Przejdź do treści

rok szkolny 2013-2014

Wycieczki

Wycieczka w Karkonosze – klasa I a, I b gimnazjum i VI b
No i wyjechaliśmy…
W niedzielę 15 czerwca wyruszyliśmy w drogę do Jagniątkowa. Wycieczka trwała 4 dni, a co przeżyliśmy trudno ująć w słowa. Spacerowaliśmy po Karkonoskim Parku Narodowym, Skalnym Mieście w Czechach, po Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Widzieliśmy przepiękne formy skalne, wodospady i urokliwe potoczki.
Zwiedziliśmy Świątynię Wang, Sanktuarium w Krzeszowie. Znamy już tajemnice powstawania pięknych kryształów w Hucie Szkła „Julia”.
Przewodnicy uraczyli nas opowieściami o poszukiwaczach skarbów, a Chata Walońska powitała nas pieczonymi kiełbaskami, chlebem ze smalcem i ogórkiem.
Góry, górami, ale dwukrotna wizyta na basenie w Lesznie i w parku wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, pozwoliła nam się zrelaksować i odpocząć zmęczonym wędrówką nogom.
Szybko minęły te cztery dni , do domu wróciliśmy w środę wieczorem i trudno nam wrócić do rzeczywistości. Czekamy na następną wycieczkę,….. ale to dopiero za rok.

           

Wycieczka na północ Polski – klasa 5a i 5b

28 maja 2014 roku o godzinie 6.45 wyjechaliśmy do Trójmiasta. W drodze na miejsce zatrzymaliśmy się na Pojezierzu Kaszubskim w Szymbarku. Uczestniczyliśmy w fantastycznej „lekcji historii” tego regionu. Zachwycił nas dom do góry nogami, zadziwił Dom Sybiraka a Bunkier Gryfa Pomorskiego przeraził! Zwiedziliśmy Kaplicę pw. św. Rafała Kalinowskiego i Dom Powstańca Polskiego z Adampola. Na koniec zasiedliśmy przy stole wykonanym z najdłuższej deski świata – rekord Guinnessa i posłuchaliśmy kaszubskiego języka. Po kilku godzinach pobytu w pięknym Szymbarku udaliśmy się do Hostelu Bursztynek w Gdańsku.
Dzień drugi rozpoczął się pysznym śniadaniem, po czym udaliśmy się do Gdyni na Skwer Kościuszki. Kapitan statku oprowadził nas po Darze Pomorza. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, który przywitał nas deszczowymi chmurami. Mimo to udaliśmy się na spacer po molo i deptakiem Bohaterów Monte Cassino. Jednak największą atrakcją był sopocki aquapark.
Dzień trzeci dostarczył nam kolejnych atrakcji. Po śniadaniu pani Hania – nasz pilot zawiozła nas do Centrum Nauki Hewelianum. O godzinie 12.00 spotkanie z przewodnikiem i spacer po Gdańsku – Długi Targ, Zielona Brama, Ratusz, Kościół Mariacki i Żuraw.I nadszedł czas na powrót do Żnina. Jednak w drodze do domu zatrzymaliśmy się w Fojutowie – Bory Tucholskie. Krótki odpoczynek na tle zabytkowej architektury hydrotechnicznej i w drogę do Żnina. O godzinie 21.30 po trzech dniach wspaniałej przygody wróciliśmy do domu.
Opiekunowie: wychowawca klasy 5a – Kalina Kończal i 5b Agnieszka Cyganiak oraz Leszek Piekarski.


KOŚCIAN kl.Ib i IIIa

Dnia 9 maja klasy Ib i IIIa wyjechały na wycieczkę do Kościana. Znajduje się tam piękny park rozrywki.Organizatorzy przygotowali dla nas moc atrakcji pod hasłem "Piraci dookoła świata". W programie między innymi mogliśmy przepłynąć tratwą, poszukać ukrytego skarbu, który po wielu trudach znalazła Natascha z klasy Ib. Spotkaliśmy piratów, Chinki oraz Indian. Na koniec czekał na  nas mini disco-show i oczywiście pyszne lody. Wycieczka była bardzo udana i choć zmęczeni wracaliśmy do domu, mile będziemy ją wspominać.

Uzarzewo kl. I a

Drezno
16 maja br. odbyła się długo oczekiwana wycieczka do Drezna.Celem głównym wycieczki było zwiedzanie kompleksu zamkowego Zwinger, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. Galerię Starych Mistrzów, Gabinet Porcelany oraz Gabinet Matematyczno-Fizyczny. Wycieczka była udana, pogoda dopisała a wszyscy uczestnicy mogli zaczęrpnąć bardzo dużą dawkę kultury i historii Drezna. Spacer przez Starówkę ukazał nam urokliwą stronę tego miasta. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni, mimo dluuuugich spacerów oraz długiej podróży. Jak wygląda Drezno przekonacie się oglądając naszą galerię. Kliknij tutaj

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści