Przejdź do treści

95. rocznica Powst. Wlkp.

Patron Szkoły
Tradycyjnym już zwyczajem w pierwsze dni stycznia każdego roku wspominamy patronów naszej szkoły - Powstanców Wielkopolskich.
W tym roku mija 95.rocznica wybuchu tego powstańczego zrywu. Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie odwaga, honor i duma z bycia Polakiem naszych przodków, nie byłoby wolnej Polski, nie byłoby polskiej szkoły.
Styczniowa uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Floriana, gdzie został poświęcony sztandar żninskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Poczet sztandarowy tworzyli synowie i wnuk powstańców.
Następnie na czele z orkiestrą wojskową i żołnierzami Drugeigo Batalionu Logistycznego im. Ziemi Żninskiej przemaszerowaliśmy na dziedziniec naszej szkoły, gdzie zostały złożone wiazanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniajacym powstanie. Natomiast w  sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna uroczystości. Uświetnił ją występ męskiego chóru "Moniuszko" i chóru szkolnego, oba pod dyrygenckim okiem Beaty  Różańskiej. Montaż słowno - muzyczny przygotowali Danuta Twerd, Beata Różańska i Marcin Szary.
Wsród wielu zaproszonych gości uroczystość zaszczyciła swoją obecnością  wojewoda kujawsko - pomorski pani Ewa Mes, która wręczyła wyróżnionym nauczycielom medale "Za długoletnia służbę". Natomiast Burmistrz Żnina Leszek Jakubowski uhonorował Medalami 750-lecia Żnina osoby, które przyczyniają się do upamiętniania wybuchu powstania.Zapraszamy do Galerii


               95 litrów na 95-lecie Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Drodzy Mieszkańcy Żnina i okolic! W związku z obchodami rocznicy Powstania, jako spadkobiercy historii, możemy i chcemy oddać swoją krew dla innych. Przyłączmy się do akcji i w ten sposób oddajmy cześć tym, którzy zginęli za naszą wolność. Ambulans krwiodawstwa będzie w dniu 10 stycznia 2014 na boisku Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie.
Poświęć 10 minut dla bliźniego. Uratuj życie.     

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści