Przejdź do treści

rok szkolny 2015-2016

Wycieczki

W dniach od 8 do 11 czerwca uczniowie klas 6a i 6b wraz opiekunami uczestniczyli w wycieczce w Karkonosze. W trakcie jej trwania zwiedzili barokowy zespół klasztorny w Krzeszowie. Spędzili jeden dzień w czeskim Adrspach, gdzie znajduje się Skalne Miasto. Zdobyli Zamek Chojnik oraz podziwiali piękno karkonoskich wodospadów Szklarki i Kamieńczyka. Zwiedzili Karpacz ze słynną Świątynią Wang. Na zakończenie aktywnie spędzili czas w Wodnym Parku Tropikalna w Hotelu Gołębiewski.

Neptun wita!
5  maja uczniowie z klasy 4a i 4b wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta. Cała przygoda miała swój początek przy nabrzeżu Mola Południowego w Gdyni, gdzie odbył się rejs statkiem w Porcie Gdynia. Kolejną atrakcją był pobyt w Centrum Nauki EXPERYMENT!!! Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Gdańsk w formie "GRY ULICZNEJ".  Kolejną atrakcją był Sopot, spacer molem i zabawy na słonecznej plaży

To nie tylko wycieczka, to była super lekcja

Uczniowie klas IIa i IIIb odwiedzili muzeum środowiska przyrodniczego i łowieckiego w Uzarzewie. Dzieci zwiedzały wystawę archeologiczną przedstawiającą rozwój łowiectwa od czasów epoki kamienia po współczesność , piękny park krajobrazowy. Scena przestawiająca polowanie neandertalczyka na niedźwiedzia wzbudziła szczególne zainteresowanie uczniów. Duże emocje wzbudziła trojka afrykańska : bawół, nosorożec i lew. Dzieci brały udział w lekcji muzealnej „Nory, dziuple i …, gdzie mieszkają zwierzęta”


Z wizytą u Superdzieciaka'2016

W piątek, 13 maja 2016, klasy Ia i Ic wybrały sie na wycieczkę. Nie była to jednak taka zwykła wycieczka, bo uczniowie pojechali w odwiedziny do swojego kolegi Eryka Smotera, który mieszka w Wenecji i w wolnym czasie zajmuje się hodowlą egzotycznych kur, który zajmują czołowe miejsca na wystawach hodowlanych. Na miejscu okazało się, że w gospodarstwie rodziców Eryka swobodnie chodzą sobie pawie, są papugi, gołębie, a w sadzawce pływają piękne rybki. Dzieci spędziły tam cały dzień bawiąc się, biegając i oczywiscie harcując po świeżym powietrzu.

Z Zajączkiem Wielkanocnym w Family Parku w Bydgoszczy
W minionym tygodniu do uczniów z klas Ia, Ic, Id i Ie przyszedł Zajączek Wielkanocny i zaprosił ich na wycieczkę do Family Parku w Bydgoszczy.
Wczorajszy dzień był pełen atrakcji, bo w tym wspaniałym miejscu dzieci bawiły się pod fachowym okiem animatorów zabaw. Spotkały się z Panem Ciekawskim, który wprowadził ich w tajemniczy świat eksperymentów.  Jak tam było zobaczcie sami.

Dnia 30.11.2015 klasy II b, II, c, II d i II e wybrały się na wycieczkę do „Fabryki bombek” w Gnieźnie.                                                                                           
Wycieczka  miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać w sklepach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  Zaczynając od działu dmuchania szkła, poprzez srebrzenie, lakiernia, dekorowanie i sklepik.
Następnie udaliśmy sie na  "Warsztaty plastyczne", dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, ozdobić bombkę choinkową.
Na zakończenie wycieczki  dzieci otrzymały bombki , które wcześniej sami ozdabiali.

TORUŃ JESIENIĄ
Takie podróże przeżyli uczniowie klas II a i III b SP. Pierwsza podróż odbyła się 20 października. Dzieci przeszły trasę ,,Doliny rzeki Gąsawki",w trakcie której swoje wiadomości sprawdzały w praktyce na zajęciach edukacyjnych z panem leśniczym. Na wesoło zajęcia zakończyły się przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Dnia 10 listopada uczniowie byli w Toruniu. W Muzeum Piernika zgłębiali tajniki wiedzy piernikarskiej, samodzielnie przygotowując  pierniki. Dodatkowo dzieci zobaczyły świat maszyn piernikarskich z początków XX wieku. Następnie wPlanetarium w trakcie seansu pt. ,,Cudowna podróż" poznały podstawowe gwiazdozbiory. Wybrały się w podróż po Układzie słonecznym,lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. W czasie spaceru po Starym Mieście widziały Krzywą Wieżę i pomnik Mikołaja Kopernika.
Uczniowie wrócili z uśmiechem i czekają na kolejną podróż.Lekcja w lesie
19 października uczniowie klas IId i IIc wybrali się na wycieczkę do lasu. W Oćwiece przywitał ich  leśniczy, który opowiedział o swojej pracy, zwierzętach mieszkający w lesie, zagrożeniach oraz przygotował wszystkich do wspólnej wędrówki po leśnych śceżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do koszyków dary lasu, które po powrocie do szkoły umieszczone zostały w kąciku przyrody. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekała niespodzanka-wspólne smażenie kiełbasek.

Z jesienną wizytą w lesie...
Pierwszego października 2015r. klasy IIb i IIe wraz z wychowawczyniami panią Haliną Gwit i Olgą Kaczmarek pojechały na wycieczkę do lasu w Oćwiece. Uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody, którą przeprowadził pan Leszek Siejkowski. Dzieci spacerowały po lesie, rozpoznawały gatunki drzew, poznały warstwową budowę lasu i przyglądały się życiu zwierząt. Następnie pojechały do Biskupina  do siedziby koła łowieckiego nr 119 "Szaraki", gdzie obejrzały eksponaty zwierząt leśnych. Ostatnią atrakcją wycieczki było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści