie naszej szkoły obdarowali społeczeństwo Żnina trzema półkami wolnych książek,. Bookcrossing, bo o nim mowa, polega na daniu drugiego życia już przeczytanej książce. Takie książki znaleźli uczniowie w swoich domach, przynieśli je do biblioteki szkolnej, gdzie zostały uwolnione na stronie internetowej Bookcrossingu.


Każda z nich otrzymała swój numer i trafiła na jedną z półek. Przenośne regały umieściliśmy w ogródku kawiarni Kilian przy ul. Śniadeckich, w Urzędzie Miasta Żnina dla odwiedzających go petentów, a książki trzeciej półki maja umilić czas pacjentom oczekującym na wizytę u lekarza w Przychodni Rodzinnej przy ul. Żytniej w Żninie.
Akcji przyświeca jeszcze inny cel. Uwolniliśmy – podarowaliśmy żninianom 100 książek na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.Niech ta symboliczna liczba 100 będzie zaczynem wędrujących książek po naszym mieście i okolicach. Żninianie !!! Kto czyta żyje wielokrotnie. !!!!

Środa
13 czerwca 2018

MISTRZOWIE SPEEDCUBINGU

W piątek w naszej szkole odbyły się, po raz drugi, powiatowe zawody w układaniu kostki Rubika.
Rywalizacja podzielona była na dwie kategorie wiekowe.

Wśród klas IV - VII szkół podstawowych czołowe miejsca zajęli:
I miejsce - Rafał Lipiński (SP nr 1 Żnin)
II miejsce - Julia Bolewska (SP nr 5 Żnin)
III miejsce - Hubert Woźniak (SP Janowiec Wlkp.)


Natomiast w kategorii klas II i III gimnazjum podium wyglądało następująco:
I miejsce - Jan Szczekot (SP nr 1 Żnin)
II miejsce - Antoni Naliwajski (SP nr 5 Żnin)
III miejsce - Kacper Horka (SP nr 1 Żnin)
Zawodnicy niejednokrotnie pobijali swoje rekordy życiowe. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok!


Środa
13 czerwca 2018

SPOTKANIE Z FILIPEM MIAZKIEM

W piątek naszą szkołę odwiedził Filip Miazek z Poznania. Przygodę z układaniem kostki Rubika rozpoczął w 2010 r. i od tamtej pory wielokrotnie pobijał rekordy Polski (głównie w kostce dwunastościennej). Wszyscy z zaciekawieniem oglądali pokaz jego niesamowitych umiejętności w tej dziedzinie.

 Filp opowiedział naszym uczniom także o innych swoich pasjach. Mieliśmy okazję przejechać się na skonstruowanej przez niego elektrycznej deskorolce z bateriami słonecznymi (pierwszej na świecie). Na koniec przyszedł czas na pytania, autografy i wspólne zdjęcia.

 

Wtorek
12 czerwca 2018

„Jak nie czytam, jak czytam” z tymi  pełnymi oburzenia słowami mogli się w piątek odezwać uczniowie naszej szkoły. Wcale nie z braku dobrego wychowania, ale w piątek było to niezgodne z prawdą, bo… w pięknych okolicznościach przyrody, na soczyście zielonej trawie ( orlikowe), na kocykach, pod parasolkami, w towarzystwie koleżanek i kolegów cała szkoła czytała książki. W tym ogólnopolskim dniu czytania każdy przyniósł z domu własną książkę, i pod promieniami słońca czytał, czytał,  czytał. Szkoda, że godzina tak szybko minęła, bo na prawdziwe lekcje nikomu się wracać nie chciało.  
Jeśli ktokolwiek uważa, że młodzież nie czyta, to zapraszamy do  
obejrzenia galerii obok.
Była to już
III edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam” pod patronatem czasopisma „Biblioteka w Szkole”.

Przed czytelniczym plażowaniem wszyscy uczniowie ułożyli żywe kontury Polski z liczbą 100 w środku. W ten sposób chcemy uczcić pamięć tych, którzy wywalczyli nam wolność i 100-letnią niepodległą Ojczyznę. Zobaczcie co zarejestrowało oko drona:
"100 na 100"


Piątek
8czerwca 2018

Spotkanie z siostrą misjonarką –
- Karoliną Olejarz

W czwartek 7.VI.2018r. na spotkanie z uczniami klas III (dziećmi  I Komunijnymi)  przyszła do szkoły siostra karmelitanka misjonarka Terezjanka – Karolina Olejarz. Misjonarka przebywa w Polsce na krótkim urlopie. Siostra Karolina to absolwentka naszej szkoły z roku 1992. W Żninie ukończyła też Liceum Ekonomiczne i następnie w 1996r. wstąpiła do Zgromadzenia Misyjnego. Misjonarka od roku 2012 pracuje w Wenezueli. Pokazując liczne zdjęcia, w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy w Caracas, gdzie służy w kaplicy Najświętszej   Maryi Panny z Góry Karmel oraz w Przychodni Lekarskiej im.  Jezusa z Nazaretu.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu a na jego zakończenie wręczyli siostrze Karolinie kwiaty i pamiątkową laurkę podpisaną przez członków prężnie działającego w szkole koła misyjnego. Spotkanie zorganizowała katechetka Maria Śliwińska.


   

   
Środa
6 czerwca 2018

PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKA ... naszej szkoły

Nietypowy poranek czekał dzisiaj na uczniów .Pojawili się ułani. W ramach wizyty odbyły się pokazy walki szablą i lancą, wygłoszony został referat o Powstaniu Wielkopolskim oraz roli kawalerii w powstaniu.  

    

Przypominamy, że ideą rajdu konnego szlakiem 3 Pułku Ułanów Wielkopolskich jest 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Rajd konny powstańczym szlakiem to wyjątkowa kazja douczczenia tej rocznicy. W ten sposób, członkowie stowarzyszenia będący również potomkami powstańców wielkopolskich chcą oddać hołd  bohaterom walczącym o naszą wolność.

   


Organizatorem rajdu jest Oddział Terenowy im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski. Oddział konny złożony z 7 ułanów w mundurach 3 Pułku Ułanów odwiedza miejsca, w których w czasie Powstania  Wielkopolskiego walczyły pododdziały 3 Pułku Ułanów. Zapraszamy do GaleriiŚroda
6 czerwca 2018

Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego- "Deutschmeister 2017/2018" -tutaj

Wtorek
5 czerwca 2018


Wczoraj odbył się Wojewódzki Finał Konkursu Wiedzy o Antonio Vivaldim. W pięknej i wspaniale akustycznej sali Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy słuchaliśmy utworów Vivaldiegoi opisywaliśmy je. Reprezentantami szkoły podstawowej nr1 byli:Zuzanna Gregorczyk, Maciej Przybyła i Mikołaj Wódkowski( wszyscy VIb), a gimnazjum nr3  Szymon Łasut - Balcerzak, Maria Szafrańska, Dorian Wachowiak i Maria Walczewska. I to właśnie uczniowie gimnazjum zapewnili nam najwięcej emocji.
Po wysłuchaniu i opisaniu 5 obowiązkowych kompozycji Vivaldiego do kolejnego etapu zakwalifikowano 6 uczniów z ok. 40 uczestników, w tym nasze obie Marie i Szymona. Jednak ten etap również nie wyłonił zwycięzcy, więc dogrywka 4 uczestników była konieczna. W tym już finale finału wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły, Maria Walczewska i Szymon Łasut - Balcerzak. Wynik był dla nas bardzo pomyślny, gdyż cały konkurs wygrał Szymon Łasut - Balcerzak.
Uczniów przygotowała p. Beata Różańska.                                          GRATULACJE!


Środa
30 maja 2018

Środa pełna wrażeń...

Zakończenie projektu  WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ zbiegło się z niecodziennym wydarzeniem, jakim był próbny alarm przeciwpożarowy w naszej szkole. Tym razem paliła się biblioteka szkolna. Ewakuowano wszystkich przebywających na terenie szkoły. Przyjechała straż pożarna była policja, nawet na motorach, przedstawiciele WOPR , którzy w kilku już zdaniach podsumowali osiągnięte cele projektu WUR. Były nagrody za udział, prace w projekcie oraz grę terenową. Chłodziliśmy się lodami, które otrzymaliśmy z okazji  zbliżającego sie Dnia Dziecka. W samo południe odbył się mecz w piłkę nożną, panie nauczycielki kontra uczennice ( mistrzynie powiatu tej dyscypliny).Mecz zakończył się remisem 2:2. O wygranej pań nauczycielek zadecydowały rzuty karne.

Wtorek
29 maja 2018W czwartek
uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie

"Najlepszy matematyk klas siódmych gminy Żnin".

W ciągu 60 minut musieli rozwiązać cztery zadania otwartej odpowiedzi. Miło nam poinformować, że III miejsce zajął Wiktor Musiał z klasy VII a. Gratulujemy!Wiktor na zdjęciu w środku.

Poniedziałek
28 maja 2018
Sukces Wiktorii i Wiktora w dyktandzie powiatowym

W kolejnej edycji powiatowego dyktanda o złote pióro gżegżółki nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Klasy IV reprezentował Wiktor Kończal, V - Wiktoria Wójcik. Reprezentanci Jedynki zajęli czołowe miejsca w konkursie, Wiktoria uzyskała II miejsce w powiecie,a Wiktor zajął III miejsce.
              
                                               
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Piątek
18 maja 2018
WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ
17 maja odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu WIDZĘ UMIEM REAGUJĘ, które poświęcone było bezpieczeństwu nad wodą oraz zagrożeniom ze strony ognia i czadu.
Dzieci wykazały się dużą  wiedzą,  znają już sygnały ostrzegawcze ratownika, wiedzą co oznaczają kolory flag na kąpieliskach oraz gdzie można się kąpać.

   KONCERT SZKOLNY ...


W czwartek 17 maja odbył się nasz doroczny KONCERT SZKOLNY.

Nasze koncerty odbywają się od lat 90 – tych, a w tym roku hasłem przewodnim jest 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  
Wystąpili uczniowie, którzy rozwijają swoje artystyczne zdolności poprzez grę na instrumentach, śpiew, recytację i taniec.
Gościem specjalnym był chór Moniuszko.
Koncert nasz zaszczycił pan burmistrz Robert Luchowski, a także inni przedstawiciele władz żnińskich.
W koncercie udział wzięli:Laura Błażejczak Ia, Weronika Loferska, Weronika Łochowicz IIa, Hanna Piasecka, Emil Zwierzykowski IIIb,  Franciszek Szafrański IVb, Wiktor Kończal IVc, Aleksandra Margas, Urszula Naliwajska, Wiktoria Wójcik Vb, Wojciech Byczyński VIa, Marta Piskulska VI SP2, Katarzyna Erdmann VI SP3, Alicja Piskulska II PG1, Katarzyna Byczyńska I LO, chór szkolny, chór Moniuszko.
Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, a połączone chóry wykonały wspólnie piękny utwór "Evening rice".
Pan dyrektor Marek Orzechowski sprawił nam niesamowitą niespodziankę fundując wszystkim uczestnikom i widzom TORT.
Już nie możemy się doczekać kolejnego koncertu w przyszłym roku szkolnym !

                                                                                                                                 Beata Różańska

 

                                                                                                                                                                                                                    
zobacz więcej ...Czwartek
17 maja 2018
                                   
DZIEWCZYNY NA MEDAL - CZYTAJ WIĘCEJ
   
Poniedziałek
14 maja 2018

Spotkanie z Pawłem Wakułą w Bibliotece Publicznej w Żninie

Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Żninie uczniowie klas piątych i VIc spotkali się dzisiaj z Pawłem Wakułą, autorem książek dla dzieci i młodzieży, który pisze powieści o tematyce historycznej i przyrodniczej. Wiedza, której ułamek autor pokazał podczas spotkania, zachęca do głębszego poznania historii Polski. Opowieść okraszona satyrycznymi rysunkami pobudza apetyt na wiedzę jeszcze bardziej. Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania z wielka chęcią sięgną po książki Pawła Wakuły, które znajdą w bibliotece naszej szkoły.  więcej ...Poniedziałek
14 maja 2018

„Nasi absolwenci”


Samorząd Uczniowski rozpoczął z dniem 1 marca mały projekt „Nasi absolwenci”. Na łamach naszych stron będziecie mogli dowiedzieć się o naszych utalentowanych, zdolnych uczniach, którzy powrócą na chwilę myślami w mury naszej Jedynki i napiszą o swoich wspomnieniach z lat szkolnych.
Serdecznie zapraszam do czytania
kolejnej odsłony " nasi absolwenci"Samorząd Uczniowski organizuje plebiscyt "HITY JEDYNKI" więcej ....


Poniedziałek
14 maja 2018

9 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzowym

                          "Dzieciaki z klasą" w Janowcu Wlkp.

Do rywalizacji, która przebiegała w dwóch etapach (część pisemna i ustna), przystąpiło 23 zawodników z 8 szkół. Miło nam poinformować, że Olgierd Pawłowski (III b) zajął I miejsce, Maksymilian Reiter (III a) II miejsce, a Emil Zwierzykowski (III b) IV miejsce.

                                    
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Poniedziałek
14 maja 2018
Uczniowie  w krainie baśni...

Na lekcjach języka polskiego w klasie IV b i IV d przenieśliśmy się na dłuższą chwilę w krainę baśni. Stało się to inspiracją do napisania i zilustrowania własnych pomysłów. Trzynaścioro uczniów wykazało się ogromnym talentem literackim i stworzyło pierwsze własnoręcznie wykonane książki, które można przeczytać w bibliotece szkolnej.
Autorzy baśni: Julia Andrzejewska, Zuzanna Kubicka, Nikodem Bauza, Anastazja Szulc, Paweł Kończal, Julia Wysocka, Rafał Staniszewski, Antoni Prosianowski, Patryk Bejmowicz, Kinga Siniecka, Kaja Lisiecka, Dominika Świtkowska i Zofia Marciniak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych fantastycznych pomysłów.
 A. Cyganiak
                                                                                

Piątek
11 maja 2018
WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ
tym razem pod hasłem "Bezpeczeństwo w ruchu drogowym". Spotkanie dotyczyło poprawnego zachowania się podczas poruszania się po drogach, przejściach dla pieszych. Przypomniano dzieciom o tym, jak ważne jest być widocznym w ruchu  pieszych albo jeżdżąc na rowerach.

   

Piątek
27 kwietnia 2018
                           
          

  3 MAJA  ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI

       

Piątek
27 kwietnia 2018
Wczorajsze spotkanie w ramach naszego projektuWIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ nosiło tytuł
"Bezpieczny Internet".Znany już bardzo dobrze nasz pan policjant wyjaśnił dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w internecie, czego absolutnie nie wolno robić, na co uważać, jak reagować w przypadku zauważenia dziwnych sytuacji.
Ostrzegał przez korzystaniem z portali społecznościowych - po pierwsze uczniowie klas 1-2 szkoły podstawowej nie powinny mieć w ogóle kont na takich portalach, ponieważ są one od 13 roku życia!


  

Zwrócił także uwagę, że nie wszystkie strony są dostosowane do ich wieku, niektóre mogą zawierać bardzo agresywne treści, które mogą u dzieci wywołać różne emocje.Podsumowując spotkanie nasz pan Michał wskazał wraz z dziećmi alternatywne formy spędzania wolnego czasu zamiast siedzenia przed komputerem. Okazało się, że jest ich całkiem sporo.

Czwartek
26 kwietnia 2018

Miło nam donieść, że wreszcie spełniliśmy marzenia i w holu głównym szkoły stanęła „Sówka 1”, półka bookcrossingowa, na której znajdują się uwolnione przez nas książki, które podarowali uczniowie i nauczyciele. Każdy może z półki wziąć książkę przeczytać i podać dalej. Każdy może przynieść książkę i ją uwolnić.
Biblioteka szkolna jest oficjalnie zarejestrowana na stronie BOOKCROSSING POLSKA, a każda uwolniona pozycja ma unikatowy numer, na podstawie którego można prześledzić szlak
,  jakim wędruje wolna książka.Ty też możesz uwolnić książkę.

 

                              Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji

                              
       WEŹ
                        -
PRZECZYTAJ

                                                  
– PODAJ DALEJ


Czwartek
26 kwietnia 2018

DZIEŃ ZIEMI '2018

W poniedziałek, 23.kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. W tym roku hasło przewodnie tego święta brzmi: „End Plastic Pollution”i dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.
Uczniowie klasy V a przedstawili kilka ciekawostek na temat szkodliwości śmieci, jak utylizować elektrośmieci np. baterie, stare komórki. W holu szkolnym można obejrzeć wystawę prac konkursowych.
Podczas apelu zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu na wykonanie plakatu pt. „ Śmieci segregujesz - swoje życie i Ziemię ratujesz”. Najciekawsze prace przygotowali: Jagoda Nowak z klasy VIIa i zdobyła I miejsce, Rafał Sta-niszewski,  klasa IVb – II miejsce, Oliwia Walczak, klasa Va , Aleksandra Kużdowicz, klasa VIIa – III miejsce a najmłodszy uczestnik Miłosz Wesołek z klasy I otrzymał wyróżnienie.
Drugi konkurs pt.„Drugie życie plastikowej butelki” dotyczył wykonania użytecznej rzeczy z plastikowych odpadów. Zwyciężyli: Oliwia Walczak, klasa Va – I miejsce, Krzysztof Czerwiński, klasa IVa – II miejsce oraz Dominik Ku-sior, klasa IVa – III miejsce.Zwycięzcy z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Kubanek i Pana Dyrektora Marka Orzechowskiego otrzymali dyplomy oraz skromne upominki.   
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach oraz uczniom klasy Va bardzo dziękujemy.
Organizatorkami obchodów Dnia Ziemi 2018 były panie Karolina Lis, Karo-lina Pietraszko-Kopczyńska oraz Beata Ziółkowska-Naliwajska.


Wtorek
24 kwietnia 2018

XVII BYDGOSKI KONKURS ORIGAMI
I PRZEGLĄD SZKOLNYCH KÓŁ ORIGAMI


W sobotę 21 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie i przeglądzie origami w Bydgoszczy. Organizatorem imprezy wojewódzkiej był Bydgoski Klub Origami ORIZURU (Oddział Polskiego Centrum Origami), a gospodarzem Zespół Szkół nr 32 w Bydgoszczy. Szkoła gościła przedszkolaków, uczniów oraz opiekunów z Bydgoszczy, Białych Błót, Mogilna, Torunia i Żnina, czyli wszystkich tych, dla których sztuka składania papieru stała się pasją.
W konkursie każdy uczestnik wykonał z pamięci 2 dowolne prace

w tym jedną techniką origami modułowego oraz 2 prace na podstawie wybranych przez siebie schematów przygotowanych przez organizatorów. Nasza uczennica Amelia Musiał z kl. VI a w konkursie zajęła III miejsce. W nagrodę otrzymała dyplom i książkę o origami. GRATULUJEMY!
Natomiast w przeglądzie każdy uczestnik wykonał z pamięci roślinę, zwierzę, zabawkę i
obowiązkowo psa, ponieważ rok 2018 w kalendarzu chińskim jest Rokiem Psa. Jedna praca musiała być wykonana techniką origami modułowego.
W przeglądzie brali udział uczniowie z klasy III b : Alan Komar i Kaja Gawron,  którzy otrzymali wyróżnienie za swoje prace.Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszej wytrwałości w doskonaleniu swoich umiejętności w sztuce składania papieru. Opiekunem szkolnego koła origami jest pani Elżbieta Piechowiak.Piątek
20 kwietnia 2018
                           Kolejne zwycięstwo Szymona-Łasuta Balcerzaka!

Drugi rok z rzędu Szymon zajął I miejsce w VI Powiatowym Dyktandzie Językowym z języka angielskiego zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w ramach grantu o nazwie: "Cyfrowym tubylcom ortografia niestraszna".
Co ważne najwięcej uczniów zmierzyło się właśnie z językiem angielskim - 28. Tekst z języka angielskiego stworzył Matt Anderson, Lektor International House w Bydgoszczy - przyjechał do Żnina i sam dyktował tekst uczestnikom konkursu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy kolejnych sukcesów!


Czwartek
19 kwietnia 2018
WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ
Dzisiejsze spotkanie prowadziła p. Katarzyna Daszkowska, która omówiła w bardzo dokładny sposób, jak zareagować w  przypadku zasłabnięcia osoby. Wyjaśniła krok pop kroku jak sprawdzić u takiej osoby czy oddycha oraz co po kolei należy robić: od prawidłowego poinformowania odpowiednich służb do przeprowadzenia akcji masażu serca.
Szczególnie ta ostania czynność przekonała naszych najmłodszych, jak ważne jest prawidłowe wykonanie poszczególnych czynności - mogli sami przećwiczyć na manekinie, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem.


ZOBACZ : https://youtu.be/G5uDYeyNqoM         
https://youtu.be/AkoSQzfvWN8          
Środa
18 kwietnia 2018
Historyczne, bo ostatnie egzaminy gimnazjalne
Przez najbliższe trzy dni w środę-czwartek - piątek uczniowie trzeciej klasy gimnazjalnej będą zdawali egzaminy. Powodzenia i wysokich wyników życzyli im  Robert Luchowski Burmistrz Żnina  i dyrekcja szkoły.

 Środa
18 kwietnia 2018

W piątek "trzynastego"

W Żnińskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe "Turnieju słowa" dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Miło nam donieść, że reprezentanka naszej szkoły ALEKSANDRA MARGAS
z klasy Vb  fragmentem powieści Pawła Wakuły pt. "Mój tata jest olbrzymem" zdobyła wyróżnienie. Olę przygotowała do konkursu pani Anna Margas
( prywatnie mama naszej uczennicy :) )          GRATULUJEMY


Poniedziałek
16 kwietnia 2018

Sukces Marysi Szafrańskiej w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim i niemieckim zorganizowanym przez I Liceum Ogólokształcące w Żninie - więcej
Obejrzyj

Piątek.
13 kwietnia 2018
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ . Ty razem naszym gościem był weterynarz p. Marcin Szczekot, który mówił o bezpiecznym zachowaniu się wobec różnych zwierząt, które możemy spotkać po drodze do szkoły, jakie choroby mogę być przez zwierzęta przenoszone oraz jak się przed nimi uchronić.
Pan Marcin w bardzo przyjazny i ciekawy sposób wyjaśnił
te zagadnienia odpowiadając na szereg pytań ze strony uczniów. Był też mile zaskoczony poziomem wiedzy niektórych naszych podopiecznych.
Zademonstrował także bezpieczną pozycję w przypadku ataku psa - tzw
. "żółwia", co zostało przećwiczone przez naszych najmłodszych uczniów
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowankę - żółwia (aby pamiętali o ćwiczeniach) oraz rebusy do zabawy.

   Czwartek
12 kwietnia 2018
WIDZĘ - UMIEM - ROZUMIEM

Tematem ostatniego spotkania projektu WUR  było nasze serce. Uczniowie dowiedzieli się jak o nie dbać, czego serce nie lubi. Zajęcia prowadziła  pani pedagog Katarzyna Daszkowska, która w ciekawy sposób omówiła ten trudny temat. Największą atrakcją spotkania był.....stetoskop:) Dzieciaki mogły posłuchać bicia własnych serc lub kolegi/ koleżanki.

   Środa
11 kwietnia 2018


Dnia 09.04.2018 uczeń klasy IIIa gimnazjum Szymon Łasut-Balcerzak wziął udział w uroczystej Gali Laureatów
w auli Audytorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy jako 1 z 22 laureatów konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. W tegorocznym konkursie z zakresu języka angielskiego udział wzięło aż 4276 uczniów, więc sukces Szymona, to nie lada wyczyn. Szymon statuetkę i zaświadczenie o przyznaniu tytułu laureata  otrzymał z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka  Gralika.
                                         Serdecznie gratulujemy Szymonowi sukcesu!

Środa
11 kwietnia 2018

Piątek, 6 kwietnia 2018,  wieczór. Wszyscy szczęśliwi, że tydzień szkolny dobiegł końca, że przed nami wolne dni…
A my, uczniowie klasy Va wracamy tu, do szkoły, aby spędzić w niej noc i świetnie się bawić. Naszą przygodę rozpoczęliśmy zabawą w podchody. Pierwsza grupa, pod opieką pani Kasi wyruszyła do miasta, aby pozostałym przygotować niezapomniane atrakcje. Pozostali pod opieką pań Kaliny i Beaty, po krótkim czasie zaczęli pościg. Pogoń wiodła przez ulice miasta, gdzie co jakiś czas odnajdywaliśmy listy z pozostawionymi dla nas zadaniami. Musieliśmy zatańczyć, zaśpiewać, wymienić się butami, zebrać różne przedmioty, itd., a na końcu znaleźć uciekinierów. Udało nam się, mimo że w ciemności nie było łatwo. Po krótkim odpoczynku, znowu pełni energii „zaatakowaliśmy” salę gimnastyczną gdzie graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę.  
Po tak wyczerpującym czasie zrobiliśmy się głodni – na szczęście dostarczono zamówioną pizzę. Objedliśmy się jak bąki, więc ruszyć było się trudno. Dlatego w ramach odpoczynku pograliśmy w gry planszowe i karciane. Niektórzy tylko leżeć mogli… Szybko jednak odzyskaliśmy siły i ponownie wróciliśmy na salę gimnastyczną, by spalić nieco kalorii. Około 1-ej w nocy, wyczerpani grą wróciliśmy do klasy i rozpoczęliśmy seans filmowy. „Mikołajek”, „Niania”, „Dzielny Despero” to trzy filmy, które tylko niektórym udało się obejrzeć. Niestety większość z nas szybko zasnęła. Sen tej nocy nie należał do najdłuższych, ponieważ o 6 –tej wszyscy już byli gotowi do dalszych zabaw. Ale to, co dobre szybko się kończy, więc sprzątnęliśmy salę po sobie i wróciliśmy do domów. Wszyscy jesteśmy zachwyceni naszym nocnym pobytem w szkole. Chcielibyśmy więcej takich imprez. Zobaczymy, może jeszcze kiedyś…

 

Środa
11 kwietnia 2018

28.03.2018r. w Barcinie odbył się Konkurs Kreatywności. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z 3 klasy gimnazjum w składzie : Borys Paliwoda, Kacper Horka, Maciej Różański, Szymon Łasut-Balcerzak, Dorian Wachowiak i Maria Walczewska oraz uczniowie z 7 klasy: Maria Tutka, Magda Kajzer i Marta Janowska. Konkurs polegał na stworzeniu jak najwyższej budowli z nietypowych przedmiotów, na której miał utrzymać się kubek z wodą , rozwiązaniu testu z wiedzy o zanieczyszczeniach wody i zaprezentowaniu budowli oraz sposobów na zmniejszenie zanieczyszczeń wody. Był to pierwszy z takich konkursów, w którym brała udział nasza szkoła, pomimo tego drużyna  w składzie Maria Walczewska, Dorian Wachowiak i Szymon Łasut - Balcerzak zajęła 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom podobał się charakter i humor konkursu. Uczniów przygotowała Pani Beata Ziółkowska-Naliwajska.Poniedziałek
9 kwietnia 2018


Dzieci z klas Ic, IIa, IIIb dnia 6 kwietnia 2018 roku reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim
Turniej słowa "Słowo źródłem inspiracji" - eliminacje powiatowe w Żnińskim Domu Kultury. Trójka z naszych uczniów zakwalifikowała się i będzie reprezentować nasz powiat w finale konkursu w Bydgoszczy.
Hania Piasecka i Emil Zwierzykowski zajęli pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich.
Weronika Loferska zajęła drugie miejsce w kategorii klas drugich.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Piątek
6 kwietnia 2018

Pomogli  „braciom mniejszym”

Uczniowie naszej szkoły, odpowiadając na apel „Promyka” (Warsztat Terapii Zajęciowej w Żninie) wsparli akcję dokarmiania bezpańskich kotów na terenie osiedli żnińskich. Tym samym, jak uczył święty Franciszek, pomogli naszym „braciom mniejszym”. Dary serca dzieci –karma dla zwierząt zbierana była przez cały miesiąc marzec. Najwięcej kociej karmy sprezentowali  czworonogom uczniowie klasy IV b
i IV d.  Za swoją ofiarność otrzymali pamiątkowe kalendarze – oczywiście z fotografiami kochających zwierzaków – psów i kotów.

Organizatorkami akcji w naszej szkole były katechetki: Maria Śliwińska i Małgorzata Rynarzewska.Środa
28 marca 2018


24 marca 2018r. w Sadkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich.  Miło nam poinformować, że I miejsce w turnieju A – juniorzy do lat 18  zajął uczeń 3 klasy gimnazjum  Borys Paliwoda.

Środa
28 marca 2018

„APEL WIELKANOCNY”

„Świątecznie, wiosennie i kolorowo” tak jak zapowiedzieli uczniowie działający w „Ognisku Misyjnym” wyglądało przedstawienie wielkanocne dedykowane ich rówieśnikom z klas I-III.
W części artystycznej w scenkach przy grobie Pańskim dzieci przypomniały znaczenie śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Rolę Jezusa odegrał Olgierd Pawłowski z kl. III b, Maryję w żałobie przedstawiała Maria Świtała z kl. III a,  a kobietami idącymi do grobu Pana były Zofia Walczak, Julita Błaszczyk i Amelia Ostrowska z kl. III b. Uczniowie opowiedzieli barwnie o zwyczajach Świąt Wielkanocnych improwizując spotkanie rodzinne przy wielkanocnym, świątecznie zastawionym stole. Objaśnili symbolikę potraw , które demonstrowali publiczności. Tańczące pisanki poprzedziły wizytę „Pani wiosny”, którą przedstawiała pięknie przebrana Marcelina Złotnicka z kl. III a. Widownię rozbawił śmigus dyngus
woda polała się na zaskoczonych uczniów… a małe zajączki zapowiedziały świąteczne upominki.

   


Po części artystycznej wręczono dyplomy i nagrody laureatom dwóch konkursów. Konkurs plastyczny (od lat organizowany w naszej szkole) pod hasłem:  „Zwyczaje Świąt Wielkanocnych” przeznaczony był dla klas I-III. Prace uczniów można podziwiać na wystawie świątecznej w holu szkoły.
Drugi z konkursów przeznaczony był  dla uczniów klas IV. Konkurs wiedzy „ Co wiesz  o świętym Janie  Pawle II?” zgromadził 39 uczniów, którzy wzięli udział w teście o świętym Papieżu.
Laureatom konkursów gratulacje złożyła wicedyrektor szkoły Małgorzata Kubanek. Apel i konkursy przygotowała Maria Śliwińska, a o oprawę muzyczną zadbała Beata Różańska z chórem szkolnym.
zapraszamy do galerii

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO,,ZWYCZAJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”

I miejsce
Maksymilian Reiter IIIa,Helena Kowalczyk Ic, Paulina Malinowska IIIb, Monika Gąsiorowska IIId, Konstancja Kulik IIIc

II miejsce
Wojciech Łykowski IIId, Maja Zwolenkiewicz Ic,Kinga Łykowska IIId, Zuzanna Wąsikowska IIId, Ksawery Bauza Ib
III miejsce
Natalia Ćwiklińska Ib, Michalina Adamczyk IIIa, Mateusz Chmielewski Ic , Domagała Anastazja Ib,Aleksandra Musiał IIIc

Wyróżnienia
Nikola Łuczak IIa,Antoni Szulc Ib,Lena Klag Ia,Oliwier Stachowiak Ib, Kinga Janowska IIIb, Zuzanna Lorent IIId ,Nikola Gwit IIId, Arkadiusz Musiał IIIc, Zuzanna Lipińska IIIc, Antonina Faj IIa, Wiktoria Łakomska Ia ,Anna Smorowska III a

WYNIKI KONKURSU WIEDZY DLA UCZNIÓW KL. IV „ CO WIESZ O ŚWIĘTYM  JANIE PAWLE II ?"


I miejsce
: Antoni Prosianowski kl. IV b;  II miejsce : Kacper Wierzelewski kl. IV c;
III miejsce
: Nicola Boruch kl.IV a;
Wyróżnienia: Anastazja Szulc kl. IV b, Dominika Świtkowska kl. IV d

Środa
28 marca 2018
W poniedziałek członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu "Bez granic" odwiedzili pensjonariuszy Leśnego Domu Seniora
w Piastowie i wręczyli im  drobne upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


Wtorek
27 marca 2018

Pożegnalny występ Borysa


Nasi szachiści reprezentowali szkołę w powiatowym turnieju, który odbył się w Barcinie. Był to pożegnalny występ dla Borysa Paliwody, najbardziej utytułowanego szachisty w historii naszej szkoły, który do swoich sukcesów dodał kolejny - mistrza powiatu w kategorii gimnazjów. (obroniony po raz trzeci!). Naszemu koledze dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy sukcesów w szkole średniej.
Oprócz Borysa nasi zawodnicy reprezentowali wszystkie grupy wiekowe. W najmłodszej i najliczniejszej klas I-IV (36 zawodników) bliski tytułu mistrza był Antoni Prosianowski, który jednak przegrał pojedynek o I miejsce i ostatecznie ukończył zawody na 6. Dawid Malak zajął 12 pozycję, a Ka
cper Rymer 13. W kategorii klas V-VII Mikołaj Szypowski zakończył zawody na 11 miejscu (25 zawodników).
Współorganizatorem zawodów i jednym z fundatorów nagród była nasza szkoła.


Wtorek
27 marca 2018


WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ

Tematem spotkania z 22 marca było zagrożenie pożarem. Przedstawiciel straży pożarnej prowadził pogadankę na temat pożarów, jak unikać, czego nie wolno robić, jak ugasić ogień. Przy pomocy filmików oraz prezentacji multimedialnej dzieci mogły dowiedzieć się, na co muszą uważać aby nie spowodować pożaru albo jak bezpiecznie opuścić takie miejsce  i jak zadzwonić po pomoc.Wtorek
27 marca 2018

VII Konkurs na Palmę Wielkanocną i Kropidło Pałuckie

W niedzielę 25 marca 2018 r po procesji z palmami i kropidłami
z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie do kościoła pw. Św. Floriana, został rozstrzygnięty Konkurs na Palmę Wielkanocną i Kropidło Pałuckie .Palma wielkanocna wykonana przez członków kółka regionalnego działającego przy naszej świetlicy zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Otrzymaliśmy dyplom i puchar.
Na zdjęciu uczennice, które wykonały kwiaty pałuckie do naszej palmy z opiekunem Elżbietą PiechowiakWtorek
27 marca 2018
TURNIEJ SŁOWA – SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI
Dnia 26 marca 2018 roku odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego TURNIEJ SŁOWA – SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI, w których wzięli udział uczniowie klas I-III. Dzieci pięknie recytowały wiersze najsłynniejszych poetów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, a także Doroty Gellner oraz Danuty Wawiłow.
Komisja w składzie: Anna Nowak – logopeda, Agnieszka Cyganiak – nauczycielka języka polskiego, Katarzyna Daszkowska – pedagog, biorąc pod uwagę znajomość wiersza, intonację, tempo recytacji, wyłoniła sześciu zwycięzców, po dwóch z każdej grupy wiekowej.

klasa 1: Urszula Kwiatkowska, Szymon Przymusiński;
klasa 2: Weronika Loferska, Weronika Łochowicz;

klasa 2: Hanna Piasecka, Emil Zwierzykowski.

Będą oni reprezentować szkołę w powiatowym konkursie recytatorskim, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku
w Żnińskim Domu Kultury.

   

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami oraz słodyczami. Konkurs zorganizowały panie Joanna Karamol i Ewa Słomkowska.
                                                                        Gratulujemy pięknych występów i awansu do kolejnego etapu.
Poniedziałek
26 marca 2018            
Maria Świtała
z III b
                       
zajęła II miejsce
     
w Powiatowym Konkursie Piosenki AVANS 2018

                                                                      GRATULUJEMY

Piątek
23 marca 2018
Powitanie wiosny 2018'
Mały czy duży ma dość tej zimowej pory. 21 marca to taki tradycyjny dzień, gdy przychodzi do nas kalendarzowa wiosna.
Wszyscy uczniowie w tym dniu wzięli udział w Mini Playback Show, który zorganizował Samorząd Szkolny - zobacz
A młodsi przegonili zimę do morza - zapraszamy do galerii

   


Czwartek
22 marca 2018

„Lubella inspiruje i edukuje”

Klasa III gimnazjum, pod opieką p. Karoliny Lis, brała w tym roku udział w III edycji programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Jest to program mający na celu wzrost świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów polskich szkół.
W tym roku uczniowie odkrywali właściwości zbóż, poznawali zasady prawidłowego żywienia oraz przygotowywali dania
z wykorzystaniem produktów zbożowych.

 


W III edycji wzięło udział ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostały 3 nagrody główne i 10 wyróżnień. Naszej szkole udało się zdobyć wyróżnienie, ale jak na pierwsze podejście do programu, jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. Każdy uczestnik oraz opiekun otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody.
Na zdjęciach przedstawiamy, co takiego wygraliśmy oraz jakie dania pozwoliły nam to osiągnąć.


   Czwartek
22 marca 2018

Życzenia Wielkanocne dla mieszkańców Żnina.
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Tradycyjnie, jak co roku uczniowie pod opieką pani Haliny Gwit i pani Barbary Lubik spotkali się z mieszkańcami miasta. Dzieci z klasy Ib i IIIc składały życzenia świąteczne spotkanym żninianom . i wręczały pamiatkowy bukiecik wielkanocny. Przechodnie bardzo dzieciom dziękowali i także składali im życzenia. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.
Potem barwnym pochodem razem z innymi dziećmi z klas z I-III poszli pożegnać panią Zimę.

       Poniedziałek
19 marca 2018

Drzwi otwarte

W sobotę drzwi naszej szkoły były otwarte dla wszystkich chętnych dzieci, które chciałyby od września b.r. zostać uczniami „Jedynki”. Małych gości i ich rodziców powitali dyrektor szkoły Marek Orzechowski i wicedyrektor Małgorzata Kubanek. Przybyli goście obejrzeli przygotowana specjalnie z tej okazji część artystyczną, która zawierała prezentację o szkole przeplataną przeplatana taneczno- muzycznymi popisami uczniów.
Tradycyjnie już dzieci odbyły małą wycieczkę po szkole, gdzie czekały na nich różne niespodzianki: wykonywały samodzielnie ozdoby świąteczne, układanki origami, lepiły różne figurki z kinetycznego piasku, a na sali gimnastycznej fikały koziołki. Miło było widzieć uśmiechnięte buzie naszych przyszłych uczniów.


Czwartek
15 marca 2018

" Bezpieczeństwo na ulicy, ruch drogowy"
w projekcie
"WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ"


Tematem tego spotkania było bezpieczne poruszanie się po drodze. Tutaj uczniowie wykazali się dużą znajomością zagadnień dotyczących bezpieczeństwa na drodze, o tym jak być widocznym, o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Poruszone zostały także sprawy odpowiedniego zachowania do obcych a zwłaszcza pilnowania rzecz osobistych: telefonów, kluczy.


   


Piątek
9 marca 2018
" Bezpieczeństwo w domu"
Wczoraj praktyczną wiedzę zdobywali uczestnicy projektu "WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ"

Policjanci i strażacy rozmawiali z dziećmi o zachowaniu ostrożności podczas pobytu w domu, czego nie wolno im robić, na co powinny zwracać szczególną uwagę.
Przedstawiciele Policji wskazali także właściwe zachowanie dzieci w stosunku do osób nieznajomych - co robić, kiedy jest się samemu w domu lub podczas pobytu na dworze, jakich sytuacji należy unikać i czego w stosunku do nieznajomych nie wolno robić.
Z kolei przedstawiciel Straży szczególnie uwrażliwił dzieci na nierozważne zachowania przy otwartych oknach, zabawy z zapałkami oraz kuchenkami.

Uczniowie klas 1-2 mogli także zagrać w krótką grę interaktywną, przygotowaną przez Samorząd Uczniowski

https://learningapps.org/watch?v=pkmsz3rij18  - ZAGRAJ!

     

Czwartek
8 marca 2018
            8 MARCA
                       
DZIEŃ KOBIET

Uczniowie klasy Ia i III b pod bacznym okiem wychowawczyni pani Ireny Lisieckiej i pani Marii Dorszewskiej  przygotowały w prezencie specjalną  inscenizację,   składając wszystkim Paniom w dniu ich święta śpiewające życzenia.

           WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
Dzień kobiet- ciąg dalszy...
Tak szybko ten dzień się nie skończył. Uczniowie klasy Ia i IIId w godzinach popołudniowych miały również prezent dla swoich mam.Muzyczną inscenizację przedstawiły wspólnie, a w dalszej części programu dzieci  bawiły się ze swoimi mamami w klasach.Mamy musiały odgadywać przygotowane przez dzieci zagadki.Dzień Kobiet wszyscy spędziliśmy bardzo wesoło.


Środa
7 marca 2018

" Wystarczy kilka minut by uratować życie"

W czwartek 1 marca odbyło sie kolejne spotkanie w ramach projektu "WIDZĘ- UMIEM - REAGUJĘ",  podczas  którego przedstawiciele Policji przeprowadzili z  uczniami klas 1-2 pogadankę o tym, pod jakie numery powinno się dzwonić w konkretnych sytuacjach alarmowych,co należy mówić, jakie informacje są ważne,
Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniach, udzielały się  podczas  zabawy z piłką, która polegała na tym, że ten kto złapie piłkę musiał powiedzieć numer telefonu alarmowego do odpowiednich służb.
Przedstawiciele Policji dokładnie wytłumaczyli także uczniom, jak zachować się sytuacjach zagrażającym życiu,
podczas wypadku, pożaru. Nasi milusińscy dzielili się także swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami dotyczącymi właśnie niebezpiecznych sytuacji, opowiadali jak reagowali na nie.

Środa
7 marca 2018

                 UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY

Dzisiaj na zajęciach klasa IIIc gościła pana
Romana Rzyszkowskiego, ratownika medycznego.

Na początku każdy z nas trochę się przestraszył. Myśleliśmy, że stało się coś złego. Jednak nasza pani wytłumaczyła nam  cel tej wizyty. Ratownik medyczny opowiedział nam o swojej pracy oraz przedstawił krótki pokaz. Rozmawialiśmy, o tym  co powinno zawierać  zgłoszenie , gdy wzywamy pogotowie. Wiemy już co musimy zrobić, kiedy osoba jest nieprzytomna, poznaliśmy podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Wiemy  co trzeba zrobić w przypadku krwawienia z  nosa z rany, gdy ktoś się topi dlaczego przykrywamy poszkodowanego folią termiczną i co to jest padaczka. Ratownik pokazał nam automatyczny defibrylator zewnętrzny. Powiedział nam do czego służy, kiedy i jak się go używa. Każdy z nas przeszedł pozytywnie kurs udzielania pierwszej pomocy i na zakończenie otrzymał dyplom. Zadowoleni podziękowaliśmy panu za cenne informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

                                                

Piątek
2 marca 2017

Wczoraj wygraliśmy zawody w mini piłce koszykowej dziewcząt - czytaj więcej

Piątek
2 marca 2017

„Nasi absolwenci”


Samorząd Uczniowski rozpoczął z dniem 1 marca mały projekt „Nasi absolwenci”. Na łamach naszych stron będziecie mogli dowiedzieć się o naszych utalentowanych, zdolnych uczniach, którzy powrócą na chwilę myślami w mury naszej Jedynki i napiszą o swoich wspomnieniach z lat szkolnych.
Serdecznie zapraszam do czytania
"nasi absolwenci"

Piątek
16 lutego 2018

Finał tegorocznej ligi szachowej powiatu żnińskiego odbył się w Gąsawie.
Gospodarze zostali zwycięzcami rozgrywek szachowych, a nasza drużyna tym razem znalazła się tuż za podium.
W ostatniej rundzie walczyliśmy nawet o 3 miejsce,ale warunkiem było zwycięstwo. Niestety osiągnęliśmy remis, ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego wyniku, ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce w gronie 15 drużyn. Najlepszy wynik w rozgrywkach uzyskał Borys Paliwoda - komplet zwycięstw, w zespole grali ponadto:
Jan Szczekot i debiutanci Ola Kużdowicz i Mikołaj Szypowski. Na koniec przyznano nagrody i puchary, nasza szkoła była współorganizatorem zawodów i jednym z fundatorów nagród.

Piątek
9 lutego 2018


                                            
                                                 Uczniowie klas I-III na balu karnawałowym
-więcej w galerii
Piątek
9 lutego 2018
                                                 
                
Poczta Walentynkowa

Z okazji zbliżających się Walentynek w naszej szkole działała wczoraj Poczta Walentynkowa. Każdy uczeń mógł mniej lub bardziej otwarcie wyznać drugiej osobie, co do niej czuje. Przekazaniem poczty zajął się Zarząd SU oraz Maksiu
. Zapraszamy do galerii
 
Piątek
9 lutego 2018

                                                                            Zabawa karnawałowa
W dniu wczorajszym nasi uczniowie w licznej grupie przyszli pobawić się na szkolnej zabawie karnawałowej          Zapraszamy do galeriiPiątek
9 lutego 2018

W czwartek 8 lutego odbyły się pierwsze spotkania robocze projektu WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ. Udział w nim wzięli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego. Spotkania odbywały się w poszczególnych klasach, gdzie uczniowie mogli od każdego z przedstawicieli dowiedzieć się bardzo istotnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych: zachowania się podczas zabaw na śniegu, poruszania się po drogach, na co trzeba uważać, kiedy przebywa się w domu. Uczniowie mogli zapytać każdego z przedstawicieli o intrygujące ich sytuacje lub pochwalić się zdobytą już w tym zakresie wiedzą. Zobacz więcej

   

Na zakończenie tych spotkań Samorząd Uczniowski przygotował grę interaktywną na platformie learningapps.org - Celem gry było sprawdzenie, czego nasi uczniowie się podczas spotkań dowiedzieli. Oczywiście dla najbardziej aktywnych czekały drobne upominki, które otrzymaliśmy od Policji

     
Możecie razem z nami rozwiązać quiz-kliknij w ten link
https://learningapps.org/view4562731
Wtorek
6 lutego 2018


Swoją przygodę z żeglarstwem Jagoda Romel rozpoczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej zapisując się do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego w Żninie. Trenuje pod okiem pana Mariusz Kaźmierczaka.

Do roku 2016 pływała  w klasie  Optymist. W roku 2017 rozpoczęła treningi w klasie ISA 407. Wielki sukces odniosła w regatach żeglarskich o mistrzostwo Polski w klasie ISA 407, które odbyły się 11-13 sierpnia  w Złocieńcu na jeziorze Siecino, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski 2017 klasy ISA 407 do  lat 18.


Wtorek
6 lutego 2018

W czwartek 1 lutego odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie informacyjne projektu WIEM-UMIEM-REAGUJĘ. Projekt ten został stworzony przez panie pedagog Aleksandrę Jakubowską i Katarzynę Daszkowską. Projekt ten skierowany jest do naszych najmłodszych uczniów klas 1 i2 szkoły podstawowej.  Zakłada on współpracę w temacie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych z różnymi służbami mundurowymi: Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne. W projekt ten włączył się również Samorząd Uczniowski.Podczas pierwszego spotkania organizacyjnego przedstawiciele wszystkich grup biorących udział w projekcie krótko przedstawili swoje zadania oraz tematy, które będą poruszane podczas czwartkowych spotkań. Już podczas tego spotkanie nasi uczniowie udzielali informacji dotyczących właściwego i bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią.
Na koniec uczniowie mogli przywitać się z Polfinkiem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.Środa

31 stycznia 2018

  27 stycznia 2018 roku uczeń klasy III gimnazjum Szymon Łasut-Balcerzak przystąpił w Toruniu do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Etap ten miał formę zarówno pisemną, jak i ustną. Gratulujemy Szymonowi, ponieważ jako jeden z niewielu uczniów w województwie zdobył tytuł laureata. Dzięki ciężkiej pracy i odniesionemu sukcesowi ma on już zagwarantowaną ocenę celującą na koniec roku z języka angielskiego, zwolniony jest z części językowej egzaminu gimnazjalnego oraz ma pierwszeństwo w wyborze wymarzonej szkoły średniej. Ucznia przygotowywała pani Rita Bigoszewska.


                          Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Szymonowi i życzymy dalszych sukcesów.


Piątek
26 stycznia 2018

Po raz kolejny , tym razem w  kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski
w Żninie,
odbyło się integracyjne kolędowanie uczniów różnych placówek oświatowych. Corocznie imprezę tę przygotowuje  Zespół Szkół Specjalnych.
Tak było i tym razem. Nie mogło zabraknąć tam naszego chóru, który wykonał
5 utworów o tematyce świątecznej. Jako solistki wystąpiły Urszula Naliwajska
i Maria Świtała, a wiersze recytowały Małgorzata Kania i Wiktoria Ignyś.

Poniedziałek
22 stycznia 2018

Dwie drużyny naszej szkoły walczyły o Mistrzostwo Gminy w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców
z roczników 2002 - 2004. więcej ....

Czwartek
18 stycznia 2018

KOLĘDNICY MISYJNI DLA „PROMYKA ”  

     Dzisiaj uczniowie naszej szkoły działający w „Ognisku Misyjnym” wystawili jasełka dla swoich rówieśników z klas I- III. W czasie przedstawienia piękne kolędy śpiewał chór pod kierunkiem pani Beaty Różańskiej. Jasełka kończyły szkolną akcję „Pomoc dla Promyka” zorganizowaną przez katechetki. Akcja polegała na zbiórce artykułów papierniczych i szkolnych przez uczniów klas I VI dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej „Promyk” w Żninie.

  


W czasie tradycyjnych barwnych jasełek nie zabrakło aniołów, pasterzy, trzech króli i dzieci przybyłych z dalekich stron świata. Końcowe wiersze wypowiadane przez uczniów nawiązywały do organizowanej  pomocy dla „Promyka”.
Mali dzielni uczniowie wystąpili już przed świętami kolędując na wigilijnym spotkaniu pracowników szkoły w restauracji Parkowa, wystawili jasełka w kościele ( kwestując na Syrię i Liban
ofiary wojen). Cieszą się też, że mogli pokazać się w naszej szkole łącząc przedstawienie z akcją pomocy bliźnim. Dzieci do przedstawienia przygotowały panie: Maria śliwińska i Małgorzata Rynarzewska.  
Zapraszamy do galerii

Środa
17 stycznia 2018

"Ulepimy dziś bałwana..."

Kierowcy się smucą, ale dzieci są zachwycone. Nareszcie spadł śnieg. Uczniowie klasy IVa wykorzystali sytuację i na boisku szkolnym wyrósł olbrzymi śniegowy bałwan, który będzie pilnował bezpiecznych zimowych zabaw.
Wszyscy mamy jedno wspólne życzenie :
                                          

                           
niech zostanie z nami jak najdłużej.

Wtorek
16 stycznia 2018
W galerii im. Tadeusza Małachowskiego Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie można oglądać wystawę "Zduństwo - kolekcja Piotra Batury", na której zgromadzono wiele pieców, dawnych żelazek, drzwi do pieców i innych rzemieślniczych arcydzieł trochę już zapomnianego zawodu, jakim jest zdun.
W ramach lekcji plastyki
tę ciekawą wystawę zwiedzili uczniowie klasy IVb z panią Beata Różańską.Czwartek
11 stycznia 2018

To już minęło 99 lat od czasu, gdy Wielkopolanie ruszyli do walki za Ojczyznę. Żnin również stał sie terenem  starć.

Dzisiaj nasza szkoła z wielkim zaangażowaniem obchodzi 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Staramy się w ten sposób uczcić pamięć naszych wspaniałych bohaterów, którzy ginęli, walcząc o niepodległą Polskę.  więcej ...

 


Poniedziałek
8 stycznia 2018

Chór szkolny wraz ze szkolnym Ogniskiem Misyjnym kolędowali w kościele
św. Floriana z okazji Uroczystości Trzech Króli.
Przy okazji koncertu dzieci zbierały datki na poszkodowane dzieci z Syrii.


Poniedziałek
8 stycznia 2018
     Z okazji Uroczystości Trzech Króli jak każdego roku grupa kolędników z Ogniska Misyjnego naszej szkoły wystawiła jasełka w kościele p.w. św. Floriana w Żninie. Oprócz bohaterów tego dnia trzech  Mędrców (których przedstawiali Wiktor Kończal z kl. IV c, Arnold Kostrzewa z kl. IV c i Wiktor Konopacki  z kl. IV a) przedstawienie ubarwili przybysze z różnych stron świata. Maryję odegrała Nikola Boruch z kl. IV a, św. Józefa Olgierd Pawłowski z kl. III b.  Piękne kolędy śpiewał szkolny chór po kierunkiem Beaty Różańskiej. Małych kolędników przygotowały katechetki  Maria Śliwińska i Małgorzata Rynarzewska. Jasełka połączono z kwestą na rzecz dzieci z Syrii i Libanu. Zebrano na ten cel 800 zł.


Poniedziałek
8 stycznia 2018

Klasa Ic wzięła udział w regionalnym plebiscycie
"Gazety Pomorskiej" na najsympatyczniejszych pierwszaków 2017r.


Chcąc wziąć udział w plebiscycie należało przesłać klasowe zdjęcie do redakcji gazety. Następnie czytelnicy "Gazety Pomorskiej" mogli głosować drogą sms-ową na wybraną klasę pierwszą w regionie.
Głosowanie rozpoczęło się 1 grudnia 2017 i trwało do 22 grudnia 2017r. do godz. 19.00.  I c zdobyła II miejsce w plebiscycie i wygrała występ teatrzyku w szkole na, które serdecznie zaprasza wszystkie klasy I-III.


Czwartek
21 grudnia 2017

W ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia w szkole rozbrzmiewały kolędy.  Najmłodsi nasi uczniowie wzięli udział w musicalowej wersji jasełek przygotowanych przez uczniów klas IIIa i IIIb  pod kierownictwem wychowawczyń pani Edyty Małeckiej i Anny Majewskiej - Gebler. To było wyjątkowe przedstawienie, w którym wiersze przeplatały się
z tańcami diabłów, aniołów, skautów. Nad wszystkim w stajence czuwali Maryja i Józef, pieknie odegrani przez Agatę Owczarek i Piotra Piweckiego.
Pozostałe klasy wysłuchały koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego, solistów i muzyków. Fotoreportaż znajdziecie w galerii.
Po koncercie kolęd rozdane zostały nagrody zwycięzcom konkursu  „Jaka to kolęda?”  Konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV zgromadził 37 chętnych, którzy 6.XII.  b.r.  wzięli udział w teście sprawdzającym znajomość popularnych kolęd. Najlepsi  z uczestników otrzymali z okazji Świąt nagrody książkowe, słodycze i kalendarze.  Konkurs zorganizowała Maria Śliwińska.

I miejsce :Matylda Mielcarzewicz kl. IV a
II miejsce :
Zofia Marciniak kl. IV d, Nikola Boruch kl. IV a, Karolina Hutman kl. IV b
III miejsce :
Mateusz Brończyk kl. IV a
Wyróżnieni: Zuzanna Kubicka kl. IV b, Patryk Winiecki kl. IV c, Zuzanna Strękowska kl. IV a


Czwartek
21 grudnia 2017

Klasa IIIa i IIIb  samodzielnie przygotowała wigilię w Karczmie Biskupińskiej w Biskupinie.Działo się to podczas warsztatów bożonarodzeniowych.. Uczniowie wyrabiali i piekli bułeczki, pierniki. Robili podłaźniczki, aniołki. Czas umilało im wspólne śpiewanie kolęd. Po przygotowaniach  zasiedli do pięknie przystrojonych stołów i spożyli tradycyjne potrawy wigilijne: kapustę z grochem, ryby, własnoręcznie upieczone pierniki i bułeczki.. Na zakończenie spotkali się z biskupem Mikołajem, który rozdał im prezenty.
zapraszamy do galerii

Wtorek
19 grudnia 2017

„Świąteczna paczka”
Pełna uśmiechu, radości i życzliwości dla tych, którym jest to bardzo potrzebne.

Uczniowie naszej szkoły wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowali ogromne paczki – niespodzianki dla rodzin, które są w potrzebie. Takich rodzin jest 19, tyle ile jest oddziałów w naszej szkole. Trudno nazwać dary „paczką”, bo są to ogromne kartony, wypełnione po brzegi artykułami spożywczymi, słodyczami, chemią gospodarczą, zabawkami, kocami, pościelami. Znajdują się tam również  sprzęty małego AGD, poduszki, koce, nowa odzież i przybory szkolne.
Ogromne paczki od ogromnych serc naszych uczniów i ich Rodziców.

Bez Was drodzy Rodzice nie byłoby to możliwe. DZIĘKUJEMY !!!


Pomysłodawczynią i koordynatorem szkolnym akcji, w której bierzemy udział już po raz drugi,   jest pani Anna Majewska – Gebler, której pomagali wychowawcy wszystkich klas.

                                                         


Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Maria Bursztyńska odebrała osobiście dary dla podopiecznych. Pracownicy MOPS-u – pomocnicy Świętego Mikołaja zawieźli paczki  bezpośrednio do rodzin.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, którzy w tym magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia  podzielili się swoim sercem.


Wtorek
19 grudnia 2017


15 grudnia 2017 roku w Oddziale Rejonowym PCK w Żninie odbył się etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym reprezentował naszą szkołę uczeń Dorian Wachowiak z kl. III a gimnazjum. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Dorian najlepiej rozwiązał test z wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia i zajął 1. miejsce w swojej kategoii. Otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową od organizatorów.
 W marcu 2018 roku będzie reprezentował nasz rejon w Bydgoszczy na etapie wojewódzkim Olimpiady.
Gratulujemy Dorianowi sukcesu i godnego reprezentowania naszej szkoły. Opiekunem ucznia była Violetta Chrzanowska.


Poniedziałek
18 grudnia 2017

VII MIKOŁAJKOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH ROZSTRZYGNIĘTY

zobacz kto zwyciężył


Poniedziałek
18 grudnia 2017
W niedzielę 17 grudnia mieliśmy przyjemność występować na Jarmarku Świątecznym, który odbywał się na żnińskim rynku. Zaśpiewaliśmy kilka kolęd i utworów świątecznych. Było magicznie !

 

Czwartek
14 grudnia 2017

Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca
w Gminnym  Konkursie Plastycznym "O smogu naszym wrogu".
W kat. klas IV - VI
I miejsce zajęła Nikola Boruch z IVa
II miejsce zajęła Weronika Lisiecka z Va
Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Patyk z VIa
W kat. kl VII
II miejsce zajęła Agnieszka Walczak z VII
wyróżnienie otrzymała Marta Janowska z VII.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w auli Urzędu Miejskiego w Żninie.


Środa
13 grudnia 2017

W dniach 11 i 12 listopada w austriackiej miejscowości Moedling odbył się Puchar Europy do lat 17 we florecie mężczyzn. Szymon zajął indywidualnie 41 miejsce na 232 zawodników. W grupie wygrał 5 na 6 walk, następnie pokonując zawodnika z Rosji 15:8 uplasował się w najlepszej "64" turnieju. W walce o najlepszą "32" Szymon przegrał z zawodnikiem z Rumunii. Natomiast drużynowo reprezentacja Polski zajęła 10 miejsce na 44 drużyny. Szymon na 20 zawodników z Polski osiągnął trzeci wynik.
Niecały miesiąc po zawodach w Moedling, odbył się kolejny Puchar Europy do lat 17 w niemieckim mieście - Halle. Szymon w zawodach indywidualnych uplasował się na 81 miejscu na 246 zawodników. Po udanych walkach grupowych (4 walki wygrane na 6) Szymon znalazł się w najlepszej "128" turnieju, w walce o "64" zawodnik z Singapuru okazał się lepszy. W drugim dniu Pucharu Europy w Halle, tak samo jak w Moedling, odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski z Szymonem w składzie zajęła fantastyczne 2 miejsce na 36 drużyn, pokonując kolejno: zaplecze reprezentacji Japonii, reprezentacje Niemiec, zawodników z Danii i w meczu połfinałowym Polacy okazali się lepsi od Rumunii wygrywając 45:43. W finale musieli uznać wyższość reprezentacji Japonii.Należy dodać, że na Puchary Europy przyjeżdżają ekipy z całego świata.

  


W miniony weekend odbył się w Gdańsku Puchar Polski do lat 20. Szymon w walkach grupowych wygrał 5 na 6 walk.
W fazie pucharowej awansował do najlepszej 32. Ostatecznie zajął 18 miejsce na 82 zawodników.

                                                                                                                                               Gratulujemy  
!!!

Środa
13 grudnia 2017


M
istrzynie Gminy w unihokeju rocznik 2017                            WIĘCEJ ...Wtorek

12 grudnia 2017

MISTRZYNIE POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ WIĘCEJ ...Wtorek
12 grudnia 2017Po raz kolejny ruszyła liga szachowa powiatu żnińskiego. Nasza drużyna od kilku już lat występuje w roli obrońców tytułu mistrzów. W tym roku wystartowało
15 zespołów w starszej grupie (podstawówka i gimnazjum). Z ubiegłorocznego składu zespołu Jedynki ubyło dwoje zawodników - Ewa Zaroda i Jakub Grochowalski - filarów drużyny, która w ubiegłym roku wywalczyła również 3. miejsce w województwie.
W bieżącym roku do Borysa Paliwody i Jana Szczekota  (obaj gimnazjum) dołączyli Ola Kużdowicz i Mikołaj Szypowski (7 klasa). Po rozegranych 11 rundach zajmujemy 5 miejsce, co po takiej gruntownej zmianie składu uznać można za bardzo dobry wynik. Do podium brakuje niewiele, finałowy rozgrywki odbędą się w lutym
w Gąsawie,trzymamy kciuki za nasz zespół!


Poniedziałek
11 grudnia 2017

Uczniowie klasy I b i III c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę autokarową do Gniezna, gdzie zwiedzili fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Bardzo miłe „Elfy” oprowadzając po zakładzie wprowadziły nas w tajniki produkcji kolorowych bombek.
Zwiedzanie zaczęliśmy od „Dmuchalni”, gdzie pracownicy ze szklanych rurek podgrzewanych palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Dmuchanie bombek przypomina trochę robienie baniek mydlanych, z ta różnicą, że tu temperatura wynosi około 600°C. Kolejnym etapem zwiedzania była „Srebrzalnia”, czyli miejsce, gdzie pani za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddała bombki procesowi srebrzenia. Są srebrzone od środka, potem już tylko kąpiel i do suszenia. Piękne, srebrne kule bardzo nam się spodobały i mogłyby takie pozostać, ale powędrowały dalej. I tak trafiliśmy do „Lakierni”, tutaj panie lakierowały je w bajeczne, tęczowe odcienie. Widzieliśmy bombki złote, czerwone, żółte, granatowe, błyszczące i matowe. Następnym etapem naszego zwiedzania była „Dekoratornia”, gdzie przyglądaliśmy się pracy pań dekoratorek, które przy użyciu małych pędzelków „czarowały” piękne wzory. Wszystkie zdobiły barwnym brokatem i innymi zdobnikami, co sprawia iż każda bombka jest wyjątkowa. To prawdziwe dzieła sztuki.
Braliśmy udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie ozdobić bombki choinkowe. To była super zabawa! Trochę grubszym pędzelkiem nanosiliśmy na szkło specjalny klej tworząc swoje własne wzorki, po czym obsypywaliśmy je różnymi kolorami brokatu. Były to nasze, piękne arcydzieła.
Na koniec udaliśmy się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób. Niektórzy z nas zamówili sobie bombkę z imieniem. Wszyscy otrzymaliśmy bombki, które wcześniej sami ozdabialiśmy. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.

                        


Poniedziałek
11 grudnia 2017

Upominki dla mieszkańców Żnina.

6 grudnia przypadają Mikołajki. Dzieci z klasy I b i III c stały się elfami Mikołaja. Pod opieką  pani Barbary Lubik   i pani Marii Śliwińskiej poszły do miasta z drobnymi słodkimi upominkami dla mieszkańców Żnina. Przechodnie bardzo cieszyli się z podarunku i serdecznie dziękowali małym Mikołajom.  Elfy po skończonej pracy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Czwartek
7 grudnia 2017
Dzisiaj ostatni dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych - ostatnich w naszej szkole


Czwartek
7 grudnia 2017

                                                                                                      W Powiatowym Konkursie Piosenki
  
                    "MIKOŁAJKOWE DEBIUTY"
               
w kategorii klas IV-VI  I miejsce  zajęła
                            
Urszula Naliwajska

               w kategorii klas I- III
klas I-III
                                  wyróżnienie
otrzymała
                             Maria Świtała


Marysia Świtała                            Ula Naliwajska

Środa
6 grudnia 2017

„Święty Mikołaj w naszej szkole”

Święty Mikołaj zawitał na salę gimnastyczną naszej szkoły już we wtorek 5. XII. Tego dnia zgromadzeni widzowie z klas I-III podziwiali przedstawienie związane z osobą patrona dzieci przygotowane w ramach zajęć „Ogniska Misyjnego”. W roli świętego Mikołaja wystąpił Olgierd Pawłowski z klasy III b. Nadejście pożądanego przez dzieci Gościa poprzedziła scenka z życia  szkoły ukazująca jak nauczyciel ( w tej roli wystąpił Wiktor Kończal z IV c) zbiera informacje od uczniów dotyczące świętego Mikołaja. Patron dzieci przyszedł do szkoły z grupą pięknych aniołów, które pomagały mu w drodze z  nieba na ziemię.
Przedstawienie przeplatane było radosnymi piosenkami, tematycznie związanymi z odgrywanymi scenami. Do śpiewu włączyła się widownia. Apel mikołajkowy przygotowała Maria Śliwińska,
a o oprawę muzyczną zadbała Kalina Kończal.
Po części artystycznej rozdano dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego skierowanego dla uczniów kl. I-III: „Święty Mikołaj kocha wszystkie dzieci”. Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych różnorodną techniką. Organizatorka  Maria Śliwińska powołała komisję w składzie: Małgorzata Kuliczkowska, Joanna Ślubowska, Małgorzata Rynarzewska, Ewa Słomkowska. Komisja wyłoniła zwycięzców:

I MIEJSCE : Marianna Jułga IIIa; Jakub Białecki IIIa; Igor Grzechnik IIIa;
Kacper Augustyniak IIIa; Antoni Szulc I b
II MIEJSCE
: Wiktoria Szmelter Ic; Monika Gąsiorowska IIId; Julia Mroczkowska Ic; Mateusz Chmielewski Ic; Konstancja Kulik III c
III MIEJSCE
: Zuzanna Kokocha Ia; Maja Zwolenkiewicz Ic; Anna Berdysz IIIb;  
Emil Speier-Ciesielski Ib; Marcelina Złotnicka III a
WYRÓŻNIENIA
: Paweł Grzywacz IIa; Ksawery Bauza Ib; Oliwier Stachowiak Ib; Kinga Ciupińska IIIb;Amelia Pochylska Ic;
Alicja Mataczyńska IIIb
; Aleksandra Mrówczyńska IIIc; Paulina Malinowska IIIb; Nicole Pietraszko IIIb;
Lilianna Szymańska IIIa; Julia Kempna II a


Piękne prace stały się ozdobą wystawy świątecznej prezentowanej w  holu szkoły.

Jeszcze zdradzimy jedna tajemnicę : nasz Samorząd Szkolny ma specjalne wejścia u Świętego Mikołaja, który w tym dniu odwiedził wszystkich uczniów. Jak uczniowie się bawili zobaczcie tutaj
Zapraszamy do galerii


Wtorek
5 grudnia 2017

Listy do M.

Miło zaczął się ten tydzień w naszej szkole. Początek grudnia kojarzy się wszystkim uczniom i nauczycielom ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jednak wcześniej do wszystkich dzieci grzecznych i tych trochę mniej grzecznych zawita duży pan w czerwonym ubranku, pan, którego imię zaczyna się na M. W poniedziałek wszyscy chętni mogli skorzystać z niepowtarzalnej okazji
i napisać list do M. W holu głównym szkoły, obok pięknie ustrojonego drzewka stanęła inna ozdoba – papierowa choinka, do której uczniowie przyklejali swoje listy ze świątecznymi marzeniami. Wśród nich znalazły się również te książkowe np. „Był sobie pies”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Mikołajek”. Wszystkim, którzy wysłali swoje listy życzymy, aby marzenia się spełniły.


Poniedziałek
4 grudnia 2017

"UMIEM PŁYWAĆ"
kolejna edycja ogólnopolskiego projektu

Uczennice z  klas III miały możliwość nauczyć się pływać pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Pan Robert cierpliwie tłumaczył tajniki trudnej sztuki utrzymania się na wodzie. Na początku najwiekszym wrogiem wspaniałej zabawy był strach przed wodą. Na szczęście uczestniczki szybko się z nim rozprawiły i w pełni korzystały z radości pływania. Podczas zajęć poznały również zasady bezpiecznego zachowania się na basenie. O wartości tych zajęć niech śwadczy wynik egzaminu, który trzecioklasistki zaliczyły celująco.
Organizatorem zajęć w województwie kujawsko-pomorskim jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki w Toruniu.
BRAWO !!! GRATULUJEMY !!!
Super naukę możecie obejrzeć w  GALERII


Czwartek
30 listopada 2017Tydzień z literaturą czeską

Przez kilka ostatnich dni naszym uczniom trudy życia szkolnego  rozweselał Krecik. Sympatyczne czarne stworzonko uwielbiane przez dzieci, powstało  60 lat temu .Jego twórcą jest Zdeněk Miler.Najmłodsi uczniowie mogli współnie z biblioteką szkolną świętować jego urodziny.Tydzień z literaturą czeską odbywał się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytaj więcej
Czwartek
30 listopada 2017

Życie w lesie - kto został nagrodzony ? kliknij tutaj

Środa
29 listopada 2017

Dzisiaj uczniowie klas III a i III b z wychowawczyniami p. Anną Majewską - Gebler i p. Edytą Małecką zaprosili uczniów nauczania początkowego do GABINETU WRÓŻB, kultywując tym samym tradycję związaną z wigilią św. Andrzeja. Uczniowie przebrani za wróżki, czarnoksiężników, duchy, koty
z magiczną kulą i czarodziejską różdżką w rękach, przepowiadali przyszłość. A wszystko odbywało się w ciemnościach, które rozświetlały tylko świece i lampiony. Mimo że była to tylko zabawa, każdy uczestnik miał wielką ochotę poznać swoją przyszłość, a dziewczyny chociaż imię swojego przyszłego męża. Rodzice również włączyli sie w przygotowanie zabawy poprzez upieczenie ogromnej ilości ciasteczek z wróżbą.
W tym dniu odbyła się również dyskoteka andrzejkowa, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Było tak wiele zabawy, uśmiechu i radości, że wszyscy z utęsknieniem czekają na następny andrzejkowy bal.
Zapraszamy do GALERII


Wtorek

2
8 listopada 2017

NAUKA PROGRAMOWANIA

Uczniowie klasy VII Wiktor Musiał, Aleksandra Kużdowicz, Mikołaj Szypowski przez kilka tygodni uczęszczali na zajęcia programowania
z klocków LEGO (zajęcia odbywały się w ramach projektu "Bądź młodym inżynierem" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie). Po zakończeniu kursu na lekcji matematyki zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom, jak wygląda proces budowy robotów  i jakie funkcje mogą one pełnić. Pokaz bardzo zaciekawił młodzież i zachęcił do nauki programowania poprzez zestawy klocków Lego Mindstorm. 


Poniedziałek
27 listopada 2017


Dzisiaj w bibliotece szkolnej klasa IIa z wychowawczynią panią Ewą Słomkowską wzięla udział w warsztatach wieńczących działania w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa o ulubionych bohaterach z książek. Dzieci wzajemnie dzieliły się wiedzą o nich, odgadywały rebusy i zagadki literackie. Czytaj więcejPiątek
24 listopada 2017

Dzisiaj w szkole jak w misiolandii. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nasi najmłodsi uczniowie przyszli na zajęcia ze swoimi ukochanymi pluszakami. Białym, brązowym, w kratkę , małym i dużym, z klapniętym uszkiem, ale zawsze tym jedynym ukochanym na smutki i radości, do poduszki i do snu. W ten sposób zakończył się projekt realizowany od września przez bibliotekę szkolną. Dziś pierwszaki bawiły się wspólnie z Misiem Paddingtone, Misiem Uszatkiem, Colargolem i innymi bohaterami bajek i filmów dla dzieci. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa każda klasa pierwsza spotykała się z nimi podczas różnych zajęć m. in. podczas akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom".
Dziś dzieci świetnie się bawiły podczas zabaw i konkursów, obejrzały film z misiem Paddingtonem, a wielką atrakcją była fotobudka, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.   

 


Piątek
24 listopada 2017

22 LISTOPADA – DZIEŃ KREDKI

„Leżały kredki w pudełku i spały. Spały, drzemały i ziewały – dzień cały.”
To na pewno nie dotyczyło naszej szkoły. Szary listopadowy dzień dzieci uczyniły barwnym. Tego dnia uczniowie klas I-III byli ubrani w swoich klasach w jednym- wcześniej wylosowanym kolorze. Razem z wychowawczyniami uczniowie zamienili się w kolorowe kredki.


W czasie zajęć wykorzystano „burzę mózgów” i uczniowie odpowiadali na pytania : „Co by było, gdyby świat był w kolorze ..?”; „Jak smakuje dany kolor?”

W klasach przeprowadzono zabawę plastyczną „W jednym kolorze”, czyli dzieci rysowały ten sam temat „Świat zwierząt”, ale każda klasa w jednym, innym kolorze. Dzień upłynął bardzo kolorowo. Nie wiadomo kiedy pomalowaliśmy go na :

Ia – niebiesko, Ib – czerwono, Ic – pomarańczowo, IIa – fioletowo, III a – zielono, IIIb brązowo, IIIc – żółto, IIId – różowo.
                                                                                                 
                     Koordynator  Irena Lisiecka

 


              Środa
22 listopada 2017

Mimo niesprzyjającej aury  klasa II a wybrała się z wizytą do Księgarni Pałuckiej. Spotkanie odbyło się w związku z realizacją projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt. „Ulubiony bohater  książki”. Celem wizyty było zachęcenie naszych uczniów do sięgania po książki, zarówno te zgromadzone w bibliotece szkolnej, publicznej , jak i księgarni. W księgarni dowiedziały się jakie książki najczęściej kupują klienci , czym różni się księgarnia od biblioteki i dlaczego czytanie książek jest tak ważne w życiu każdego człowieka.
Największe wrażenie zrobiła na nich różnorodność zgromadzonych tam książek.
Byli zachwyceni ich kolorowym światem okładek i ilustracji. Dzieci zapoznały pracą w księgarni . Wielką frajdę sprawiło dzieciom swobodne poruszanie się po półkach z książkami, mogły dokładnie obejrzeć asortyment. Na pamiątkę otrzymały drobny upominek.


     

Czwartek
16 listopada 2017

Happening przeciwko przemocy

W akcji zorganizowanej  przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta w Żninie, naszą szkołę reprezentowała klasa 7a  pod opieką pań Aleksandry Jakubowskiej i  Beaty Ziółkowskiej Naliwajskiej. Na rynku spotkaliśmy się z uczniami pozostałych żnińskich szkół, by razem wysłuchać pani wice Burmistrz  Halinę Rosiak i dowiedzieć się, jak wielką skalę przybrało zjawisko przemocy w rodzinie  na naszym terenie oraz jak ważne jest, by o tym problemie mówić. Głośno skandowano hasła przeciwko przemocy. Zaopatrzeni w niebieskie balony z napisem STOP PRZEMOCY, gwizdki, samodzielnie wykonane plakaty z hasłami, w których uczniowie proszą np. „Nie krzycz! Kochaj!”, „NIE dla przemocy”, przeszliśmy ulicami zwracając uwagę przechodniów. Uczestniczyliśmy także w krótkim koncercie. Wszyscy uczestnicy utworzyli ogromny krąg splecionych rąk na znak sprzeciwu przeciwko przemocy, a następnie zostali obdarowani przez organizatorów pysznymi rogalami.Czwartek
16 listopada 2017

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu Uczniowie klasy III b pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Edyty Małeckiej przygotowali przedstawienie o szkodliwości palenia papierosów. W spektaklu odbyła się rozprawa nad szkodliwym wpływem nikotyny na organizm człowieka. Przesłuchano licznych świadków. Po burzliwych obradach sąd jednogłośnie stwierdził winę oskarżonego papierosa. Obserwujący rozprawę uczniowie wprowadzili radosny nastrój śpiewając piosenki o zdrowym stylu życia.
Po części artystycznej p. Joanna Szymańska z SANEPID-u i Dyrekcja Szkoły wyróżniła uczniów klas I, których prace okazały się najlepsze w konkursie plastycznym pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Występ dzieci bardzo podobał się widowni, która małych aktorów nagrodziła ogromnymi brawami.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Czwartek
16 listopada 2017


13 listopada w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy 4a, chór szkolny oraz solistki  przedstawili walkę  pokoleń o wolność, której symbolem był burzony mur. Apel został przygotowany przez panie: Karolinę Lis, Katarzynę Daszkowską, Aleksandrę Jakubowską oraz Beatę Różańską.

Sobota
11 listopada 2017       
Narodowe Święto Niepodległości                 


Wczoraj  też tu byliśmy i tańczyliśmy poloneza


Czwartek
9 listopada 2017

Zajrzyj co kryje się za tymi drzwiami ...
Cały czas realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.... zapraszamy na bloga

Czwartek
9 listopada 201719 października klasa VII pojechała  na wycieczkę do Gniezna.
W kinie HELIOS obejrzeliśmy film "Tarapaty", a następnie udaliśmy się do przepięknej katedry , która pamięta czasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Poznaliśmy w skrócie jej historię, a także zwiedziliśmy ją w środku. Jeszcze tylko zakup pamiątek i w znakomitych humorach wróciliśmy do Żnina.Środa
8 listopada 2017

Mistrzynie Powiatu Żnńskiego -czytaj więcej


Środa
8 listopada 2017
Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!
Właśnie dzisiaj obchodzimy
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto to jest elementem kampanii na rzecz promocji zdrowego żywienia.Uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie do  akcji przez współne przygotowanie  zdrowego i kolorowego śniadania w klasach pod czujnym okiem wychowawczyń.W ramach obchodów "Dnia - Śniadanie Daje Moc" uczniowie klas I-III przebrali się również na owoce i warzywa: Ia  to Brokułek Brtuś, Ib Marcheweczka Marysia, Ic Jabłuszko Antoś IIa Truskaweczka Tosia, IIIa Rzodkiewka Żneta, IIIb Kalafior Krzyś, III c Borówka Basia i III d Groszek Grześ.
   

                                                               

Zapraszamy do Galerii

Środa
8 listopada 2017

Pamiątkowe zdjęcie nagrodzonych w szkolnym konkursie na
"Najładniejszą okładkę książki"Wczoraj  uczniowie klas I-III odebrali nagrody w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Trudno było wybrać te najlepsze. Ostatecznie
I miejsce zdobyła
Nikola Gwit z klasy IIId,  II miejsce przypadło Zuzannie Lipińskiej z klasay IIIc , a III miejsce
Kai Gawron z klasay IIIb.Nagrody książkowe i dyplomy wręczył Dyrektor szkoły Pan Marek Orzechowski.


 W konkursie wyróżniono:Laurę Błażejczak Ia,Alicję Łukomską Ia,Wiktorię Pawlak IIIc,MarcelinęZłotnicką IIIa,Agatę Owczarek IIIb,Piotra Piweckiego IIIa, Alicję Pichłacz IIIc, Jakuba Białeckiego IIIa, Jagodę Brzoza IIIc,MariannęJułga IIIc
Konstancj
ę Kulik IIIc, Zofię  Walczak IIIb, Amelię Królak IIIa, Michalinę Adamczyk IIIa, Patryka Siadaka IIIc,
Aleksandr
ę Stróżyk IIIc, Nikolę Lesiak IIIc,Michała Nowackiego IIIa. Bardzo wam dziękujemy za udział w konkursie.


Środa
8 listopada 2017
                    "Zapobiegajmy pożarom"


P
oznaliśmy wyniki gminnego etapu konkursu plastycznego
"Zapobiegajmy pożarom".
Kwalifikacje do etapu powiatowego otrzymali: Jan Czerwiński z IVa, Martyna Staniszewska i Monika Zarodaz Vb, Kornelia Chojnacka, Szymon Łasut - Balcerzak, Maria Szafrańska, Maria Walczewska i Mateusz Wiśniewski      z IIIa g. Gratulujemy Wam!Wtorek
7 listopada 2017
Konkursy koła misyjnego rozstrzygnięte
Konkursy zorganizowane zostały z okazji Tygodnia Misyjnego oraz jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Prace uczniów oceniała komisja w składzie : Maria Śliwińska, Małgorzata Rynarzewska, Małgorzata Kuliczkowska, Ewa Słomkowska.
We wtorek 7.XI.2017 r. laureaci konkursów otrzymali piękne dyplomy i nagrody (książki, słodycze) – zakupione z Rady Rodziców.
Dzieciom gratulacje złożył dyrektor szkoły p. Marek Orzechowski.
Prace uczniów można podziwiać na wystawie zorganizowanej na I piętrze szkoły.WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
„MISJONARZE NIOSĄ ŚWIATU DOBRĄ NOWINĘ”

I.Nikola Łuczak  kl. II a
Monika Gąsiorowska kl. III d

II.Helena Kowalczyk kl. I c
Anna Smorowska kl. III a

III.Paulina Malinowska kl. III b
Amelia Ostrowska kl. III b
Justyna Walczak kl. I c


Wyróżnienia:  Mateusz Chmielewski kl. I c,  

                   
Julita Błaszczyk kl. III b,
                   Konstancja Kulik kl. III c.

 


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
„MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA – NASZA KRÓLOWA”

I.Nikola Boruch kl. IV a
Kacper Brzykcy kl. IV d

II.Dominika Świtkowska kl. IV d
Karolina Hutman kl. IV b

III.Mikołaj  Chmielewski kl. IV d
Eryk Smoter kl. III c
Antoni Prosianowski kl. IV b

Wyróżnienia: Wiktoria Kujawa kl. II a, Arkadiusz Mrówczyński kl. IV a,
Marcel Kasprzak kl. IV d, Zofia Tutka kl.  IV a, Marek Jaśkowiak, kl. IV c.

 


Piątek
3 listopada 2017
Dzieci z Fatimy w kościele św. Floriana

Z  okazji uroczystości  Wszystkich  Świętych uczniowie z „Ogniska Misyjnego” naszej szkoły  przygotowali przedstawienie o dzieciach z Fatimy, które pokazały w kościele św. Floriana w dniu 31.X.2017r.
Naratorkami w przedstawieniu były:  Ula Paluszkiewicz z kl. IV c i Olga Wiewióra z kl. IV b. W roli Franciszka wystąpił Olgierd Pawłowski z kl. III b, Hiacyntę grała Karolina Hutman z kl. IV b a Łucję Wiktoria Ignyś z kl. IV c. Marysia Świtała z kl. III a przedstawiała Anioła zwiastującego przyjście Matki Bożej
, którą pięknie grała Nikola Boruch z kl. IV a.
Do występu uczniów przygotowały katechetki  Maria Śliwińska i Małgorzata Rynarzewska.Wtorek
31 października 2017
Ostatni dzień miesiąca uczniowie naszej szkoły spędzili bardzo tanecznie... Zobaczcie sami! tutaj

         

Piątek
27 października 2017

Odwiedzamy Publiczną Bibliotekę  w Żninie.

Klasy czwarte, piąte i szóste naszej szkoły  odwiedziły bibliotekę. Wizyta połączona była ze zwiedzaniem placówki, bo biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki.  Na początku przywitała nas pani bibliotekarz, która opowiedziała  o tym, jak funkcjonuje biblioteka, o udostępnianych wydawnictwach, do których należą również  multimedia i  czasopisma. Mówiła, jak dzieci mogą korzystać z wypożyczalni,czytelni,zapraszała do udziału w  imprezach i konkursach , spotkaniach z autorami książek. Zapraszała uczniów do  grona czytelników. Dla wielu naszych uczniów  była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.Cieszymy się, że są takie dzieci, które wypożyczają książki w bibliotece szkolnej , ale również odwiedzają Bibliotekę Publiczną w Żninie.Czwartek
26 października 2017

MISTRZOWIE GMINY W UNIHOKEJU


więcej ...

Środa
25 października 2017

Dzisiaj w progach biblioteki szkolnej gościliśmy uczniów klasy drugiej i klas trzecich, którzy po eliminacjach klasowych wzięli udział w konkursie pięknego czytania.  Każdy z uczestników czytał jeden rozdział książki pt. "Kacper i piraci". Kupiliśmy ją do biblioteki  z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego nasza szkoła jest beneficjentem.
Rywalizacja była ogromna, a kto zwyciężył ?? ... zobacz TUTAJ


Środa
25 października 2017

MISTRZYNIE GMINY W UNIHOKEJU


WIĘCEJ ...

Środa
2
4 października 2017
Tydzień Misyjny w naszej szkole- spotkanie z misjonarzem.


24.X. w naszej szkole gościł o. misjonarz ks.Florian Cieniuch, który 31 lat spędził na misjach. Kapłan pracował w Wenezueli, skąd na spotkanie z uczniami kl. I-IV przywiózł wiele rekwizytów. Misjonarz pokazał też piękne zdjęcia przedstawiające faunę i florę z terenu swojej pracy i opowiedział o życiu tubylców. Uczniowie podziękowali księdzu Florianowi recytacją wierszy i wiązanką kwiatów. Spotkanie z misjonarzem zorganizowała katechetka Maria Śliwińska.
Środa
25 października 2017

Z okazji obchodzonego w październiku Światowego Dnia Osób Jąkających się w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pod nazwą "Śmieszne wierszyki łamiące języki". Celem konkursu było rozbudzanie świadomości i popularyzowanie wiedzy logopedycznej wśród dzieci i rodziców.


Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy pierwszoklasiści. Organizatorem była pani Anna Nowak, logopeda.
Oddanych zostało 30 prac. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Na szczególną uwagę zasłużyło 9 prac, które wyróżniono dodatkowymi nagrodami.


Wtorek
17 października 2017
                                     Jest jedna forma wyrażania sympatii nauczycielowi - uczenie się.


Dzisiaj w Żnińskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Na gali nauczyciele zostali wyróżnieni przez uczniów statuetkami w 10 kategoriach: mistrz organizacji, uśmiech roku, mistrz kaligrafii, burza mózgów, pracowita mrówka, mówca roku, pomocna dłoń, szykowny nauczyciel, przyszłość szkoły oraz supernauczyciel 2017 roku. Klasa VI a przygotowała i zaprezentowała energiczne układy taneczne. Na końcu wszyscy uczniowie złożyli życzenia i wspólnie odśpiewali "Sto lat"
Zapraszamy do Galerii     i na  https://youtu.be/aUDAuKa6puo

Poniedziałek
16 października 2017

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca – Społeczeństwo Ratujące Życie -więcej informacji


Piątek
13 października 2017

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1Środa
11 października 2017

W Jedynce się czyta !!!

Dziś kolejne "książkobranie" w naszej szkole. Od kilku lat w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych organizujemy specjalny dzień, w którym pierwsze miejsce zajmuje książka. Wszyscy czytamy podczas przerw siedząc czy stojąc na korytarzu. Czytamy sami i w grupach. Podczas "książkobrania" czytamy książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. W tym roku wybór jest większy dzięki książkom pozyskanym z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego jesteśmy beneficjentem.
Sami zobaczcie - zapraszamy do Galerii


Wtorek
10 października 2017

Po co chodzi się po górach?
- aby sprawdzić czy się żyje – odpowiada  pan Dominik Księski , redaktor naczelny tygodnika „Pałuki”, który niedawno wrócił z wielkiej górskiej wyprawy po Karpatach. Wędrowanie trwało cztery miesiące, po pasmach górskich oddalonych od skupisk ludzkich. Jak opowiadał nasz gość nie ma nic piękniejszego wobec otaczającej przyrody i szacunku wobec potęgi gór.
Uczniowie klasy III gimnazjum wędrowali razem z panem Dominikiem Księskim, dzięki przepięknym zdjęciom.
Po barwnej opowieści gościa uczniowie dopytywali o szczegóły wyprawy, sposób przygotowania się do niej.

Szkoda, że ta przygoda trwała dla słuchaczy tylko 45 minut lekcji.Wtorek
10 października 2017


Przyszła do nas Jesień ....

W miniony piątek uczniowie klasy IIId z wychowawczynią panią Marią Dorszewską gościli na lekcji niezwykłego gościa - Panią Jesień, która przyniosła piękne kosze, które wspólnie z udekorowali darami jesieni. Dzieci wcześniej zgromadziły kolorowe jesienne liście, kasztany, żołędzie, które również znalazły się w koszach.
Spotkanie zostało przygotowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
w Żninie.


Wtorek
3 października 2017

W piątek, 29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie na każdej przerwie mogli sprawdzić swoje umiejętności w liczeniu na różnych poziomach trudności. Akcja przeniosła się również na ulice naszego miasta. Dzieci zostały egzaminatorami i sprawdzały, jak z tabliczką mnożenia radzą sobie dorośli mieszkańcy Żnina. Odwiedziliśmy m.in. sklepy, bank, cukiernię, aptekę, bibliotekę oraz szkołę średnią. Najlepsi egzaminowani otrzymali od uczniów odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz słodkie upominki. Z podobną akcją na pewno powrócimy za rok.


Poniedziałek
2 października 2017


Eryk Smoter uczeń klasy 3 c w sobotę 30 września wystąpił w programie Mam Talent. Eryk zaprezentował się ze

swoimi pierzastymi przyjaciółmi.
H
odowlą zajmuje się z sukcesami od 3 lat.
                          Jury zagłosowało 3 razy na TAK!

Poniedziałek
25 września 2017

Po wyborach- nowe siły Samorządu Uczniowskiego

Nową przewodniczącą szkoły została NATALIA ZAKASZEWSKA z klasy III a gimnazjum. Gratulujemy!
Na fotorelację zapraszamy
tutaj

Piątek
29 września 2017

Grono czytelników biblioteki szkolnej powiększyli uczniowie klasy IIa

Dzisiaj odwiedziły bibliotekę wtajemniczone już w sztukę czytania dzieci więcej ...

   

Środa
20 września  2017


Dzisiaj naszych pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele Komendy Policji w Żninie. Pani Edyta i pan Michał razem ze Spongebobem – kreskówkowym bohaterem, opowiadali jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, a także chętnie i przede wszystkim trafnie odpowiadali na pytania Spongeboba. Pod koniec spotkania pojawił się wyjątkowy gość – Polfinek, policyjna maskotka, z którą każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.


   4 września 2017    

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy  rok szkolny 2017/2018.
Z tej okazji na apelu dzieci powitała dyrekcja szkoły oraz gość pan Jacek Świtała, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Żninie.
                                                                                 Życzymy Wam samych sukcesów!

11 września 2017
   
                                       

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści